Bugun...

EMEKLİLER, VERİLEN ZAMMIN ENFLASYON KARŞISINDA ŞEKER GİBİ ERİDİĞİNİ SÖYLÜYOR

Rize Emekliler Derneği Başkanı Recep Ali Derman, emeklilere yapılan yüzde 35’lik zamın enflasyon karşısında eridiğini belirterek emeklilerin mutsuz olduğunu dile getirdi.
facebook-paylas
 Tarih: 10-07-2023 14:29:09

EMEKLİLER, VERİLEN ZAMMIN ENFLASYON KARŞISINDA ŞEKER GİBİ ERİDİĞİNİ SÖYLÜYOR

Rize Emekliler Derneği Başkanı Recep Ali Derman, emeklilere yapılan yüzde 35’lik zamın enflasyon karşısında eridiğini belirterek emeklilerin mutsuz olduğunu dile getirdi. Derman ayrıca, memurlara verilen 8 bin TL farkın emeklilere de verilmesi gerektiğini vurgulDerman, yaptığı açıklamada, emeklilere yapılan zamın kimseyi memnun etmediğini ifade ederek, “Yüzde 25’lik zam yüksek emekli maaşı alanlara yaradı. 7500 TL alan bir emekli 9 bin 375 TL maaş alacak, 20 bin TL emekli maaşı alan ise 5 bin TL fark alacak. Bunun yanında memura verilen 8 bin TL’lik fark var. En düşük memur 26 bin TL dolayında fark alırken, sanki emekliler o makamlardan geçmemiş, o makamlarda çalışmamışız gibi düşük maaş alacaklar. Yapılan yüzde 25’lik zam, emeklilerin zamlar karşısında ezilmesine neden olacak.” şeklinde konuştu.
Derman, emekliler arasında mutlaka bir denge sağlanması gerektiğini vurgulayarak, “Hayat pahalılığı devam ediyor. Hükümetin bir an önce yasalarla hayat pahalılığının önüne geçmesi gerekiyor. Her hayat pahalılığında verilen zamlar şeker gibi eriyip zamlar karşısında değersiz hale geliyor. Bu durumu önlemek için mutlaka tedbirler alınması gerekiyor.” dedi.

  Bu haber 1137 defa okunmuştur.   Editör: Dilek ONAY CAN

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Ekonomi Haberleri
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
  HAVA DURUMU
  NAMAZ VAKİTLERİ
  HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI YUKARI