Bugun...
Bizi izleyin:Melih Gökçek'in veda bülteninde Erdoğan fotoğrafı yok!

Tarih: 28-10-2017 12:51:46 + -


Melih Gökçek'in veda bülteninde Erdoğan fotoğrafı yok!


Melih Gökçek'in veda bülteninde Erdoğan fotoğrafı yok!

Bugün istifası beklenen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek için hazırlanan belediye bülteni özel sayısında Gökçek'in siyasi yaşamında yer alan AK Parti dönemi ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yer almadı. Öte yandan bugün ise gözler, istifasını resmen açıklayacak olan Gökçek'in yapacağı konuşmaya çevrildi. İstifasını Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talep ettiğini söyleyen Gökçek, “Biz de bu talebi kırmayarak, neden talebi kırmadığımızı da yarın televizyonlardan öğreneceksiniz” demişti.

FOTOĞRAF DA YOK

Gökçek’in çocukluk yılları, askerliği, gazetecilik yıllarına ilişkin fotoğraflar ile başlayan özel yayında, Gökçek’in siyasete doğduğu ilçe Keçiören’e 1984’te belediye başkanı seçilerek başladığı ifade edildi. Bu bölümde Gökçek’in Turgut Özal, Necmettin Erbakan, Alpaslan Türkeş ve Bülent Ecevit’le çekilmiş fotoğrafları yer alırken, Türkeş ve Ecevit ile iyi bir diyalog içinde olduğu vurgulandı.

TEŞEKKÜR ETMEDİ

Gökçek’in Ankara’nın tanımına ilişkin çalışmaları ve uluslararası ilişkilerde faaliyetlerine değinilen yayında, 2 yıl 3 ay milletvekilliği yapan Gökçek’in 1994’te Refah Partisi’nden Ankara Belediye Başkanlığı’na aday olduğu ve kazandığı belirtilerek, “1999, 2004, 2009 ve 2014 yerel seçimlerinde de aynı göreve yeniden seçilerek, 5 dönem üst üste Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapan kişi olarak bir rekora imza attı” denildi. Bu bölümde RP vurgusu varken, 4 dönem seçildiği AKP ’nin adının anılmaması dikkat çekti. Bültende Cumhurbaşkanı Erdoğan , Başbakan Binali Yıldırım ve diğer AKP yöneticilerinin hiçbirin adının, fotoğrafının kullanılmadığı görülürken, bu döneme ilişkin kimseye “teşekkür” dahi edilmedi.

NEDENİNİ AÇIKLAYACAĞIM

Bugün ise gözler, istifasını bir şova çevirmeye çalışacak olan Gökçek’in yapacağı konuşmasında. Gökçek belediyenin anons sisteminden çalışanlarına yaptığı veda konuşmasında; bugün yapacağı basın toplantısında enine boyuna belediye başkanlığından ayrılma sürecini anlatacağını söyledi. İstifasını Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talep ettiğini söyleyen Gökçek, “Biz de bu talebi kırmayarak, neden talebi kırmadığımızı da yarın televizyonlardan öğreneceksiniz” dedi. (Cumhuriyet)
Kaynak: Cumhuriyet

Editör: Dilek ONAY CANEtiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Siyaset Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • 113 YILIN SIRRI
  113 YILIN SIRRI
 • Isınmaya yılda 110 lira ödüyor
  Isınmaya yılda 110 lira ödüyor
 • Rize’de kurbanlıkları taşıyan tır devrildi
  Rize’de kurbanlıkları taşıyan tır devrildi
 • Rize'de Sıradışı Ustalık Örneği
  Rize'de Sıradışı Ustalık Örneği
 • Çaykaralı Havva Usta
  Çaykaralı Havva Usta
 • Suriye'de iç savaş
  Suriye'de iç savaş
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • GÜNDEM PROGRAMI
  resim yok
 • Artvin’de iki yavru ayı tünele girdi.
  Artvin’de iki yavru ayı tünele girdi.
 • Asya'da Ali Adnan fırtınası
  Asya'da Ali Adnan fırtınası
 • 42. Arhavi Festivali - Off Road
  42. Arhavi Festivali - Off Road
 • Dev piton karıncalara yem oluyor .
  Dev piton karıncalara yem oluyor .
 • Karadenizli Adam Trafik Cezası Yerse!
  Karadenizli Adam Trafik Cezası Yerse!
VİDEO GALERİ
YUKARI