Bugun...
Bizi izleyin:Kazım Koyuncu,mezarı başında anıldı

Tarih: 26-06-2019 13:24:10 + -


Karadenizli sanatçı Kazım Koyuncu, ölümünün 14'nci yılında Artvin'in Hopa İlçesi'ndeki anıt mezarı başında anıldı.


Kazım Koyuncu,mezarı başında anıldı

 

Kanserden 33 yaşında hayatını kaybeden Kazım Koyuncu'nun Yeşilköy Köyü'ndeki kabri başında düzenlenen anma törenine annesi Hüsniye, ablası Canan, abisi Hüseyin Orhan ve kardeşi Niyazi Koyuncu katılırken, HopaBelediye Başkanı Taner Ekmekçi, Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Akçiçek, Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Şahin Çervatoğlu,CHP Hopa İlçe Başkanı Adnan İskender, CHP Kemalpaşa İlçe Başkanı Taner Çakır,LazKültür Derneği Başkanı Av. Mehmet Ali Beşli,Başkan Yardımcısı Ertuğrul Turan,Halkevleri Hopa Şube Başkanı Kamil Ustabaş, Hopaspor taraftar grubu olan, 'Denizin Asi Çocukları' dostları ve sevenleri katıldı. Anmaya Gürcistan’dan gelen yazar Givi Kaçava ve yine Gürcistan Kazım Koyuncu dostları da katıldılar.

Saygı duruşu ile başlayan anma töreni, Kazım Koyuncu ile ilgili duygu ve düşüncelere yer verilen konuşmalarla devam etti.

Anmada Hopa Belediye Başkanı Taner Ekmekçi, Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Şahin Çervatoğlu, Halkevleri adına Kamil Ustabaş, Laz Kültür Derneği Başkan yardımcısı Ertuğrul Turan, Emekli İlköğretim Müfettişi Hasan Azaklıbirer konuşma yaparak Kazım Koyuncu ileilgili duygu ve düşüncelerini anlattılar.

Kazım Koyuncu’yu, aramızdan ayrılışının 14'ncu yılı dönümünde anmak için sevenleriyle, dostlarıyla bir araya geldiklerini ifade eden konuşmacılar “İçimizdeki hüzün, burukluk her zaman var. Böyle özel zamanlarda daha duygusal oluyoruz. Onu anmak, sevenleriyle bir arada olmak bizi onore ediyor. İyi ki böyle bir insan aramızdan geçti, var oldu. Kazım’ın düşünceleri, fikirleri, yaptığı ne varsa sevenleri sayesinde yaşatılacak. Geriye güzel işler bıraktı, sevgi bıraktı. Sanatsal kişiliğinin yanı sıra yaptıklarıyla gençlere örnek olması bizi mutlu ediyor. Özellikle gençlere iyi bir miras bıraktı. Onları burada görmek bizi mutlu ediyor. Herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

Anmada Kazım Koyuncu adına açılan ani defterine de katılımcılar duygu ve düşüncelerini yazdılar. Hopa-Kemalpaşa ve Fındıklı Belediye Başkanları da ani defterine duygu ve düşüncelerini yazdılar. Anmaya katılan genç müzik topluluğu da Kazım Koyuncu şarkıları söylerken, Gürcistan’dan gelen yazar Givi Kaçava’da bir konuşma yaparak Kazım Koyuncu’nunkendi ülkelerinde de şarkıları ile andıklarınıanlattı.

Kazım Koyuncu için A. Hopa spor taraftar grubu Denizin Asi çocuklar tarafından 2 günsürecek bir etkinlik düzenlendi. Etkinliğin İlkgünü akşamıBelediyeparkında düzenlenecek söyleşide Murat Meriç Şarkılarla Memleket tarihi etkinliği düzenlendi. Daha sonra Hopa sahilinde bulunan Kazım Koyuncu aniti önünde Nazım’dan Kazım’a şiirler okunacak

HOPA’NINHER KÖŞESİNDE BİR ETKİNLİK VAR-HALUKLEVENT HOPA’YA GELİYOR

Kazım Koyuncu anmaetkinliklerinin ikinci gününde Belediye meydanında Hopa HEM sergisi açılacak. Festival alanındaKazım Koyuncu spor turnuvasıardından yine Belediye parkında Çocuk Atölyesi çalışması düzenleniyor.,

Saat 13.30’da Kazım Koyuncu heykeli önünde Flüt performansı, Saat 14.00’de Hopa Meydanında Bateri performansı,,Şahintepe’sinde Tulum performansı,İnönüCaddesinde Ritim performansı, Hopa İskelesindePiyano performansı, ve 16.30’da Hopa İskelesinde İskele boyama faaliyeti düzenleniyor.

Hopa Festival arenada düzenlenecek etkinliklersaat 19.00 da başlayacak. Grup Smokin, Irmak Kaya, Onurcan Çelik, Ufuk Yılmaz ve Koray Çelik sahne alacak. Gecenin sonunda da sanatçı Haluk Levent Hopalılara unutamayacakları birkonser vermesi ardındanprogram sona erecek. 

 
Kaynak: Hayati AKBAŞ

Editör: Dilek ONAY CANEtiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Artvin Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • 113 YILIN SIRRI
  113 YILIN SIRRI
 • Isınmaya yılda 110 lira ödüyor
  Isınmaya yılda 110 lira ödüyor
 • Rize’de kurbanlıkları taşıyan tır devrildi
  Rize’de kurbanlıkları taşıyan tır devrildi
 • Rize'de Sıradışı Ustalık Örneği
  Rize'de Sıradışı Ustalık Örneği
 • Çaykaralı Havva Usta
  Çaykaralı Havva Usta
 • Suriye'de iç savaş
  Suriye'de iç savaş
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • GÜNDEM PROGRAMI
  resim yok
 • Artvin’de iki yavru ayı tünele girdi.
  Artvin’de iki yavru ayı tünele girdi.
 • Asya'da Ali Adnan fırtınası
  Asya'da Ali Adnan fırtınası
 • 42. Arhavi Festivali - Off Road
  42. Arhavi Festivali - Off Road
 • Dev piton karıncalara yem oluyor .
  Dev piton karıncalara yem oluyor .
 • Karadenizli Adam Trafik Cezası Yerse!
  Karadenizli Adam Trafik Cezası Yerse!
VİDEO GALERİ
YUKARI