Bugun...
Bizi izleyin:Kaşıkçı'nın oğulları konuştu: Medine'ye gömmek istiyoruz

Tarih: 05-11-2018 11:34:38 + -


Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın oğulları Salah ve Abdullah Kaşıkçı ilk kez konuştu: "Babamızın cesedi bize verilmeden, ailemiz yas tutamaz"


Kaşıkçı'nın oğulları konuştu: Medine'ye gömmek istiyoruz

Suudi Arabistan İstanbul başkonsolosluğunda öldürüğü belirtilen Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın cesedi hâlâ bulunamadı. CNN International'a konuşan oğulları Salih ve Abdullah Kaşıkçı, babalarının cesedinin kendilerine verilmesini ve cenazesini Medine'ye defnetmek istediklerini söyledi.
 

abdullah-kasikci.jpg?

MEDİNE'DEKİ EL BAKİ MEZARLIĞINA GÖMMEK İSTİYORUZ

Kaşıkçı’nın oğulları, babalarının cenazesini kendilerine verilmeden yas tutmalarının mümkün olmadığını söyledi. Salih Kaşıkçı, “Bu normal bir durum değil, normal bir ölüm değil. Şu an tek isteğimiz onu ailesinin diğer üyelerinin yanına, Medine’deki el Baki mezarlığına gömmek. Bunu Suudi yetkililerle de konuştum ve kısa sürede gerçekleşeceğini umut ediyorum” dedi. Salih Kaşıkçı, “Huzur içinde olduğundan emin olmamız gerekiyor. Öldüğüne hâlâ inanamıyorum. Bunu duygusal olarak kabullenemiyorum” diye konuştu.

 

SUUDİ PRENS TALAL: VELİAHT PRENS AKLANIR

Kaşıkçı cinayeti konusunda bir açıklama da, Türkiye’de bir haftalık Bodrum tatilinde 2.5 milyon lira harcaması ile tanınan, geçen yılki yolsuzluk operasyonunda gözaltına alınıp bırakılan milyarder Suudi Prens el Velid bin Talal’dan geldi. Bin Talal, Kaşıkçı cinayetinden sorumlu tutulan Veliaht Prens Muhammed bin Selman’ın resmi soruşturmada aklanacağına inandığını söyledi. Fox News’a konuşan Bin Talal, soruşturmanın en kısa sürede tamamlanması çağrısı yapıp, “Veliaht Prens’in yüzde 100 aklanacağına inanıyorum” dedi. Bin Talal, kendisinin gözaltına alınıp bırakılmasını ise ‘affedip unuttuğunu’ söyledi. Bin Talal’ın gözaltı sürecinde işkence gördüğü iddia edilmiş ancak kendisi bunu reddetmişti.

KRAL SELMAN İLK KEZ ÜLKE TURUNA ÇIKIYOR

Öte yandan, Suudi Arabistan’ın 82 yaşındaki kralı Selman 2015’te tahta gelmesinden bu yana ilk kez ülke çapında bir tura çıkıyor. Kralın gezi sırasında sağlık, eğitim ve altyapı konularından bir dizi projeyi başlatacağı belirtildi. Reuters ajansı Kral Selman’ın böyle bir tura ilk çıkıyor olmasının Kaşıkçı konusundaki uluslararası baskı ile eş zamanlı olduğuna dikkat çekti; Prens Muhammed’in kendisine eşlik edip etmeyeceğinin bilinmediğini vurguladı.

 
 Kaynak: milligazete.com.tr

Editör: Dilek ONAY CANEtiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Dünya Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • 113 YILIN SIRRI
  113 YILIN SIRRI
 • Isınmaya yılda 110 lira ödüyor
  Isınmaya yılda 110 lira ödüyor
 • Rize’de kurbanlıkları taşıyan tır devrildi
  Rize’de kurbanlıkları taşıyan tır devrildi
 • Rize'de Sıradışı Ustalık Örneği
  Rize'de Sıradışı Ustalık Örneği
 • Çaykaralı Havva Usta
  Çaykaralı Havva Usta
 • Suriye'de iç savaş
  Suriye'de iç savaş
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • GÜNDEM PROGRAMI
  resim yok
 • Artvin’de iki yavru ayı tünele girdi.
  Artvin’de iki yavru ayı tünele girdi.
 • Asya'da Ali Adnan fırtınası
  Asya'da Ali Adnan fırtınası
 • 42. Arhavi Festivali - Off Road
  42. Arhavi Festivali - Off Road
 • Dev piton karıncalara yem oluyor .
  Dev piton karıncalara yem oluyor .
 • Karadenizli Adam Trafik Cezası Yerse!
  Karadenizli Adam Trafik Cezası Yerse!
VİDEO GALERİ
YUKARI