Bugun...
Bizi izleyin:Bizi hedef gösteren haddini aşmıştır...

Tarih: 18-11-2020 09:27:29 + -


CHP Fındıklı ilçe Başkanı Kadırhan Kadıoğlu önceki gün Çağlayan Vadisinde yaşanan keşif esnasında orada bulunan işyeri sahibi kendilerini hedef gösterdiğini belirtti


Bizi hedef gösteren haddini aşmıştır...


CHP Fındıklı ilçe Başkanı Kadırhan Kadıoğlu önceki gün Çağlayan Vadisinde yaşanan keşif esnasında orada bulunan işyeri sahibi kendilerini hedef gösterdiğini belirterek, “Kim ne yaparsa yapsın, bizleri korkutamayacağını çok iyi bilir. Biz kanunlar ölçüsünde vatandaşın hakkını aradık” dedi
CHP Fındıklı ilçe Başkanı Kadirhan Kadıoğlu bir açıklama yaparak pazartesi günü Çağlayan Vadisinde yapılan keşif esnasında provokasyona bağlı yaşanan olaylardan derin üzüntü duyduklarını belirterek, “İlçemizde yaşanan her toplumsal konudan haberimiz olduğu için konuyla ilgili olarak keşfin yapılacağı alana gittik. CHP Fındıklı ilçe örgütü 13 yıldır ilçede yaşanan çevre ve HES’ler ile ilgili süreçte her zaman Fındıklı halkının haklı mücadelesinde Fındıklı halkının yanında durmuş ve çevre mücadelesi tüm bölgede ve vadilerde kişiler üzerinden değil, bir bütün olarak görmüş, hiç kimseyi özel hedef seçecek anlayışta olmamıştır” dedi.
CHP Fındıklı ilçe Başkanı Kadırhan Kadıoğlu açıklamasında, “İlçemizin ülke genelinde de çevreci kimliği vardır. Bu kimlik yaşam alanlarının savunulmasında sonuna kadar taviz vermeyen bir anlayıştadır. Elbette ki Fındıklıda yeni iş alanlarının kurulması partimizin ve bizim de önceliğimizdir. Bu konuda yapılan tüm çalışmalara destek olduk bundan sonra da desteğe devam edeceğiz. Partimizin, kimsenin işi ile ekmeği ile bir derdi yoktur. Aksine herkesin iş sahibi olması için mücadele etmektedir. Fakat kurulacak olan yatırımların da yasa ve yönetmenliklere uygun olması, çevreye zarar vermeyecek nitelikte olması önceliğimizdir. Adı geçen firmanın faaliyete geçmesi ve yatırımlarının devam etmesi açısından her türlü destek verilmiştir. Şu anki mevcut durumu işletme ruhsatının olmamasına rağmen işletmeye gerekli müsamaha fazlası ile her türlü riski göz önüne alarak Fındıklı Belediye Başkanlığı, eksiklerini giderici bir tavırda, kolaylık gösterilerek verilmektedir. Dolayısıyla adı geçen firmanın faaliyete geçmesi ve yatırımlarının devam etmesi açısından her türlü desteği verdik. Kendisine sadece yasalara uygun hareket etmesi gerektiği söylenmektedir. Fakat tüm uyarılarımızı dikkate almamış aksine bizleri engelleyen kişi ve kurum olarak görmüş ve göstermeye devam etmektedir” dedi.
Kurallara uyun demek suç değildir.
Başkan Kadıoğlu, “Çevreye dikkat edin demek suç değildir. İnsanlara parmak sallayarak hedef göstermek ve hakaret etmek suçtur. Çağlayan Vadisindeki bazı vatandaşlarımızın özel mülklerine haberleri olmadan arazilerine su borusu döşenerek müdahale eden firmayla konu mahkemeye intikal etmiş keşif yapılacağı ilan edilmiştir. Her şey normal seyrederken fabrika çalışanları ile birlikte iş insanı olan şahıs, keşfin yapıldığı alanda bir aracın üzerine çıkarak, elini parmağını sallayarak yapmış olduğu konuşma ile partimizi, seçilmiş belediye başkanımızı, il başkanımızı, ilçe başkanımızı hedef göstermiştir. Bu kimsenin hakkı da, haddi de değildir. Yapmış olduğu provokatif konuşma esnasında aynı bölge insanları arasında arbede yaşanmasına sebep olmuş Fındıklı halkını birbirine düşürmüştür. Sahada olan hiç kimse fabrika faaliyetlerini durdursun, üretim yapmasın, insanlar çalışmasın dememiştir. Bu konu sadece yasalara uyup uymaması ile ilgilidir.  Malum kişi bulunduğu yerde, Fındıklı Belediye Başkanımız, il başkanımız ve ilçe başkanımız hakkında yapmış olduğu konuşmaya gelince kendisine soruyoruz; Kendisi bizleri yakından tanır. Yerel seçimlerden önce CHP yönetim kurulu üyesi olan kişidir. Birbirimizi iyi tanıdığımızdan partimiz ve bizlerle ilgili parmak sallamalarından korkmayacağımızı, çekinmeyeceğimizi bilir, kendisi şu an AKP yönetim kurulu üyesidir. Önceki gün söylediği sözleri; AKP yönetim kurulu üyesi kimliği ile mi söylüyor? Yoksa iş adamı kimliği ile mi yapıyor? Her ne yaparsa yapsın, Firma sahibi kendini her şeyin ve herkesin üzerinde görmektedir ve bizim muhatabımız değildir. Ayrıca belediye başkanımız orada olmamasına rağmen hakkında söylediği provokatif sözler asla kabul edilemez. Bunu bilerek ve hedef göstererek yapmaktadır. Bunun hiçbir inandırıcı özelliği yoktur. En önemlisi de Fındıklıdaki kadın arkadaşlarımıza dönüp cinsiyetçi ve terbiyesizce hakaretlere destek olmuştur. Görünüyor ki iş insanı olarak mafyavari bir tutum ve tavır içerisinde söylem ve eylemdedir. CHP Fındıklı ilçe örgütü ve seçilmiş belediye başkanımız tüm Fındıklı halkı ile barışık bir tutumdadır ve kimse de bunu bozacak güce sahip değildir” dedi.
Kaynak: İlyas GÜR

Editör: Dilek Onay CanEtiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Rize Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Ramazan Bayramı 2020
  Ramazan Bayramı 2020
 • 113 YILIN SIRRI
  113 YILIN SIRRI
 • Isınmaya yılda 110 lira ödüyor
  Isınmaya yılda 110 lira ödüyor
 • Rize’de kurbanlıkları taşıyan tır devrildi
  Rize’de kurbanlıkları taşıyan tır devrildi
 • Rize'de Sıradışı Ustalık Örneği
  Rize'de Sıradışı Ustalık Örneği
 • Çaykaralı Havva Usta
  Çaykaralı Havva Usta
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • GÜNDEM PROGRAMI
  resim yok
 • Artvin’de iki yavru ayı tünele girdi.
  Artvin’de iki yavru ayı tünele girdi.
 • Asya'da Ali Adnan fırtınası
  Asya'da Ali Adnan fırtınası
 • 42. Arhavi Festivali - Off Road
  42. Arhavi Festivali - Off Road
 • Dev piton karıncalara yem oluyor .
  Dev piton karıncalara yem oluyor .
 • Karadenizli Adam Trafik Cezası Yerse!
  Karadenizli Adam Trafik Cezası Yerse!
VİDEO GALERİ
YUKARI