Bugun...
Bizi izleyin:“Zabıta her zaman ‘Önce İnsan’ Anlayışı ile Hizmet üretendir”

Tarih: 11-09-2019 14:34:21 + -


Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası (Bem-Bir-Sen)ArtvinİlBaşkanı Erdal Genç, Zabıta Teşkilatının kuruluşunun 193. Kuruluş yıldönümünü kutladığını belirterek; “Zabıta memurlarımız ‘Önce İnsan’ anlayışı ile hizmet üretendir” dedi.


“Zabıta her zaman ‘Önce İnsan’ Anlayışı ile Hizmet üretendir”

Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası (Bem-Bir-Sen)ArtvinİlBaşkanı Erdal Genç, Zabıta Teşkilatının kuruluşunun 193. Kuruluş yıldönümünü kutladığını belirterek; “Zabıta memurlarımız ‘Önce İnsan’ anlayışı ile hizmet üretendir” dedi. 

 Zabıta Teşkilatının kuruluşunun 193. Yılı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınlayan Bem-Bir-Sen Artvin İl Başkanı Erdal Genç , Zabıta memurlarının zor imkanlar içinde fedakarca çalıştıklarını söyledi.

Genç; “Zabıta memurları zor şartlar altında çalışıyor” 

Zabıta memurlarının yıpranma hakkı, fiili hizmet zammından faydalanılmasının sağlanması gerektiğini vurgulayan Başkan Genç; “Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası (Bem-Bir-Sen) olarak bir an önce zabıta teşkilatımızın sosyal, sendikal, özlük ve ücret hakları konusunda gerekli yapılanmaların tamamlanmasını istiyoruz. Zor ve riskli koşullarda görev yapan zabıta çalışanları, aldıkları sorumluluğu üstün gayretle yerine getirmelerine rağmen hak ettikleri refah seviyesine de ulaşamadılar. Belediye sınırları içinde düzeni, halkın huzurunu ve sağlığını korumakla yükümlü olan zabıta memurlarımız çok zor şartlar altında görev yapmaktadır.

Önce İnsan Anlayışıyla Hizmet Veriyorlar

İnsan yaşamının söz konusu olduğu her yerde görev ve sorumluluğu bulunan Zabıta Teşkilatımız aynı zamanda da, belediyelerin halk karşısındaki yüzüdür. Zabıta teşkilatı her zaman vatandaşa yol gösterici, giydiği üniforma ile halkın esenliğine hizmet etmektedir. ‘Önce İnsan’ anlayışıyla hizmet üreten zabıtalar bu amaç doğrultusunda fedakârca çalışmaktadır.

Önemli Kazanımlar Elde Ettik

Bem-Bir-Sen yerel yönetim hizmetlerinin temel direklerinden olan Zabıta çalışanlarımızın sorunlarını, Toplu Sözleşme görüşmelerine taşıyarak sorunların çözümü içi mücadele verdi ve yeni kazanımlar elde etti.  

Zabıtaların Taleplerini Her Platformda Dile Getirdik

Kadro ve derece ilerlemesinde yaşanan sıkıntılar kaldırılarak yapılan düzenleme ile Bem-Bir-Sen yerel yönetim çalışanlarının taleplerini her platformda dile getirmiştir. Bundan sonra da bıkmadan usanmadan dile getirmeye ve çözümü için mücadele etmeye devam edecektir.

Bıçaklı, Taşlı – Sopalı Saldırılara Maruz Kalıyorlar

Zabıta memurlarımız her gün yüzlerce olayla karşı karşıya oldukları, silahlı, bıçaklı, taşlı - sopalı saldırılara maruz kaldıkları halde, hem savunma anlamında hem de mevzuat anlamında hâlâ korumasız durumdadırlar. Zabıta çalışanları diğer kamu çalışanlarından farklı olarak uzun süreli olarak, gece gündüz demeden görev yapmaktadır. Zabıta personellerine yıpranma hakkı tanınmalı, fiili hizmet zammından faydalanılması sağlanmalıdır.

Zabıta teşkilatının 193. Yılını kutluyorum

Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası (Bem-Bir-Sen) olarak bir an önce zabıta teşkilatımızın sosyal, sendikal, özlük ve ücret hakları konusunda gerekli yapılanmaların tamamlanmasını istiyoruz. Bu vesile ile gece-gündüz, bayram-tatil demeden halkın huzurunu ve sağlığını tehdit eden unsurlara karşı mücadele eden Zabıta Teşkilatımızın 193. Kuruluş yıldönümünü kutluyoruz” dedi.

Resim önizlemesiResim önizlemesi
Kaynak: Hayati AKBAŞ

Editör: Dilek ONAY CANEtiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Artvin Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Ramazan Bayramı 2020
  Ramazan Bayramı 2020
 • 113 YILIN SIRRI
  113 YILIN SIRRI
 • Isınmaya yılda 110 lira ödüyor
  Isınmaya yılda 110 lira ödüyor
 • Rize’de kurbanlıkları taşıyan tır devrildi
  Rize’de kurbanlıkları taşıyan tır devrildi
 • Rize'de Sıradışı Ustalık Örneği
  Rize'de Sıradışı Ustalık Örneği
 • Çaykaralı Havva Usta
  Çaykaralı Havva Usta
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • GÜNDEM PROGRAMI
  resim yok
 • Artvin’de iki yavru ayı tünele girdi.
  Artvin’de iki yavru ayı tünele girdi.
 • Asya'da Ali Adnan fırtınası
  Asya'da Ali Adnan fırtınası
 • 42. Arhavi Festivali - Off Road
  42. Arhavi Festivali - Off Road
 • Dev piton karıncalara yem oluyor .
  Dev piton karıncalara yem oluyor .
 • Karadenizli Adam Trafik Cezası Yerse!
  Karadenizli Adam Trafik Cezası Yerse!
VİDEO GALERİ
YUKARI