Bugun...
Bizi izleyin:Yusufeli Belediyesi Spor Kulübü Sporcuları Türkiye şampiyonu oldu.

Tarih: 23-10-2018 12:59:47 + -


18-21 Ekim tarihleri arasında Kahramanmaraş'ta yapılan R4 Türkiye Rafting Şampiyonası 4. Ayak yarışlarında Yusufeli Belediyesi Spor Kulübü Sporcuları Türkiye şampiyonu oldu.


Yusufeli Belediyesi Spor Kulübü Sporcuları Türkiye şampiyonu oldu.

 

 

,

 

18-21 Ekim tarihleri arasında Kahramanmaraş'ta yapılan R4 Türkiye Rafting Şampiyonası 4. Ayak yarışlarında Yusufeli Belediyesi Spor Kulübü Sporcuları Türkiye şampiyonu oldu.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Rafting Federasyonu işbirliği ile düzenlenen R4 Türkiye Rafting Şampiyonası sona erdi. Ceyhan Nehri üzerinde bulunan Tarihi Taşköprü yanında gerçekleştirilen Türkiye Rafting Şampiyonası’na 40 ilden yaklaşık 50 takım katıldı. Şampiyonaya Yusufeli Belediyesi Spor Kulübü sporcuları; Emre Yılmaz, Rıdvan Küçükalkan, Yusuf Emir Ertek, İlhan Demirtaş, Mustafa Arda Acar, İlham Demirtaş, Mustafa Can Hodlioğlu, Gürkan Yasak, Gökhan Eren, Emir Toprak ve Yusuf Mert Özdemir katıldı. Yusufeli Belediyesi Spor Kulübü U23 kategorisinde katıldığı R4 Türkiye Rafting Şampiyonası 4. Ayak yarışlarında Türkiye şampiyonu oldu.

R4 Türkiye Rafting Şampiyonası 4. Ayak yarışlarında U23 kategorisinde; Yusufeli Belediyesi Spor Kulübü birinci, ÇAYKUR Rize ikinci, Dalaman belediyesi üçüncü oldu.

Akarsu Sporlarının Merkezi:

Konu ile ilgili olarak Yusufeli Belediye başkanı Eyüp Aytekin; “sporcularımızı tebrik ediyorum. Akarsu sporlarının sportif başarıdaki merkezi Yusufeli’dir ve Yusufeli olmaya devam edecek. Bu sporun bugüne gelmesinde emeği geçen “Nehirlerin Efendilerine, Çoruh’un Asi Çocuklarına” ve ailelerine teşekkür ediyorum. Ulusal parkurlarda olduğu gibi uluslararası parkurlarda da raftingcilerimizin ve kanocularımızın başarısı devam edecek. Bizde onların başarılarıyla gururlanmaya devam edeceğiz.” dedi.

Şampiyon Raftingciler daha sonra Kaymakam Eyüp Kaykaç’ı ziyaret ettiler. Kaymakam Kaykaç Raftingcileri başarılarından dolayı tebrik etti.

Yusufeli Belediyesi Veteriner Hizmetleri Müdürü ve aynı zamanda Gelişmekte olan Spor Branşları Federasyonu (GOSBF) Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Akıllı kafile başkanı olarak Yusufeli Belediyesi spor sorumlusu Mehmet Tüylü antrenör olarak sporculara eşlik etti.

 
Kaynak: Hayati AKBAŞ

Editör: Dilek ONAY CANEtiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Spor Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • 113 YILIN SIRRI
  113 YILIN SIRRI
 • Isınmaya yılda 110 lira ödüyor
  Isınmaya yılda 110 lira ödüyor
 • Rize’de kurbanlıkları taşıyan tır devrildi
  Rize’de kurbanlıkları taşıyan tır devrildi
 • Rize'de Sıradışı Ustalık Örneği
  Rize'de Sıradışı Ustalık Örneği
 • Çaykaralı Havva Usta
  Çaykaralı Havva Usta
 • Suriye'de iç savaş
  Suriye'de iç savaş
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • GÜNDEM PROGRAMI
  resim yok
 • Artvin’de iki yavru ayı tünele girdi.
  Artvin’de iki yavru ayı tünele girdi.
 • Asya'da Ali Adnan fırtınası
  Asya'da Ali Adnan fırtınası
 • 42. Arhavi Festivali - Off Road
  42. Arhavi Festivali - Off Road
 • Dev piton karıncalara yem oluyor .
  Dev piton karıncalara yem oluyor .
 • Karadenizli Adam Trafik Cezası Yerse!
  Karadenizli Adam Trafik Cezası Yerse!
VİDEO GALERİ
YUKARI