Bugun...
Bizi izleyin:Yeni eğitim öğretim yılı

Tarih: 09-09-2019 15:49:55 + -


Türk Eğitim-Sen Rize Şube Başkanı Murat Köseoğlu, Yeni eğitim öğretim yılına ilişkin açıklamalarda bulundu.


 Yeni eğitim öğretim yılı

2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı başlıyor.‪ Yeni eğitim yılında, geleceğimizin mimarı olacak tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum, diyen Türk Eğitim Sen Rize Şube Başkanı Murat Köseoğlu, Eğitim çalışanlarının sorunlarının çözüldüğü, beklentilerin karşılandığı, her düzeyde liyakatin esas alındığı bir eğitim dönemi en büyük dileğimdir, dedi.

Köseoğlu açıklamalarına şu şekilde devam etti: “Memurların özlük, sosyal ve ekonomik haklarının görüşüldüğü 2020-2021 yıllarını kapsayan 5.Dönem toplu sözleşme süreci hükümet ve Memur-Sen arasında işlemiş, ilk zam oranlarının sunulmasının ardından bir gece yarısı yarım puan artış sunulsa da uzlaşmasızlıkla sonuçlanmıştır. Uzlaşmasızlık metninin Kamu Görevlileri Hakem Heyetine ulaşmasıyla birlikte hakem heyeti çalışmalarına başlamış ve Kamu İşveren Heyetinin sunmuş olduğu teklifi aynen kabul etmiştir. Yaşanan bu süreç ve 2020 yılı için %4+4, 2021 yılı için %3+3 şeklindeki maaş zam oranları milyonlarca memur ve memur emeklisini hayal kırıklığına uğratmıştır. Öte yandan süreç içerisinde yaşanan “TUTANAK”  krizi, 1 Milyondan fazla üyesi bulunan yetkili konfederasyonun sunulan komik zam oranlarına karşı sönük eylemsi hareketleri toplu sözleşme sürecinin iyi yürütülemediğini memur ve memur emeklileri başta olmak üzere tüm Türkiye’ye göstermiştir.

Güzel ülkemizin geleceğini oluşturacak nesillerimizi yetiştiren öğretmenlerimize ve değerli eğitim çalışanı arkadaşlarımıza ne kadar teşekkür etsek haklarını ödeyemeyiz. Bu eğitim öğretim yılında bütün özlük ve sosyal haklarının kazanıldığı. Sağlıklı ve huzurlu bir şekilde sınıflara girilerek bütün bilgi ve tercübelerin öğrencilerimize aktarıldığı verimli bir yıl olmasını temenni ediyorum. Ne  yazık ki, sadece temenni edebiliyorum. 2020/2021 memur maaşları ve diğer kazanımların, bunun böyle olmayacağını göstermektedir. Yeterince kadro açılmaması çocuklarımızı ücretli öğretmenlere mecbur bırakmıştır. Taşımalı sistemin yine öğretmenin üzerine yüklenmesi, öğretmenlerin çift nöbet tutmaya zorlanması, sözleşmeli öğretmenlerin ailelerinin birleştirilmemesi, memurların cebine zam oranı girmeden zamlar gelmeye başlaması; son olarak da 1 Eylül’den geçerli olmak üzere, bir ay sonra doğalgaza ikinci defa %15 zam gelmesi zor bir dönemin geçirileceğinin göstergesidir. Önümüzdeki Ocak ayında alacağımız %4’lük zammı bozdura bozdura harcamaya başlayamadan, 2018 ve 2019 kayıplarımız artarak devam ediyor. Yandaşlığın, beceriksizliğin ve adaletsizliğin faturası memura ağır olacak gibi görünüyor.

Bütün eğitim camiamıza 2019/2020 eğitim öğretim yılında tekrar başarılar ve mutlu bir dönem geçirmelerini dilerim.

 
Editör: Dilek ONAY CANEtiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Eğitim Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Ramazan Bayramı 2020
  Ramazan Bayramı 2020
 • 113 YILIN SIRRI
  113 YILIN SIRRI
 • Isınmaya yılda 110 lira ödüyor
  Isınmaya yılda 110 lira ödüyor
 • Rize’de kurbanlıkları taşıyan tır devrildi
  Rize’de kurbanlıkları taşıyan tır devrildi
 • Rize'de Sıradışı Ustalık Örneği
  Rize'de Sıradışı Ustalık Örneği
 • Çaykaralı Havva Usta
  Çaykaralı Havva Usta
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • GÜNDEM PROGRAMI
  resim yok
 • Artvin’de iki yavru ayı tünele girdi.
  Artvin’de iki yavru ayı tünele girdi.
 • Asya'da Ali Adnan fırtınası
  Asya'da Ali Adnan fırtınası
 • 42. Arhavi Festivali - Off Road
  42. Arhavi Festivali - Off Road
 • Dev piton karıncalara yem oluyor .
  Dev piton karıncalara yem oluyor .
 • Karadenizli Adam Trafik Cezası Yerse!
  Karadenizli Adam Trafik Cezası Yerse!
VİDEO GALERİ
YUKARI