Bugun...
Bizi izleyin:


Nedim Odabaş


Facebookta Paylaş

11 Eylül gerçekleri
Tarih: 11-09-2014 17:42:00 Güncelleme: 11-09-2014 17:42:00


Bugün 11 Eylül… Küresel terörizmin ikiz kulelere yaptığı saldırıların dünya haritasında akıl almaz bir menfaat bölüşümüne dönüştürüldüğü tarihin yıl dönümü. Bugün 11 Eylül… Terörizmi kılıf yaparak İslam coğrafyası üzerinde türlü ameliyatlar gerçekleştirmek için masa başında hesap kitapların yapılmaya başlandığı tarihin sene-i devriyesi. Baba Bush’un “Topyekün Haçlı savaşı başlatıyoruz” naralarıyla İslam ülkeleri üzerinde tahakküm kurmaya çalıştığı, dünya üzerinde yaşayan mağdur ve mazlum Müslümanların “Potansiyel Terörist” olarak yaftalandığı ve sürek avı başlatıldığı tarihin milat günü. 11 Eylül’ü aslında iki yönlü analiz etmek gerekiyor. Birincisi, dünyadan izole yaşayan, halkına sağladığı refah dolayısıyla herkesin yaşamak arzusuyla can attığı Amerika, terörizmin kara saplı hançerini bağrına yediğinde, üzerine yapıştırılan “Dokunulmaz, erişilmez, terörizmin bulaşamayacağı” şeklindeki etiket bir anda havaya uçmuştu. Sanki bir cam fanusun içinde yaşadığı izlenimi oluşturulan, sadece Hollywood filmlerinde sanal senaryolara konu olan terörizm Amerika’nın yüzündeki sahtelikleri tel tel döküvermişti. Dünyanın her bölgesinde terörizmi körükleyen, finanse eden, arka çıkan, petrol ve diğer yeraltı kaynaklarının iç edilmesi noktasında türlü entrikalar çeviren Amerika’nın, 11 Eylül tarihinde aslında kâğıttan kaplan olduğu anlaşılmıştı. Bilişim teknolojisinin kavramlarıyla açıklarsak, hackerların bir yolunu ve bir açığını bulup her şeyini tarumar edebilecekleri bir sanal ve yalan dünyayı temsil ediyordu Amerika.

Analizimizin ikinci boyutunda ise bu terör saldırılarının yine Siyonizm ve onun kuklası Amerika tarafından bir fırsata dönüştürülmesi gerçeği yatıyordu. Siyonizm ve kuklası Amerika, öncelikle bu saldırıları üstlenen Usame bin Ladin ve El Kaide’nin temizlenmesi noktasında bir harekât başlatacaklarını deklare ettiler. Arkasından ise dünyanın her bölgesinde Müslümanları biçimlemek, dönüştürmek ve kendilerinin oluşturdukları kara politikalara boyun eğecek bir rızayı sağlayabilmek için kültür, sanat ve siyasetin tüm araçlarını kullanmaya başladılar. Aylarca Avrupa ve diğer ülkelerin havaalanlarında Müslümanların içeriye giriş çıkışlarında “cüzamlı muamelesi” gerçekleştirilmesi, insanların saatlerce apronlarda bekletilmesi, peşlerine gizli hafiyeler takılıp işlerinin güçlerinin engellenmeye çalışılması bahsettiğimiz en küçük işkence metotlarıydı.

Bir sonraki aşamada ise terörizmin kaynağı, Ortadoğu’nun çıbanbaşı ve kimyasal silahlar saklayan diktatör olarak lanse edilen Irak lideri Saddam’a yapılan operasyon vardı. Saddam’ın tasfiye harekâtı aslında Amerika’nın, Türkiye’nin de içinde bulunduğu Büyük Ortadoğu Projesi’nin ilk aşamasıydı. Ortadoğu coğrafyasında Amerika’ya her yönüyle biat eden, Amerikan politikaları arkalayan, “dost ve müttefik” diye sınıflandırılan kukla liderlerin işbaşına getirilmesi ve “İsrail’in güvenliğini tehdit eden tüm unsurların temizlenmesi” operasyonu menfaat harekâtının en önemli boyutuydu. 11 Eylül’ü doğru okumak gerekir… 11 Eylül’ün dünya haritasında oluşturduğu etkilere ve Müslüman coğrafyaya yaptığı kötülükleri iyi analiz etmek gerekir. 11 Eylül, tek başına bir terörizm yansıması olarak ele alınmamalıdır. Terörizmin bile nasıl dönüştürülebileceği, minareye kılıf yapılabileceği ve küresel patronajın her yere kirli ellerini sokabileceğini gösteren bir milattır 11 Eylül.

Bugün Gazze’ye bombalar yağdıran İsrail’in dokunulmaz, hesap sorulamaz, kural tanımaz, hiçbir şeyi takmaz vurdumduymazlığı ta 11 Eylül’den gelen bir bölüşümün yansımasıdır.

Bugün Irak topraklarında terör estiren IŞİD’in varlığı 11 Eylül’ün eseridir…

Amerika, şimdi kendi eliyle ürettiği IŞİD belasını yok etmek için yanına yardakçı arıyor.

Bu ne yaman çelişki?

 

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Ramazan Bayramı 2020
  Ramazan Bayramı 2020
 • 113 YILIN SIRRI
  113 YILIN SIRRI
 • Isınmaya yılda 110 lira ödüyor
  Isınmaya yılda 110 lira ödüyor
 • Rize’de kurbanlıkları taşıyan tır devrildi
  Rize’de kurbanlıkları taşıyan tır devrildi
 • Rize'de Sıradışı Ustalık Örneği
  Rize'de Sıradışı Ustalık Örneği
 • Çaykaralı Havva Usta
  Çaykaralı Havva Usta
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • GÜNDEM PROGRAMI
  resim yok
 • Artvin’de iki yavru ayı tünele girdi.
  Artvin’de iki yavru ayı tünele girdi.
 • Asya'da Ali Adnan fırtınası
  Asya'da Ali Adnan fırtınası
 • 42. Arhavi Festivali - Off Road
  42. Arhavi Festivali - Off Road
 • Dev piton karıncalara yem oluyor .
  Dev piton karıncalara yem oluyor .
 • Karadenizli Adam Trafik Cezası Yerse!
  Karadenizli Adam Trafik Cezası Yerse!
VİDEO GALERİ
YUKARI