marketingfutbol.club bahis siteleri
Bugun...
Bizi izleyin:


Filozof Sosyolog


Facebookta Paylaş

Varsa hakkımız bizden yana helal olsun Neslican Tay
Tarih: 23-09-2019 17:39:00 Güncelleme: 23-09-2019 17:39:00


 

Bugün herkes üzgün, herkesin kalbi ağrıyor, herkesin aklında o var. #neslicantay 
Peki yaşarken kıymeti biliniyor muydu? Belki evet, belki de hayır. Allah bilir onun neler hissettiğini, neler çektiğini, acılarını ağrılarını. O anlattığı sürece anlamaya çalıştık...

Allah mekanını ferahlatsın,gittiği yerde huzur içinde olsun. Acısız ve ağrısızlık içinde uyusun...

Ruhu dolaşıyor şimdi aramızda.

Daha toprak yüzü görmedi o. Yarın mezara konacakmış.. O gencecik, güzeller güzeli  kızı, toprak kabul edecek, sarılıp saracakmış onu anne şefkati ile.. Artık o toprağa emanetmiş.. Geldiğimiz gibi gittiğimiz toprağa geri döndü o. Bizleri bekleyecek orada..

Bu bekleyişte melekler onunla olsun, kabri nurlarla dolsun. Bacağını da yanına koyup yatıracaklar onu, artık tamamdır beşeri.

Daha gün yüzü görmemişti o.. Okuyacaktı, insanlara yardım edecekti, evlenecekti belki de, haaa birde çocukları olacaktı. Ona "anne" diyeceklerdi. Yeğenleri olacaktı, biri sağdan biri soldan sesleneceklerdi "NESLİCAN TEYZE, NESLİCAN HALA" dediklerini duyacaktı, onlarla oynayacak, gülecek, bıcır bıcır sohbetler edecekti. Kimseleri kırmayacak, kırdıklarından da özür dileyecekti..

Örnek bir insandı, bu yaşında çok olgundu, farkındalığının da farkındaydı aslında.. Çok güzeldi, çok özeldi, çok bilgiliydi, şen şakraktı.. Çünkü O Neslican'dı. Annesinin gül kokulusu, babasının prensesi ablasının biriciği, sırdaşı ve de kardeşinin de tatlı ablası ve gül yüzlüsüydü...

Daha neler yapacaktı neler.. Ömrü yetmedi onun... Ömrü! yetmedi..  Neslican'ın misyonunu yürütecek birisi var aslında. O da Neslican'la vakit geçirmiş olan, ideolojisini kavramış, yaşam felsefesini edinmiş "Hatice" var. Hatice, onunda bir bacağı kesilmiş o da kanserle savaşan güçlü kızlarımızdan, mücadeleci insanlarımızdan birisi. Güçlü savaşçılardan bir amazon insanı... Neslicanın kader arkadaşı..

Bir Neslican geldi geçti bu dünyadan.. Ebediyete yolculuk etti. Ardından izler bıraktı. Artık onun adı yaşatılmalı ve kanser tarama ve tedavi merkezine "NESLİCAN KANSER VAKFI, NESLİCANLARI YAŞATMA DERNEĞİ veyahut NESLİCAN TAY KANSER TEDAVİ MERKEZİ" gibi bir yere ismi verilmelidir diye düşünmekteyim. Çünkü o bunu çoktan haketti..

Peki ya çoklu hastalıklar çeken, hastane hastane diye çırpınan, sağlık isteyen, şiddetli ağrılar, acılar, krampla ve kıvranmalar yaşayarak, kronikleşmiş hastalıklarından en önemlisi olan KEMİK ÇÜRÜMESİ ile mücadele eden, sesini duyurmaya çalışan, önemsenerek tedavi olmak isteyen, evli ve çocuklu insan yada insanlar ne olacak, illaki ölmesi yada ölmeleri mi gerekiyor..?

Yıllardır tedavi edilemeyen, yalnızlığına terkedilen, o insana ne olacak??? Evlatları anne yoksunluğı çekerken, bir taraftanda hastalıklarla mücadele eden, yatsa yatamayan, kalksa kalkamayan(lar) hiç umrunuzda olacak mı??

Bakın Neslican önemli bir detaya dikkat çekti aslında. 

Dedi ki: "Bacağımdaki ağrı, zamanında tanılanamadı ve zamanında müdahale edilmediği için geç kalındı ve kanserin üçüncü evresinde olduğumu öğrendik.Artık geç kalınmıştı."

Bir genç kızın bacağının kesilmesine sebep olan da buydu aslında zamanında doktorların tanılayıp, teşhis koyup müdahale edememeleriydi ve geç kalınmıştı... Rize'den kalkıp hastane hastane gezmek zorunda kaldılar. Samsun'da müdahale edildi çok iyi hatırlıyorum çünkü aynı dönemde aynı şikayetleri yaşıyorduk ve haberini alıyordum..
Keşke böyle olmasaydı.. O gencecik fidan solmasaydı, yüreklerimiz dağlanmasaydı, üzüntüden başımız ağrımasaydı. 

Şuan herkes sustu, mutluluk, heyecan ve azim de sustu çünkü asil savaşçımız sustu.. Nurlar içinde yat Neslican TAY. Allah rahmet eylesin. Mekanın cennet olsun. Hakkını helal et bizlere. Bizden yana helal olsun. 

Ailesine ve tüm sevenlerine başsağlığı ve sabırlar diliyorum..

Demir kız evrene yine mesajını verdi..
"Herkes yaşamına sahip çıksın."
Savaşçı asil kız #neslicantay seni seviyoruz...Vee seni çok özleyeceğiz 

Seninle ilgili yazı yazmayı çok istemiştim.. 

Seninle sessizce mücadele etmiştim de aslında.. 

Kısmet bugüne oldu ama sen okuyamadın be kuzum... 

Allaha emanet ol.

 

 

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Ramazan Bayramı 2020
  Ramazan Bayramı 2020
 • 113 YILIN SIRRI
  113 YILIN SIRRI
 • Isınmaya yılda 110 lira ödüyor
  Isınmaya yılda 110 lira ödüyor
 • Rize’de kurbanlıkları taşıyan tır devrildi
  Rize’de kurbanlıkları taşıyan tır devrildi
 • Rize'de Sıradışı Ustalık Örneği
  Rize'de Sıradışı Ustalık Örneği
 • Çaykaralı Havva Usta
  Çaykaralı Havva Usta
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Asya'da Ali Adnan fırtınası
  Asya'da Ali Adnan fırtınası
 • 42. Arhavi Festivali - Off Road
  42. Arhavi Festivali - Off Road
 • İsmail Tunçbilek Derdin ne
  İsmail Tunçbilek Derdin ne
 • Aytaç Doğan İç Benim İçin
  Aytaç Doğan İç Benim İçin
 • Kubat Ötme Bülbül
  Kubat Ötme Bülbül
 • Osman Zeki Öner
  Osman Zeki Öner
VİDEO GALERİ
YUKARI