Bugun...
Bizi izleyin:Vali Kemal Çeber Liseler Arası Yemek Yarışmasına Katıldı

Tarih: 11-04-2019 14:21:06 + -


Vali Kemal Çeber, Rize İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen liseler arası “Geleceğin Altın Şefleri “ adlı yemek yarışmasına katıldı.


Vali Kemal Çeber Liseler Arası Yemek Yarışmasına Katıldı

Vali Kemal Çeber, Rize İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen liseler arası “Geleceğin Altın Şefleri “ adlı yemek yarışmasına katıldı.

Yemek yarışmasına katılan öğrencilerin yemek yapma konusunda marifetleri sergiledikleri  stantları gezerek yapılan yemekler hakkında bilgi alan Vali Çeber; yöresel yemek kültürünün aşılanması gerektiğini belirterek “ İlk kez düzenlenen böyle bir yarışmanın ikincisini yöresel yemeklerimiz için yapmayı hedefliyoruz, Rize’nin yemek kültürü çok zengin ve bu zenginliği tesislerimizde kullanmalıyız, şu an yapılan yemek yarışmasında ulusal yemek çeşitlerine yer verildi” dedi.

Geleceğin Altın şefleri yemek yarışmasına 6 ilçeden 8 farklı Meslek Lisesinin öğrencileri katıldı. Çayeli Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi, İyidere, Ardeşen Fırtına Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Rize Gülbahar Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Çamlihemşin Çok Programlı Anadolu Lisesi, Ekrem Orhan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Fakiye Hüseyin Çok Programlı Anadolu Lisesi ve Pazar Kız kulesi Mesleki Teknik Anadolu Lisesi katıldı.

Sabah saatlerinde hazırlanan mutfaklarda çeşitli yemekler yapan okullara 90 ar dakikalık süre verildi. Jüri üyeliklerini ise Dursun Canca, Sebahattin Okumuşoğlu ile Şener Cesur un yaptığı programda, öğrenciler 3 er kişilik guruplar halinde yaptıkları yemekleri Jüri üyelerine sundu.

            Yapılan değerlendirme sonucunda Ekrem Orhan Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi birinciliği alırken, ikinciliği Çamlihemşin Çok programlı Anadolu lisesi, 3 üncülüğü ise Çayeli Meslek Teknik Anadolu lisesi kazandı. Dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.

            Vali Çeber’in yanısıra programa Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, Vali Yardımcısı Abdullah Şen, Vali Yardımcısı Ahmet Dalkıran, İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Koçak, kurum amirleri ve çok sayıda izleyici katıldı.

 

 

 

 

 

 

 

 
Editör: Dilek ONAY CANEtiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Rize Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • 113 YILIN SIRRI
  113 YILIN SIRRI
 • Isınmaya yılda 110 lira ödüyor
  Isınmaya yılda 110 lira ödüyor
 • Rize’de kurbanlıkları taşıyan tır devrildi
  Rize’de kurbanlıkları taşıyan tır devrildi
 • Rize'de Sıradışı Ustalık Örneği
  Rize'de Sıradışı Ustalık Örneği
 • Çaykaralı Havva Usta
  Çaykaralı Havva Usta
 • Suriye'de iç savaş
  Suriye'de iç savaş
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • GÜNDEM PROGRAMI
  resim yok
 • Artvin’de iki yavru ayı tünele girdi.
  Artvin’de iki yavru ayı tünele girdi.
 • Asya'da Ali Adnan fırtınası
  Asya'da Ali Adnan fırtınası
 • 42. Arhavi Festivali - Off Road
  42. Arhavi Festivali - Off Road
 • Dev piton karıncalara yem oluyor .
  Dev piton karıncalara yem oluyor .
 • Karadenizli Adam Trafik Cezası Yerse!
  Karadenizli Adam Trafik Cezası Yerse!
VİDEO GALERİ
YUKARI