Bugun...
Bizi izleyin:Vali Çeper göreve başladı

Tarih: 07-11-2018 15:34:24 + -


27.10.2018 tarihli ve 30578 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 2018/202 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararı ile Rize Valiliğine atanan Vali Kemal Çeber, görevine başladı.


Vali Çeper göreve başladı

27.10.2018 tarihli ve 30578 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 2018/202 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararı ile Rize Valiliğine atanan Vali Kemal Çeber, görevine başladı. 
Valilik hizmet binası önünde yapılan karşılama törenine, Vali Yardımcısı Abdullah Şen, ilçe kaymakamları, belediye başkanları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve kurum müdürleri katıldı.

Polis Merasim Mangasının karşıladığı Vali Çeber, daha sonra makamına geçerek tebrikleri kabul etti. 
Rize gibi güzel bir şehre, hizmet etme şansını kendisine verdiği için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ederek sözlerine başlayan Vali Çeber, “Rize, yeşil ile mavinin buluştuğu, Karadeniz’in incisi ve memleketimizin en önemli illerinden birisi. Bunun bilincindeyim ve buna uygun hizmet etmeye çalışacağım” dedi. 
Çalışma prensibi olarak şehrin bütün dinamiklerini mesai arkadaşı olarak benimsediğine vurgu yapan Vali Çeber, “Sadece kaymakamlar, kurum amirleri, daire müdürleri değil, Rize’de yaşayan herkes benim mesai arkadaşımdır. Herkesin fikirlerini dikkate alarak, birlikte bir çalışma ortamı oluşturacağız” şeklinde konuştu. 

Rize’nin sahip olduğu potansiyeli bildiğini belirten Vali Çeber, “Rize, çok önemli bir ilimiz. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, önümüze koyduğu 2023 ve 2071 hedeflerine en çok katkı veren illerden birisi olacağını değerlendiriyorum. Bu anlamda hizmet etmekte bizim için bir gurur vesilesi olacak. İnşallah hep birlikte güzel şeyler yapacağız” dedi. 

Bir basın mensubunun, Vali Çeber’in “Gelişmiş ülkelerde uygulanan afet yönetim sistemleriyle, ülkemizde uygulanan afet yönetim sistemini mukayese ederek, bu çerçevede kentleşme sorunlarına ve afetlerin mali açıdan yönetimi” konusundaki çalışmalarını hatırlatarak, bu yönde Rize’de ne gibi çalışmalarınız olacak? sorusu üzerine Vali Çeber; “Rize’nin coğrafi yapısı ve yağış rejiminden dolayı geçmiş yıllarda yaşadığı afetleri biliyorum. Bu konuda; Amerikan Federal Afet Yönetimi Kurumunda (FEMA) bir yıllık bir tecrübem oldu. İnşallah Rize’de bu tecrübelerime hiç ihtiyaç olmaz. Rabbim hiç afet yaşatmaz. Ancak, ihtiyaç olduğu zaman afet yönetimi sadece valinin yada ilgili kurumların değil, hepimizin görev alması gereken bir yönetim şeklidir. Bu konudaki en temel kural, afet öncesi yapılan hazırlıklardır. Kriz meydana gelmeden yapılan hazırlıklarda en güzel kriz yönetim şeklidir. Tecrübemizi afet öncesi yapılması gereken konulara yansıtmaya çalışacağız” dedi ve Rizelilere sağlık ve esenlik dileklerinde bulundu.

Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, ayakta duran insanlar ve takım elbise

 

Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, ayakta duran insanlar

 

 
Editör: Dilek ONAY CANEtiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Rize Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • 113 YILIN SIRRI
  113 YILIN SIRRI
 • Isınmaya yılda 110 lira ödüyor
  Isınmaya yılda 110 lira ödüyor
 • Rize’de kurbanlıkları taşıyan tır devrildi
  Rize’de kurbanlıkları taşıyan tır devrildi
 • Rize'de Sıradışı Ustalık Örneği
  Rize'de Sıradışı Ustalık Örneği
 • Çaykaralı Havva Usta
  Çaykaralı Havva Usta
 • Suriye'de iç savaş
  Suriye'de iç savaş
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • GÜNDEM PROGRAMI
  resim yok
 • Artvin’de iki yavru ayı tünele girdi.
  Artvin’de iki yavru ayı tünele girdi.
 • Asya'da Ali Adnan fırtınası
  Asya'da Ali Adnan fırtınası
 • 42. Arhavi Festivali - Off Road
  42. Arhavi Festivali - Off Road
 • Dev piton karıncalara yem oluyor .
  Dev piton karıncalara yem oluyor .
 • Karadenizli Adam Trafik Cezası Yerse!
  Karadenizli Adam Trafik Cezası Yerse!
VİDEO GALERİ
YUKARI