Bugun...
Bizi izleyin:Vali Ceber gazetecilerle bir araya geldi

Tarih: 10-01-2019 12:31:07 + -


Rize Valisi Kemal Çeber, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü sebebiyle, Rize Valiliği ve Rize Belediye Başkanlığınca müştereken organize edilen kahvaltılı programda Rize’de ki basın mensupları ile bir araya gelindi.


Vali Ceber gazetecilerle bir araya geldi

 

 

Rize Valisi Kemal Çeber, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü sebebiyle, Rize Valiliği ve Rize Belediye Başkanlığınca müştereken organize edilen kahvaltılı programda Rize’de ki basın mensupları ile bir araya gelindi.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü sebebiyle, düzenlenen programa Rize Valisi Kemal Çeber, Rize Belediye Başkan Vekili Saffet Kopuz, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Vekili Ümit Hüseyin Sarı, Rize Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, İl Jandarma Komutanı Albay Hakan Dedebağı ve Rize İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Koçak ile gazeteciler katıldı.

Rize Valisi Kemal Çeber, programın son bölümünde yaptığı konuşmada “Hep birlikte kamu hizmeti yürüttüğümüz bu ülkede gazeteciliğin bilgilendirme görevi önem arz etmekte. Gazeteciler kamuoyunu bilgilendirme yolunda en önemli hizmeti vatandaşlara sunmaktadır. Gazeteciler yeri geliyor hayat kurtarıyor yeri gelince de bizleri de birçok olaylardan haberdar ediyorlar. ” dedi.

Doğru ve objektif haberciliğin önemine değinen Vali Çeber, “Herkesin aynı düşüncede olmasını bekleyemezsiniz. Ama her zaman sorumlu gazetecilik anlayışıyla doğru ve objektif haberlerle kamuoyunu bilgilendirmeliyiz. Hiç mi eleştirmeyeceğiz? Asla öyle değil. Bazen eleştirmek, olumsuzu söylemek doğru haberciliğin gereği olabilir” şeklinde konuştu. 

Vali Çeber, “ Basın çalışanlarına, ekonomik ve sosyal haklar sağlayan 212 sayılı Kanun’un yürürlüğe girdiği 1961 tarihinden bu yana ülkemizde “Çalışan Gazeteciler Günü” olarak kabul edilen bu özel günü hep birlikte kutluyoruz. Hayatın vazgeçilmez unsurlarından biri olan haber alma ve yayma özgürlüğünün en etkili aracı basın, demokrasinin yaşanmasını ve gelişmesini sağlayan kurumların başında gelmektedir” ifadelerine yer verdi ve tüm basın çalışanlarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü bir kez daha kutladı. 

 

 
Editör: Dilek ONAY CANEtiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Rize Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Ramazan Bayramı 2020
  Ramazan Bayramı 2020
 • 113 YILIN SIRRI
  113 YILIN SIRRI
 • Isınmaya yılda 110 lira ödüyor
  Isınmaya yılda 110 lira ödüyor
 • Rize’de kurbanlıkları taşıyan tır devrildi
  Rize’de kurbanlıkları taşıyan tır devrildi
 • Rize'de Sıradışı Ustalık Örneği
  Rize'de Sıradışı Ustalık Örneği
 • Çaykaralı Havva Usta
  Çaykaralı Havva Usta
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • GÜNDEM PROGRAMI
  resim yok
 • Artvin’de iki yavru ayı tünele girdi.
  Artvin’de iki yavru ayı tünele girdi.
 • Asya'da Ali Adnan fırtınası
  Asya'da Ali Adnan fırtınası
 • 42. Arhavi Festivali - Off Road
  42. Arhavi Festivali - Off Road
 • Dev piton karıncalara yem oluyor .
  Dev piton karıncalara yem oluyor .
 • Karadenizli Adam Trafik Cezası Yerse!
  Karadenizli Adam Trafik Cezası Yerse!
VİDEO GALERİ
YUKARI