Bugun...
Bizi izleyin:Vali Çeber'den ‘Bir Kitap Bin Dünya Projesi’ ne destek

Tarih: 14-01-2020 14:58:51 + -


Vali Kemal Çeber, Çamlıhemşin Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından kitap okuma alışkanlığını teşvik etmek amacıyla düzenlenen ‘Bir Kitap Bin Dünya Projesi’ kapsamında anasınıfı öğrencileri ile bir araya geldi.


Vali Çeber'den ‘Bir Kitap Bin Dünya Projesi’ ne destek

Vali Kemal Çeber, Çamlıhemşin Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından kitap okuma alışkanlığını teşvik etmek amacıyla düzenlenen ‘Bir Kitap Bin Dünya Projesi’ kapsamında anasınıfı öğrencileri ile bir araya geldi.

Valilik Toplantı Salonunda gerçekleştirilen etkinlikte Vali Çeber,  İstanbul Mutfak Günleri'nde gümüş madalya kazanan Çamlıhemşin Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencisi Şeyma Mülazimoğlu’ nu da tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

            Anasınıfı öğrencileriyle sohbet ederek öğrencilerle yakından ilgilenen Vali Çeber,  Öğrencilerin seviyelerine uygun bir hikâye kitabını okuyarak ‘ Bir Kitap Bin Dünya Projesi’ etkinliğine destek vermekten mutluluk duyduğunu ifade etti.

            Çamlıhemşin Kaymakamı Ahmed Çelik’in de hazır bulunduğu etkinliğe, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Kalender,  Ardeşen İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Çamanka, Ardeşen ilçesinde bulunan bazı anaokulu müdürleri, öğretmenleri ve öğrenciler katıldı.

          Vali Çeber,  küçük yaşta okumanın önemini kavrayarak, okumayı sevmenin ömrünüzün sonuna kadar kitaplarla ilişkimizi ve okuma alışkanlığımızı belirleyecek neticeleri olacağını vurgulayarak, “Ülkemizin ve milletimizin geleceğinin inşasında okumayı seven nesillere ne büyük ihtiyaç olduğunu çok iyi biliyoruz. Gayemiz çocuklarımızı çok sevdiğimiz için onlara kitap okuma alışkanlığını kazandırmaktır. Okuduğumuz kitapların hayatımız boyunca kullanacağımız bilgilere dönüştüğünü unutmamak gerekir. Kalıcı ve faydalı okumada olumlu tecrübeler ile teşvikler de çok önemli. ” dedi.

            Projeyi tanıtan ve bu kapsamda gerçekleştirdikleri çalışmaları anlatan Çamlıhemşin İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Çamanka, " Okumayı sevdirmeyi amaçlıyoruz. Okumak, çocuklarımızın en öncelikli alışkanlıkları olsun istiyoruz. İlçemizdeki tüm yavrularımızı kitap dostu olarak yetiştirmek gayretindeyiz. Sadece derste okul sıralarında değil, yaşamı paylaştığımız her yerde okuyabileceğimizi öğretmeye çalışıyoruz.” dedi.

            Ziyaretin sonunda Vali Çeber, Türkiye’nin en büyük ve devlet eliyle gerçekleştirilen  resmî  uluslararası gastronomi yarışması olan 17'nci Uluslararası İstanbul Mutfak Günlerinde gümüş madalya kazanan Şeyma Mülazımoğlu’nu ve anasınıfı öğrencilerini makamında ağırlayarak günün anısına öğrencilere kitap hediye etti.

Resim önizlemesi
Editör: Dilek ONAY CANEtiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Rize Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Ramazan Bayramı 2020
  Ramazan Bayramı 2020
 • 113 YILIN SIRRI
  113 YILIN SIRRI
 • Isınmaya yılda 110 lira ödüyor
  Isınmaya yılda 110 lira ödüyor
 • Rize’de kurbanlıkları taşıyan tır devrildi
  Rize’de kurbanlıkları taşıyan tır devrildi
 • Rize'de Sıradışı Ustalık Örneği
  Rize'de Sıradışı Ustalık Örneği
 • Çaykaralı Havva Usta
  Çaykaralı Havva Usta
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • GÜNDEM PROGRAMI
  resim yok
 • Artvin’de iki yavru ayı tünele girdi.
  Artvin’de iki yavru ayı tünele girdi.
 • Asya'da Ali Adnan fırtınası
  Asya'da Ali Adnan fırtınası
 • 42. Arhavi Festivali - Off Road
  42. Arhavi Festivali - Off Road
 • Dev piton karıncalara yem oluyor .
  Dev piton karıncalara yem oluyor .
 • Karadenizli Adam Trafik Cezası Yerse!
  Karadenizli Adam Trafik Cezası Yerse!
VİDEO GALERİ
YUKARI