Bugun...
Bizi izleyin:Unutmayın! yerel medya birlikte daha güçlü...

Tarih: 08-12-2017 14:41:45 + -


Unutmayın! yerel medya birlikte daha güçlü...


Unutmayın! yerel medya birlikte daha güçlü...

1990 yılında karasal olarak yayın hayatına başlayan Kaçkar TV 2007 yılında TÜRKSAT uydusuna çıkarak yayınını çok daha geniş kitlelere ulaştırmıştır. Kurulduğu günden itibaren yapmış olduğu siyasi, spor, kültürel, müzik ve eğlence gibi birçok alandaki programlarıyla bölgemizin sorunlarını dile getirip çözüme ulaşmasını sağlamış ve ayrıca bölgemizin tanıtımında ciddi anlamda katkılar sağlamıştır.
Taraftan yana değil her zaman haktan yana olmuş, ilkeli ve tarafsız yayıncılık anlayışına hiçbir zaman taviz vermemiştir. Halkın problemlerini çözümleme adına halkla beraber iç içe olmuş bölgeyi her daim ekranlarınıza taşımıştır. Aynı zamanda bölgedeki gelişmeleri, devletimizin, hükümetimizin faaliyetlerini STK’ların, belediyelerin ve aklınıza gelebilecek her sivil toplum örgütünün faaliyetlerini siyasi parti gözetmeksizin ekranlarına taşımış ve kimseye hakaret küçük düşürücü gibi toplumumuzu kargaşaya sürükleyen bir yayına müsaade etmemiştir. Yıkıcı olmaktan ziyade yapıcı olmaya çalıştığımız aşikâr bellidir. Devletimizin dönüm noktası olan 15 Temmuz'da ve demokrasi nöbetlerinde yapmış olduğumuz özel yayınlarla devletimize hizmet etmeyi Kaçkar TV bir borç bilmiştir ve her zaman devletimizin yanında olmuştur.
Hiçbir şekilde bazı şer odakların etkisi altında kalmamış ve hiçbir zaman terör örgütleriyle beraber olmamıştır. Medya sektöründe az da olsa bir istihdam sağlamış bölgede bir sektör oluşturup bölge ekonomisine katkı sağlamıştır. Her yerel kanalda olduğu gibi bizim kanalımızda reklam gelirleri ile hayatta kalmaya çalışmıştır. Bölgemizin reklam gelirleri maalesef oldukça düşüktür. Ayrıca bu problem sadece bizim değil tüm yerel medyanın sorunu olduğu açıkça bellidir. 
TÜRKSAT gibi bir platformda kanalların yayın hayatını sürdürebilmek için bir yerel kanalın minimum maliyeti 100 - 150 Bin TL arasındadır. Az önce bahsettiğimiz reklam gelirleri ile bu ücretleri ödememiz imkânsız hale gelmiştir.
Yerel kanallar ekonomi sorunlarıyla boğuşup TÜRKSAT’a para yetiştirmeye çalışırken maalesef RTÜK'ü ele geçirmiş terör örgütü yerel medyanın üzerine gelip yıldırmak için yüksek miktarda idari para cezalar kesmiş, Anadolu’nun gerçek, milli ve halkın sesi yerel medyayı susturmaya çalışmıştır. Yerel medyayı susturup vatandaşın gerçekleri görmesini engellemeye çalışılmıştır. Ancak Kaçkar TV ve diğer yerel medya 15 Temmuz’da yerel medyanın ne kadar gerekli olduğunu bir kez daha göstermiş, devletine sahip çıkmış, yayınlarıyla devletinin yanında olup milli beraberliğe büyük bir katkı sağlamıştır. 
Tüm bu sorunlarla boğuşurken bölgemizin sözde işadamları, siyasi partiler ve STK’lar Kaçkar TV yada yerel medya için hiçbir katkıda bulunmamıştır. Söz konusu problemin sadece Kaçkar TV’ye has bir şey değil Anadolu’daki bütün kanalların sorunu olduğunun bir kez daha altını çizmekteyim.
Bu bağlamda bölgeyi ekranlarınıza taşıyan, şehrinizin tüm faaliyetlerini sanatı kültürü kısacası Karadeniz’i ekranlarınıza taşıyan kanalımız ve diğer tüm yerel kanallar devletimizden hiç bir katkı görmemiştir. Üstüne üstlük RTÜK'ün içine sızan vatan hainlerinin planlarıyla yerel medyaya yağdırılan cezaları bile halen silinmemiştir. Ve tüm yerel medya bu sorularla halen boğuşmaktadır.
Geçtiğimiz aylarda yerel medyanın sorunlarını ele aldığımız canlı yayında birçok yerel kanalın imtiyaz sahibi programa telefon ile bağlanmış yerel medyanın sorunlarını dile getirmiştir. Maalesef bu konuda elle tutulur bir birlik beraberlikte söz konusu olmamıştır. Yine Kaçkar TV olarak geçtiğimiz ayda Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile bu konuyla ilgili görüşmeler sağlamış, bu bağlamda derhal bir komisyon kurulmasını ve derhal bu sorunların çözüme ulaşması için gerekenlerin yapılmasını milletvekillerine ve bakanlara söylemiştir. Olayın üzerinden 1 ay geçmesine rağmen herhangi bir faaliyet gerçekleşmemiştir. Kurum çalışanların dahi maaşlarını zar zor veren yerel medyadan 100 bin TL isteyen TÜRKSAT yerel medyanın boğazına bıçağı dayamıştır.
RTÜK bir tarafa dursun TÜRKSAT bir yana yerel medyanın sonu gelmiştir. Türkiye’nin ilk özel kanallarından olan Kaçkar TV'nin TÜRKSAT tarafından yayını durdurulmuştur.
Benim köyümde heyelan oldu diyen Ahmet amca, abi ben okumak istiyorum maddi durumumuz yok ben haberlerinize taşırmışınız diyen Yasin kardeşimiz…
Bu çayın hali ne olacak diyen Rizeli Ayşe teyzemiz…
Fındık fiyatları hala düşük diyen Trabzonlu Giresunlu Ordulu Samsunlu Ali abimiz Fatma Teyzemiz Mehmet Amcamız…
Artvin’de kimse kalmadı herkes göçtü gitti diyen Hatice Ninemiz…
Bu kış erken geldi yayladan hayvanları erken indirdik diyen Gümüşhaneli Mehmet amcamız artık sessiz kalacak, artık onu kimseler duymayacak…
Artık bölgemizin sesi eskisi gibi gür çıkmayacak!
Kim bilir belkide eskisi gibi siyasetçiler, başbakanlar, iş adamları ya da sanatçılar çıkmayacak. Artık bizim şehirde ne oldu acaba öğrenemeyeceğiz.
Eee nede olsa İstanbul tüm ülkeye yetmez mi, ne gerek var Anadolu’ya

UNUTMAYIN YEREL MEDYA BİRLİKTE DAHA GÜÇLÜ
Editör: Dilek ONAY CANEtiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Rize Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • 113 YILIN SIRRI
  113 YILIN SIRRI
 • Isınmaya yılda 110 lira ödüyor
  Isınmaya yılda 110 lira ödüyor
 • Rize’de kurbanlıkları taşıyan tır devrildi
  Rize’de kurbanlıkları taşıyan tır devrildi
 • Rize'de Sıradışı Ustalık Örneği
  Rize'de Sıradışı Ustalık Örneği
 • Çaykaralı Havva Usta
  Çaykaralı Havva Usta
 • Suriye'de iç savaş
  Suriye'de iç savaş
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • GÜNDEM PROGRAMI
  resim yok
 • Artvin’de iki yavru ayı tünele girdi.
  Artvin’de iki yavru ayı tünele girdi.
 • Asya'da Ali Adnan fırtınası
  Asya'da Ali Adnan fırtınası
 • 42. Arhavi Festivali - Off Road
  42. Arhavi Festivali - Off Road
 • Dev piton karıncalara yem oluyor .
  Dev piton karıncalara yem oluyor .
 • Karadenizli Adam Trafik Cezası Yerse!
  Karadenizli Adam Trafik Cezası Yerse!
VİDEO GALERİ
YUKARI