Bugun...
Bizi izleyin:"Trafikte bilinçli çocuk"

Tarih: 20-11-2017 08:59:58 + -


Kırıkkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği bölümü öğrencileri topluma hizmet uygulamaları dersi kapsamında “TRAFİKDE BİLİNÇLİ ÇOCUK ”projesi geliştirip Nuran Refik Altaş Anaokulu ,Ortaokulu,İmam Hatip Ortaokulu ve Özel Eğitim sınıfında trafik eğitim ve uygulamaları gerçekleştirdiler. 

 

 

 

Kırıkkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği bölümü öğrencileri topluma hizmet uygulamaları dersi kapsamında “TRAFİKDE BİLİNÇLİ ÇOCUK ”projesi geliştirip Nuran Refik Altaş Anaokulu ,Ortaokulu,İmam Hatip Ortaokulu ve Özel Eğitim sınıfında trafik eğitim ve uygulamaları gerçekleştirdiler. 
Kırıkkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği bölümü öğrencilerinden Zehra Çakır ve sınıf arkadaşları Kırıkkale valisi Dr. Mehmet İlker Haktankaçmaz,Kırıkkale İl Milliği Eğitim Müdürü İsmail Çetin ve Kırıkkale İl Emniyet Müdürü Mahmut Çorumlu’u projelerine bir bir destek verip imkanlar sağladılar. Kırıkkale’deki okullarda projelerinin uygulamasında yardımcı olmasından dolayı da memnuniyetlerini bildirdiler. 
Nuran Refik Altaş Anaokulu ,Ortaokulu Müdürü Ahmet Çetintaş Kırıkkale Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil denetleme Şube Müdürlüğü Trafik Polisi Kutbettin Avcı’ın okul toplantı salonunda slayt gösterisiyle birlikte Trafik kuralları anlatarak okul bahçesinde minik binek otomobillerle uygulamalı eğitim verdi. 
Kırıkkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği bölümü öğrencilerinden Zehra Çakır proje hakkında yaptığı açıklamada ‘’ Projenin çıkış noktası son zamanlarda okul servislerinde yaşanan çocuk ölümleri ve trafikte çocukların yaralanmaları oldu. Gündem bu denli çocuk ölümleriyle doluyken bu alanda yapılacak bir eğitimle öğrencilerimizi bilinçlendirmeyi kendimize bir görev bildik.
Öğretmen adayları olarak öğrencilere yönelik gerçekleştirdiğimiz bu çalışmanın toplumsal farkındalığa dönüşmesi temel amacımızdır. Öğrenciliğimizin bitiminde de bu projenin devamını sürdüreceğiz.
Ben ve tüm bölüm arkadaşlarım bir daha yenileyerek ifade ediyoruz , Bu amaç çerçevesinde bizlere destek veren Kırıkkale Valiliğine, Kırıkkale Üniversitesi Rektörlüğüne,OPET’e ,Kırıkkale il Milli Eğitim Müdürlüğüne, İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğüne,Nuran Refik Altaş Ortaokulu yönetimine teşekkür ederiz.’’ Açıklamalarda bulundu. 

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, oturan insanlar, ayakta duran insanlar, ayakkabılar ve iç mekan

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, oturan insanlar, ayakkabılar, masa ve açık hava

 

 

 
Kaynak: Arif ÇAKIROĞLU

Editör: Dilek ONAY CANEtiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Eğitim Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • 113 YILIN SIRRI
  113 YILIN SIRRI
 • Isınmaya yılda 110 lira ödüyor
  Isınmaya yılda 110 lira ödüyor
 • Rize’de kurbanlıkları taşıyan tır devrildi
  Rize’de kurbanlıkları taşıyan tır devrildi
 • Rize'de Sıradışı Ustalık Örneği
  Rize'de Sıradışı Ustalık Örneği
 • Çaykaralı Havva Usta
  Çaykaralı Havva Usta
 • Suriye'de iç savaş
  Suriye'de iç savaş
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • GÜNDEM PROGRAMI
  resim yok
 • Artvin’de iki yavru ayı tünele girdi.
  Artvin’de iki yavru ayı tünele girdi.
 • Asya'da Ali Adnan fırtınası
  Asya'da Ali Adnan fırtınası
 • 42. Arhavi Festivali - Off Road
  42. Arhavi Festivali - Off Road
 • Dev piton karıncalara yem oluyor .
  Dev piton karıncalara yem oluyor .
 • Karadenizli Adam Trafik Cezası Yerse!
  Karadenizli Adam Trafik Cezası Yerse!
VİDEO GALERİ
YUKARI