Bugun...
Bizi izleyin:Trabzon Maçka da Ders Zili Eren Siz Çaldı

Tarih: 18-09-2017 11:42:50 + -


Trabzon Maçka da Ders Zili Eren Siz Çaldı


Trabzon Maçka da Ders Zili Eren Siz Çaldı

Trabzon'UN Maçka İlçesi'nde PKK'lı teröristlerin erzak çaldığını ihbar eden ve girdikleri evi gösterirken teröristlerin açtığı ateşle kurşunların hedefi olarak şehit olan 15 yaşındaki Eren Bülbül'ün adının verildiği Maçka Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde okul arkadaşları yeni eğitim-öğretim...

Trabzon'UN  Maçka İlçesi'nde  PKK'lı teröristlerin erzak çaldığını ihbar eden ve girdikleri evi gösterirken teröristlerin açtığı ateşle kurşunların hedefi olarak şehit olan 15 yaşındaki Eren Bülbül'ün adının verildiği  Maçka Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde okul arkadaşları yeni eğitim-öğretim dönemine hüzünlü başladı.Geçen 11 Ağustos'ta  Maçka İlçesi Vazelon Manastırı Mevkii'ndeki bir evden erzak çalan  PKK'lı teröristlerin açtığı ateş sonucu Astsubay Ferhat Gedik ile Eren Bülbül'ün şehit olduğu saldırı sonrası, güvenlik güçlerince teröristleri etkisiz hale getirmek için başlatılan operasyonlar sürerken, şehit Eren Bülbül'ün eğitim gördüğü adını taşıyan okulda öğretmenler ve öğrenciler hüzünlü geldi.

Şehit Eren Bülbül'ün fotoğrafının yer aldığı 'Eren Bülbül  Maçka seni unutmayacak. Tüm şehitlerimizin mekanı cennet olsun' yazılı pankart asılan Şehit Eren Bülbül Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde yeni eğitim-öğretim döneminde ilk ders zili Eren Bülbül'süz çaldı. Şehit Eren Bülbül'ün eğitim- öğretim gördüğü 9/C sınıfında ise sınıf arkadaşları ve öğretmenleri Eren Bülbül'ün sırasına fotoğrafı, çiçek ve Türk bayrağı bıraktı.

'SINIF EREN'SİZ BOŞ SANKİ'

Eren Bülbül'ün sınıf arkadaşlarından Ebubekir Kara çok üzgün olduklarını belirterek, şöyle dedi: 

"Tabii ki kelimelerle bu acıyı anlatmak tarifsiz. Eren yok. Okul başladı ama onsuz bir eksiklik ve boşluk hissediyoruz. Üzülüyoruz tabii ki. Sınıf Eren'siz boş sanki. Eren çok iyi birisiydi. Burası onun oturduğu sıraydı. Çok güzel günlerimiz geçti onunla. Bu Eren'siz başlayan bir yıl, çok kötü. O olsaydı, her yere birlikte gidiyorduk, şimdi o yok. Üzgünüz."

ARKADAŞI GÖZYAŞI DÖKTÜ

Şehit Eren Bülbül'ü anlatan ve olayı ilk duyduğunda inanamadığını dile getirerek gözyaşı döken Semihcan Bilgin de 'Eren sınıf arkadaşımızdı kendimizi onsuz kötü hissediyoruz. Olayı duydum, arkadaşlarla internette haberlere baktık. Adını görünce ilkten inanmadım. 'Böyle bir şey olamaz' dedim. İnsan inanamıyor işte böyle tanıdığı ve sevdiği biri oluncaö diye konuştu.

'YİNE DE EREN'LER YETİŞTİRECEĞİZ'

Eren'in Arapça öğretmeni Haluk Boran ise şehit öğrencisinin çok saygılı bir insan olduğunu ifade ederek şöyle konuştu: 

"Eren'le bu sınıfta derslere girdik. İnsan bu ortama girince duygu yoğunluğu daha fazla artıyor. 'Saygılı bir çocuk nasıl" derseniz gerçekten karşınıza Eren çıkar. Özelikle soysal alanda mesela futbol oynardık onla biz. Derslerden çıkar, top oynardık hatta bir gün şöyle bir şey olmuş beni de çok duygulandırmıştı. Bir ikili mücadele Eren bana fazla sert girdi, düştüm yere. Daha sonra kalktım hırsa topa doğru yöneldim, Eren de topu bıraktı bana geldi, 'Hocam bir şeyiniz var mı" dedi. Ben de 'Yok bir şeyim oyunda böyle olur' dedim. İnanın oyun bitene kadar bana 'Hocam nasılsınız, ayağınız nasıl oldu" dedi. Hatta okula geldiğimiz de de bana aynı bu söylemlerini söyledi. Bu duruş Eren'in duruşuydu. Bir yıl boyunca bu duruşu gördüm Eren'de. Aileye Allah sabırlar versin. Mekanı cennet olsun. Bizim Eren'lerimiz bitmeyecek. İçimiz yanacak belki ağlayacağız, acımızı kalbimize gömeceğiz ama yine de Eren'ler yetiştireceğiz. Gerekirse Eren olacağız. Bu okulda onun adı ölümsüz olarak kaldı."Kaynak: DHA

Editör: Dilek ONAY CANFACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Trabzon Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • 113 YILIN SIRRI
  113 YILIN SIRRI
 • Isınmaya yılda 110 lira ödüyor
  Isınmaya yılda 110 lira ödüyor
 • Rize’de kurbanlıkları taşıyan tır devrildi
  Rize’de kurbanlıkları taşıyan tır devrildi
 • Rize'de Sıradışı Ustalık Örneği
  Rize'de Sıradışı Ustalık Örneği
 • Çaykaralı Havva Usta
  Çaykaralı Havva Usta
 • Suriye'de iç savaş
  Suriye'de iç savaş
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • GÜNDEM PROGRAMI
  resim yok
 • Artvin’de iki yavru ayı tünele girdi.
  Artvin’de iki yavru ayı tünele girdi.
 • Asya'da Ali Adnan fırtınası
  Asya'da Ali Adnan fırtınası
 • 42. Arhavi Festivali - Off Road
  42. Arhavi Festivali - Off Road
 • Dev piton karıncalara yem oluyor .
  Dev piton karıncalara yem oluyor .
 • Karadenizli Adam Trafik Cezası Yerse!
  Karadenizli Adam Trafik Cezası Yerse!
VİDEO GALERİ
YUKARI