Bugun...
Bizi izleyin:Temel Karamollaoğlu: Milletle ittifak yapacağız

Tarih: 12-04-2018 13:26:01 Güncelleme: 12-04-2018 13:44:01 + -


Saadet Partisi Lideri Temel Karamollaoğlu, partisinin haftalık olağan basın toplantısında, kimle ittifak yapacaklarını açıkladı. Karamollaoğlu, “Biz fitre parasına muhtaç hale getirilmiş 6 milyon asgari ücretliyle ittifak yapacağız. Biz yarı fiyatına satılan şeker fabrikası işçileriyle, pancar ve tütün üreticileriyle ittifak yapacağız. KHK mağdurlarıyla ittifak yapacağız. Taşeronla ittifak yapacağız. Biz milletle ittifak yapacağız” diye açıkladı.


Temel Karamollaoğlu: Milletle ittifak yapacağız

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, haftalık olağan basın toplantısında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Gündemin en sıcak konularını değerlendiren Karamollaoğlu, Doğu Guta’daki kimyasal silah saldırısı, ekonomideki çıkmaz, adalet sistemi ve daha pek çok konuda açıklamalarda bulundu.

AMAÇLARI BÜYÜK İSRAİL’İ KURMAK

Partisinin genel merkez binasında basın toplantısı düzenleyen Karamollaoğlu, konuşmasına, Doğu Guta’nın Duma bölgesinde yaşanan kimyasal saldırıyı lanetleyerek başladı. Karamollaoğlu,  “Bu menfur saldırıyı lanetliyorum. Yaralılara Allah acil şifalar versin. Kim tarafından hangi gerekçe ile yapılırsa yapılsın, bu saldırı bir insanlık suçudur. Bu saldırıyı kim yaptıysa yargılanacaktır. Bunlar tarih önünde muhakkak yargılanacaktır. Bu saldırıyı yapanlar ve gerçekleştirenler süratle ortaya çıkarılmalıdır. Kimse bu saldırıların durması, faillerin ortaya çıkması için bir çaba içinde değil. Ortadoğu yaklaşık 20 senedir kaynıyor. Bu estirilen havanın sebebi Büyük Ortadoğu Projesi adı altında Büyük İsrail’i kurmaktır. Bu kargaşadan yaralanan tek İsrail’dir” diye konuştu.

BABAYİĞİT DIŞ POLİTİKADA LAZIM

Karamollaoğlu, Birleşmiş Milletler’in ciddi meselelerde etkili bir kuruluş olamadığının altını çizerek, konuşmasına şöyle devam etti: “BM son zamanlarda güçlü ülkelerin menfaatlerini korumak için çalışıyor. Bazen ciddi raporlar yayınlanıyor. Filistin ile ilgili bir rapor yayınlandı. Raporda, İsrail’in terörist olduğu söylendi. O raporu ilan edenler işinden istifa etmek zorunda kaldı. Böyle şahsiyetsiz duruşlar dünyada barışı getiremez. Mağdur olan ülkeler bir araya gelip güçlü ülkelerin önünde tavır sergilerse durum değişir. Ama buna önderlik yapacak bir babayiğit lazım. Bunu biz yapabiliriz. İslam ülkeleri olarak mağdur ve sömürülen ülkeleri bir araya getirmek bizim birinci görevimiz. Batı, İslam’a karşı bir tavır sergiliyor.”

BU SALDIRIYA KİMLER GÖZ YUMDU?

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nde bir akademisyenin 4 arkadaşını katletmesi ile ilgili çarpıcı değerlendirmelerde bulunan Karamollaoğlu, “Eskişehir’de ruh hastası bir akademisyen 4 arkadaşını katletti. Bu olayla ilgili onlarca soru işareti ortaya çıktı. Hemen ardından bu konunun gündeme getirilmesi engellendi. Sansürlendi! Üniversite, “Saldırganın akli dengesi bozuktu, psikolojik sorunları vardı” diyor. O zaman şu soruların cevaplanması gerekiyor. Ruh hali bozuk birine silah ruhsatı nasıl verildi? Nasıl elinden alınmadı? Bu ruh hali bilinmesine rağmen meslekte nasıl tutuldu? Ve buna kimler göz yumdu? Bu kişinin şikâyet ve iftiraları nedeniyle yüzlerce kişi hakkında işlem yapıldı. Akli dengesi bozuk birinin şikâyet ve ihbarlarına nasıl ve neden itibar edildi?” diye sordu.

AKADEMİSYEN KATLİAMI OHAL TRAVMASI

Eskişehir’de yaşanan olayın OHAL travması olduğunu söyleyen Karamollaoğlu, “FETÖ ile mücadelenin sosyal ve psikolojik yönü hep göz ardı edilmiştir. Hâlâ da edilmektedir. Oluşturduğu bireysel ve toplumsal tahribat dikkate alınmıyor. Devlet kendi üzerine düşen görevi yerine getiremiyor. Devlet değil, aşiret bile böyle yönetilmez. Bu yüzden binlerce kişi hapishanede, binlerce kişi mağdur, binlerce kişi işsiz durumunda yer alıyor. Delil yok ama işten alınması delil olarak kabul ediliyor. Bunlara ayrı bir madalya takmak lazım. Böyle hâkimlik olmaz. Adalet, hâkimlerin dik durması ile olabilir. ‘Berlin’de hakimler var’ derler. Biz neden Ankara’da ve İstanbul’da hakimler var diyemiyoruz?” diye konuştu.

MÜREKKEBİN AKMADIĞI YERDE KAN AKAR

Karamollaoğlu, açıklamalarının devamında ise kimsenin sesini dahi çıkaramadığını belirterek, “Bu süreç bir cadı avına dönüşmüş, bir korku imparatorluğu oluşmuştur. Bakanlar konuşamıyor, dekanlar konuşamıyor, gazeteciler, milletvekilleri, bürokratlar konuşamıyor. Konuşanların da ne hale düştüğünü de görüyoruz. Aydınlar konuşamıyor, âlimler konuşamıyor, hocalar konuşamıyor. Çok net söylüyorum: Fikirlerin, düşüncelerin, insanların konuşamadığı yerde silahlar konuşur. Mürekkebin akmadığı yerde kan akar” ifadelerini kullandı.

KIZ ÖĞRENCİLERİN KAPI DIŞINA ATILMASINA TEPKİ

Adana’da Furkan Vakfı’na bağlı yurtların kapatılmasına değinen Karamollaoğlu, “Furkan Vakfı’na mensup öğrencilerin evleri mühürlendi. Kız öğrenciler eşyaları ile birlikte sınav dönemi sokağa atıldı. Bu FETÖ ile mücadelede bir sonuç olarak ortaya çıkıyor. Üzülerek ifade ediyorum. Ama bazıları buna kızıyor, kınıyor. Ancak biz 28 Şubat’ta bu yaşadığımızı ters bir yönden yeniden yaşıyoruz. 28 Şubat’ta yüksek yargı, üst düzey askerler, gazeteler, patronlar katıldı. Ancak o dönemde mahkemelerde doğru karar çıkıyordu. Baskı ve yanlış karar veren vardı. Bu kadar kendisine az savunma hakkı verilmeyen bir dönem yoktu. 1980 darbesinde idam ile yargılandık. Ancak savunmamız engellenmedi. 5, 10, 15 sene geçecek ancak insanlar yaşadıklarını konuşacak. İnsanlar zulmü anlatılacak. Furkan Vakfı’yla hiçbir zaman irtibatımız olmadı. Milli Görüş prensiplerine bağlı olduğu kanısında değiliz. Bizden değiller. Solcu, sağcı olsun. Kanunları çiğnemediği sürece fikirlerini açıklamaktan mahrum bırakılamaz. Bu evler hangi gerekçeyle mühürlendi? Bu kız öğrenciler hangi suçlamayla sokakta bırakıldı? Furkan Vakfı eğer AK Parti’ye karşı bir tavır sergilemeseydi böyle bir tavır görür müydü? Bu gidişattan ciddi endişe duyuyoruz” diye eleştirdi.

BÜTÜN BASKILARA RAĞMEN SAADET YÜKSELİYOR

“İnsanları susturarak medyayı kontrol altına almaya çalışıyorlar” diyen Karamollaoğlu, 1994 yılındaki yerel seçimlerde Refah Partisi’nin büyük bir başarıya imza attığını hatırlatarak şunları kaydetti: “Seçimlerde Refah Partisi’ne karşı yoğun bir kampanya başlattılar. O dönemde Refah Partisi’nin iktidara gelmesini engelleyemediler. 1996 yılında Refah Partisi Türkiye’nin en büyük partisi haline geldi. O dönem kampanyalar öyle bir noktaya geldi ki, iktidar değişti. Ama o iktidarı indirenler şunu iyi bilsinler, onlar şu anki durumun sorumlusudur. O zaman o haksızlıklar yapılmasaydı bu durumlar yaşanmazdı. Bu iktidarın geleceği olmaz. Bütün bu baskılara rağmen Saadet Partisi’nin yükselişini, vatandaşın gönlünde taht kurmasını AK Parti’nin hiçbir çabası engelleyemez. Siz manşet övgüleri ile gerçeği gizleyemezsiniz.”

CUMHURBAŞKANI’NA ‘İHALELERİ İPTAL ET’ ÇAĞRISI

14 şeker fabrikasının satışına ilişkin de Karamollaoğlu, “14 şeker fabrikasının 4 tanesi satıldı. Dolar bazında değerlendirildiğinde, Bor Şeker Fabrikası 84 milyon dolara, Kırşehir 82 milyon dolara, Çorum Şeker 132 milyon dolara, Yozgat Şeker ise 69 milyon dolara gitti. Bilindiği gibi 2011 yılında şeker fabrikaları yine satışa arz edilmişti. İşte 2011 yılındaki rakamlar dikkate alındığında; bugün 84 milyon dolara satılan Bor Şeker Fabrikası’nın 149 milyon dolara, bugün 82 milyon dolara giden Kırşehir Fabrikası’nın 141 milyon dolara, 132 milyon dolara satılan Çorum Şeker’in 192 milyon dolara, 69 milyon dolara satılan Yozgat Şeker Fabrikası’nın ise 119 milyon dolara satılması gerekiyordu. Arada 211 milyon dolar fark var. Rakamlar gösteriyor ki, bu iktidarın fabrika yapmasından geçtik, yapılanı bile adam gibi satmayı beceremiyor. Sayın Cumhurbaşkanı 2011 yılındaki ihaleyi, kamu yararı gözetilmediği için iptal ettirmişti. Şimdi sadece 4 fabrikada 200 milyon doların üzerinde bir kamu zararı var. Bakalım Sayın Cumhurbaşkanı şimdi ne yapacak? Merakla bekliyoruz. Kendisini, ‘Ey Özleştirme İdaresi, bu işi becermediniz’ diyecek mi? Yerli ve milli olmak bunu gerektirir” diye konuştu.

YATIRIM İÇİN CEZAEVİ YAPILMAZ

Karamollaoğlu, yapımına devam edilen cezaevleri ile övünülmesine de tepki göstererek, “Türkiye’de hiçbir şey yapılmıyor manasına gelmiyor bu. Türkiye’de ciddi yatırmalar var. Önemsiz değil. Önemini sizin takdirine bırakıyorum. 2017 yılında cezaevi inşaatlarında büyük bir hamle var. 44 cezaevi var. Buna 5 milyar 300 milyon lira para harcadı. Kırşehir Şeker Fabrikası’nı 330 milyon liraya satan hükümet, aynı Kırşehir’e KDV’si içinde 338 milyona cezaevi yaptırıyor. İşte bu iktidarın yatırım anlayışı bu. Fabrika satmayı başarı, cezaevi açmayı yatırım sanıyorlar. Türkiye, bugün icra dairesini kurdele keserek açan bir hükümetle yönetiliyor” cümleleriyle tepkisini dile getirdi.

FİTRE MİKTARI BİLE ASGARİ ÜCRETİN ÜSTÜNDE

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın fitre miktarına değinen Karamollaoğlu, “Buna göre; bir fitrenin fiyatı 19 lira. Bildiğiniz üzere fitre miktarı bir kişinin bir günlük asgari ihtiyacını karşılamak üzere hesaplanır. Buradan yola çıkarak hep birlikte bir hesap yapmak istiyorum. Bugün 5 kişilik bir ailenin fitre miktarına göre bir aylık ihtiyacı olan para asgari 2 bin 850 liradır. Bugün Türkiye’de 14 milyon çalışanın 6 milyonu asgari ücretli! Peki, Türkiye’de asgari ücret ne kadar? 1.600 lira. Şimdi soruyorum, bu ülkede Diyanet İşleri’nin hesabı mı yanlış, hükümetin hesabı mı? Bu fitre hesabı bile milletin içine düştüğü darboğazı anlamaya yeter. Çay simit hesabı yaparak iktidara gelenler bugün otursunlar bu hesabı gözden geçirsinler.  Demagoji yapmak yerine bu milletin gerçek sorunlarını görsünler, bunları düzeltmeye çalışsınlar” ifadelerini kullandı.

BİZ MİLLETLE İTTİFAK YAPACAĞIZ

Karamollaoğlu, konuşmasının sonunda ise gazetecilerin ittifak ile ilgili sorularını yanıtladı. Karamollaoğlu, “Milletimiz bir umut ışığı arıyor. Bize soruyorlar; ittifak yapacak mısınız? Elbette biz mutlaka bir ittifak yapacağız. Çünkü ittifak yapmazsanız iktidar olamazsınız. Peki kiminle ittifak yapacaksınız? İşte cevap veriyorum. Biz fitre parasına muhtaç hale getirilmiş 6 milyon asgari ücretliyle ittifak yapacağız. Biz yarı fiyatına satılan şeker fabrikası işçileriyle, pancar ve tütün üreticileriyle ittifak yapacağız. ByLock mağduru, zoka mağduru, Mor Beyin mağduru, KHK mağdurlarıyla ittifak yapacağız. Sizi taşeron köleliğinden kurtarıyoruz denilerek kandırılan 4C’lilerle ittifak yapacağız. Biz milletimizle ittifak yapacağız” dedi.
Kaynak: milligazete.com.tr-Milli Gazete

Editör: Dilek ONAY CANEtiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Siyaset Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • 113 YILIN SIRRI
  113 YILIN SIRRI
 • Isınmaya yılda 110 lira ödüyor
  Isınmaya yılda 110 lira ödüyor
 • Rize’de kurbanlıkları taşıyan tır devrildi
  Rize’de kurbanlıkları taşıyan tır devrildi
 • Rize'de Sıradışı Ustalık Örneği
  Rize'de Sıradışı Ustalık Örneği
 • Çaykaralı Havva Usta
  Çaykaralı Havva Usta
 • Suriye'de iç savaş
  Suriye'de iç savaş
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • GÜNDEM PROGRAMI
  resim yok
 • Artvin’de iki yavru ayı tünele girdi.
  Artvin’de iki yavru ayı tünele girdi.
 • Asya'da Ali Adnan fırtınası
  Asya'da Ali Adnan fırtınası
 • 42. Arhavi Festivali - Off Road
  42. Arhavi Festivali - Off Road
 • Dev piton karıncalara yem oluyor .
  Dev piton karıncalara yem oluyor .
 • Karadenizli Adam Trafik Cezası Yerse!
  Karadenizli Adam Trafik Cezası Yerse!
VİDEO GALERİ
YUKARI