Bugun...
Bizi izleyin:Temel Karamollaoğlu: Barış ve huzur adaletle gelir

Tarih: 03-06-2019 13:25:44 + -


Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Diyarbakır’da iftar programına katıldı...


Temel Karamollaoğlu: Barış ve huzur adaletle gelir

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, bir dizi ziyaret için geldiği Diyarbakır’da partisinin geleneksel il iftarına katıldı. Öncelikle partisinin 31 Mart yerel seçimlerinde kazanan belediye meclis üyeleriyle Plaza Otel’de bir araya gelen Genel Başkan Karamollaoğlu, akşam ise partisinin Pırlanta Düğün Salonu’nda gerçekleşen Geleneksel İl İftarı’na katıldı. 

Karamollaoğlu’na Diyarbakır ziyaretleri kapsamında Genel Sekreter Tacettin Çetinkaya ve Genel Başkan Yardımcısı Sinan Ejderoğlu eşlik ederken, partinin Adıyaman belediye başkan adayı ve milletvekili adayı Ahmet Faruk Ünsal ile Altan Tan hazır bulundu. Açılış konuşmasını Saadet Partisi Diyarbakır İl Başkanı Fesih Bozan’ın yaptığı iftar programında Genel Başkan Karamollaoğlu, Diyarbakırlılar tarafından yoğun ilgiyle karşılandı. Karamollaoğlu’na, kısa konuşmasının ardından ise Berra isimli küçük kızın biriktirdiği 64,5 TL’lik bayram harçlığını yeni genel merkez binası için vermesi duygu dolu anlara sahne oldu. 

Diyarbakır’da partisinin geleneksel il iftarında konuşan Saadet Lideri Karamollaoğlu, barış ve huzurun tesisinin öncelikle adaletin sağlanmasıyla mümkün olabileceğine dikkat çekti.

Karamollaoğlu, "Önce bu ülkeyi yönetenlerin, siyasette bulunan insanların lisanlarını, üsluplarını barışçıl bir istikamete yönlendirmeleriyle olur. Birisi barışı, adaleti istedi diye onu suçlamak bize yakışmaz. Herkese kucak açtığımız için biz suçlandık. Güneydoğu’da dâhil bu ülkede yaşayan herkesi kucaklamak mecburiyetinde olduğumuzu vurgulayarak söylediğimiz için bizleri de itham etmeye kalktılar. Ama şimdi hemen mahalli seçimlerinde arkasından İmralı’da avukatların Öcalan ile temasına imkân sağlanıyor” dedi.

İSLAM ÂLEMİNİN DERDİYLE DERTLENMELİYİZ

“İslam âleminin derdiyle dertlenmeliyiz” diyen Karamollaoğlu, dünyanın barışı için çalışmak ve çabalamak mecburiyetinde olduklarını vurgulayarak, “Bu devirde kavga ederek problemler çözülemiyor, konuşarak müzakere ederek bu problemleri çözmeliyiz . Sadece kendimizin derdini değil, tüm İslam âleminin derdiyle dertlenmeliyiz” dedi.

HERKESİ KUCAKLAMAK MECBURİYETİNDEYİZ

Yerel seçimlerden sonra Abdullah Öcalan’ın avukatlarıyla görüştürülmesine de değinen Karamollaoğlu, barış ve huzurun tesisinin önce adaletin sağlanmasıyla olabileceğine vurgu yaparak, “Önce bu ülkeyi yönetenlerin, siyasette bulunan insanların lisanlarını, üsluplarını barışçıl bir istikamete yönlendirmeleriyle olur. Birisi barışı, adaleti istedi diye onu suçlamak bize yakışmaz. Herkese kucak açtığımız için biz suçlandık. Güneydoğu’da dâhil bu ülkede yaşayan herkesi kucaklamak mecburiyetinde olduğumuzu vurgulayarak söylediğimiz için bizleri de itham etmeye kalktılar. Ama şimdi hemen mahalli seçimlerinde arkasından İmralı’da avukatların Öcalan ile temasına imkân sağlanıyor. 3 bin kişiye yakın insan oruç protestosu gibi açlık grevi yapıyordu, o da durdu. Bu tür barışa katkı sağlayan girişimleri elbette destekliyoruz” diye konuştu.

BU MEMLEKET BİZİM

Karamollaoğlu, konuşmasının başında Ramazan ayının önemine dikkat çekerken, bu ayda özellikle İslam âleminde kan ve gözyaşının arttığının altını çizdi. İslam ülkelerinin bir türlü ihtilafları bırakıp bir araya gelemediğini hatırlatan Karamollaoğlu, İslam coğrafyasındaki barış ve huzurun tesisinin İslam ülkelerinin bir araya gelmesi ve adaletin tesis edilmesiyle mümkün olacağını kaydetti. “Bu memleket bizim” diyen Karamollaoğlu şöyle devam etti: “Birbirimizle farklı kanaatlerde olabiliriz, farklı mezheplerde, meşreplerde olabiliriz, yeri gelir farklı ırktan olabiliriz. Bu memleket üzerinde farklı özelliklere sahip olan bir memlekettir. Eğer kucaklaşmak istiyorsak birbirimizi güzel bir gözle görmemiz icap eder. Birbirimize karşı düşmanca bir tavır sergilemememiz icap eder. Farklılıklarımıza rağmen kucaklaşmaya razı olmamız gerekir.”

KARAMOLLAOĞLU  SAADETLİ PARTİ ÜYELERİYLE BİR ARAYA GELDİ

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, bir dizi ziyaret için geldiği Diyarbakır’da partisinin kazanan belediye meclis üyeleri ve belediye başkan adaylarıyla bir araya geldi. Plaza Otel’de gerçekleşen buluşmada, Genel Başkan Karamollaoğlu, bölge ve kent hakkında bilgiler alırken, bundan sonraki yol haritası ile ilgili de bilgi alışverişinde bulundu.
Kaynak: milligazete.com.tr

Editör: Dilek ONAY CANEtiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Siyaset Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • 113 YILIN SIRRI
  113 YILIN SIRRI
 • Isınmaya yılda 110 lira ödüyor
  Isınmaya yılda 110 lira ödüyor
 • Rize’de kurbanlıkları taşıyan tır devrildi
  Rize’de kurbanlıkları taşıyan tır devrildi
 • Rize'de Sıradışı Ustalık Örneği
  Rize'de Sıradışı Ustalık Örneği
 • Çaykaralı Havva Usta
  Çaykaralı Havva Usta
 • Suriye'de iç savaş
  Suriye'de iç savaş
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • GÜNDEM PROGRAMI
  resim yok
 • Artvin’de iki yavru ayı tünele girdi.
  Artvin’de iki yavru ayı tünele girdi.
 • Asya'da Ali Adnan fırtınası
  Asya'da Ali Adnan fırtınası
 • 42. Arhavi Festivali - Off Road
  42. Arhavi Festivali - Off Road
 • Dev piton karıncalara yem oluyor .
  Dev piton karıncalara yem oluyor .
 • Karadenizli Adam Trafik Cezası Yerse!
  Karadenizli Adam Trafik Cezası Yerse!
VİDEO GALERİ
YUKARI