Bugun...
Bizi izleyin:STK`lar Rize İçin Bir Araya Geldi

Tarih: 24-01-2020 16:45:25 + -


Rize’de sivil toplum kuruluşları (STK), Rize Baro Başkanlığının öncülüğünde bir araya gelerek fikir alışverişinde bulunuldu.


STK`lar Rize İçin Bir Araya Geldi

Rize Baro Başkanı Av. Ümit Peçe’nin ev sahipliğinde Rize Baro Başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda genel olarak kentin sağlık alanındaki sorunları ile kamulaştırma ve kentsel dönüşümlerde yaşanan sorunlar ele alınarak çözüm yolları dile getirildi.

Baro Başkanı Av. Peçe, yaklaşık 6 saat süren toplantı sonrası yaptığı açıklamada, Rize’de faaliyet gösteren STK`lar ile bir araya gelerek Rize’nin sosyoekonomik kalkınmasına katkı ve kamulaştırmalarla sağlık alanındaki sorunların çözümü noktasında fikir alışverişinde bulunduklarını ve yaşanan sorunlara çözüm aradıklarını ifade ederek “Rize’deki STK’larla birlikte Rize’nin başlıca sorunları olan kamulaştırma, kentsel dönüşüm ve sağlık ile ilgili meseleler konuşularak çözüm önerileri ortaya konuldu. Sayın Cumhurbaşkanımızın şehrine ve Cumhurbaşkanımıza daha yaraşır bir şehir nasıl yaratılabilir? bunlar üzerinde tartışmalar yapılarak, fikir alışverişinde bulunuldu. Bu konularda sorunların çözümü noktasında çözüm üreten siyasetçilerimizin yanında onlarla birlikte bu sorunların çözümü noktasında topyekün hareket edilme kararı alındı. Sağlıkla ilgili sorunlar teker teker ortaya konuldu. Kamulaştırmalarla ilgili sorunlar ayrıntılı bir şekilde konuşuldu ve bunların bir sonraki toplantıda çözümü noktasında gelinen aşama kararlaştırılarak not haline getirildi.” dedi.

Toplantıya, Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin’in yanı sıra Rize Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şaban Aziz Karamehmetoğlu, Rize Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı ve Rize Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Güven Aksoy, TÜMSİAD Rize Şube Başkanı Abdulbaki Fil, Rize Mimarlar Odası Başkanı Muhammet Mustafa Mahmutoğlu, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Engin Dursun, Eğitimci Yazar Mehmet Emin Toprak, Rize Ebrulu Yaşam ve Sanat Derneği Başkanı Hülya Cerrahoğlu, Rize Baro Başkanlığı Yönetim Kurulu Üyeleri, SALVADER temsilcisi ve davetliler katıldı.
Editör: Dilek ONAY CANEtiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Rize Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Ramazan Bayramı 2020
  Ramazan Bayramı 2020
 • 113 YILIN SIRRI
  113 YILIN SIRRI
 • Isınmaya yılda 110 lira ödüyor
  Isınmaya yılda 110 lira ödüyor
 • Rize’de kurbanlıkları taşıyan tır devrildi
  Rize’de kurbanlıkları taşıyan tır devrildi
 • Rize'de Sıradışı Ustalık Örneği
  Rize'de Sıradışı Ustalık Örneği
 • Çaykaralı Havva Usta
  Çaykaralı Havva Usta
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • GÜNDEM PROGRAMI
  resim yok
 • Artvin’de iki yavru ayı tünele girdi.
  Artvin’de iki yavru ayı tünele girdi.
 • Asya'da Ali Adnan fırtınası
  Asya'da Ali Adnan fırtınası
 • 42. Arhavi Festivali - Off Road
  42. Arhavi Festivali - Off Road
 • Dev piton karıncalara yem oluyor .
  Dev piton karıncalara yem oluyor .
 • Karadenizli Adam Trafik Cezası Yerse!
  Karadenizli Adam Trafik Cezası Yerse!
VİDEO GALERİ
YUKARI