Bugun...
Bizi izleyin:Sapkınlık ve çelişkiler...

Tarih: 05-09-2020 02:47:18 + -


SAPKINLIK VE ÇELİŞKİLER Kapalı toplum yapıları içerisinde sadece cinsel sapkınlıklar değil, çeşitli istismarlar ve akla ziyan şeylerin yaşanması kaçınılmazdır.


Sapkınlık ve çelişkiler...

 

Kapalı toplum yapıları içerisinde sadece cinsel sapkınlıklar değil, çeşitli istismarlar ve akla ziyan şeylerin yaşanması kaçınılmazdır.

Bir kapalı toplum modeli olan çekirdek aileler içinde yaşanan ve zaman zaman ekranlara, mahkemelere yansıyan çirkinlikler de bu gerçeği ortaya koymaktadır.

Batı toplumları bu tip şeyleri ancak denetlenemez olduğunda, gizli yapılması halinde tehlikeli görür. 
Zira, Batılı sistemlerin özü şeffaflığı önceler. Batıda her şey yasalarla düzenlenir ve bunlar bir müddet sonra toplumsal kural haline dönüşür.O nedenle şeffaflık sistemin aksamadan işleyebilmesi için zorunlu görülür.

Batı, aydınlanma dönemiyle birlikte bireyin özgürlüğünü öne çıkaran, dinin toplum önüne koyduklarını dikkate almayan bir toplumsal modeli oluşturmayı hedefledi. Bu model zaman içinde gitgide sınırları daha da genişleyen, din karşıtı toplumsal bir ahlaka dönüştü. Bu anlayışın içinde cinsel ahlakın yerini özgürlük/rıza dengesine dayanan ahlâk aldı.
Bilim dahil birçok şey bu kalıba uydurulmaya çalışıldı ve sonunda cinsel özgürlük bir toplumsal/yasal kabule dönüştü.

Günümüzde Batı toplumlarında yaşanan erkeklerin birbiriyle evlenmesi, LGBT içinde yer alan grupların dilediklerini özgürce yapabilmeleri hep bu toplumsal modelin benimsenmesiyle ortaya çıktı, kabul gördü ve kurallaştı/yasalaştı.

Batıda ne varsa onu ülkemize aktarmakla gelişeceğimizi düşününler cinsel ahlakın sınırları tıpkı Batıda olduğu hale getirmek istiyor ve bunun için çaba gösteriyorlar. 
Ancak, gelin görün ki, aynı çevreler kapalı cemaat yapılarında ortaya çıkan buna benzer bir olayın açığa çıkması halinde ahlak timsali kesiliyorlar.

Oysa, örnek aldıkları bazı Batıda bir tür tarikat şeyhi erkek müridinin rızası halinde onunla evlenmek dahil onunla her tür ilşkiye girebilir. Tarikat içinde rızaya dayalı cinsel deneyimlerin ucu olabildiğince geniştir.

Buradan şunu çıkarabiliriz: Batının toplumsal hale dönüşen cinsel ahlakı hiçbir şekilde bizlerin ahlak anlayışıyla örtüşmez, uyuşmaz. 

O nedenle yarının çok geç olmaması için kapalı yapıların denetimine yönelik çalışmaların sıkılaştırılmasının yanı sıra Batıyı örnek alarak LGBT gibi oluşumların geliştirilmesine de karşı çıkmalıyız.

Eğer böyle yapmazsak, sadece kapalı yapılar değil, bir müddet sonra toplumsal yapımızın tümüyle bizlerin ahlâk yapısına uygun olmayan bir hale dönüşmesi kaçınılmaz olur.
Kaynak: Kaçkar Tv- Özel haber-Adnan ONAY

Editör: Dilek Onay CanEtiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Editörün Seçtikleri Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Ramazan Bayramı 2020
  Ramazan Bayramı 2020
 • 113 YILIN SIRRI
  113 YILIN SIRRI
 • Isınmaya yılda 110 lira ödüyor
  Isınmaya yılda 110 lira ödüyor
 • Rize’de kurbanlıkları taşıyan tır devrildi
  Rize’de kurbanlıkları taşıyan tır devrildi
 • Rize'de Sıradışı Ustalık Örneği
  Rize'de Sıradışı Ustalık Örneği
 • Çaykaralı Havva Usta
  Çaykaralı Havva Usta
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • GÜNDEM PROGRAMI
  resim yok
 • Artvin’de iki yavru ayı tünele girdi.
  Artvin’de iki yavru ayı tünele girdi.
 • Asya'da Ali Adnan fırtınası
  Asya'da Ali Adnan fırtınası
 • 42. Arhavi Festivali - Off Road
  42. Arhavi Festivali - Off Road
 • Dev piton karıncalara yem oluyor .
  Dev piton karıncalara yem oluyor .
 • Karadenizli Adam Trafik Cezası Yerse!
  Karadenizli Adam Trafik Cezası Yerse!
VİDEO GALERİ
YUKARI