Bugun...
Bizi izleyin:Saadet Partisi Konya Milletvekili Karaduman'dan 3 bakana soru önergesi

Tarih: 14-06-2019 14:26:47 + -


Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman, hükümete Suudi Arabistan’daki idamlar ile ilgili soru önergesi verdi…


Saadet Partisi Konya Milletvekili Karaduman'dan 3 bakana soru önergesi

Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ile Dışişleri Bakanı Sayın Mevlüt Çavuşoğlu’na cevaplamaları için yazılı soru önergesi verdi. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun cevaplaması istemiyle verdiği soru önergesinde Suudi Arabistan’da yaşanan idamlara dikkat çekti. İdamların siyasi sebeplerle yapıldığı yönündeki iddialara değinen Karaduman, hükümetin idamların durdurulması ile ilgili Suudi yönetimi ile temas sağlayıp sağlamadığını sordu.

İDAMLARIN ENGELLENMESİ İÇİN GİRİŞİMDE BULUNULDU MU?

Karaduman, önergenin devamında ise şu soruyu yöneltti:

“Ramazan Bayramı’nı müteakip idam edilecekleri ifade edilen din âlimleri Selman el-Avde ve Hatip Avad el-Karni ile dini televizyon program sunucusu Ali el-Ömeri hakkında Suudi Arabistan yönetimine idamların engellenmesi amacıyla Türkiye Cumhuriyeti tarafından diplomatik bir girişim gerçekleştirilmiş midir?”

ÖZELLEŞTİRMELERDEN ELDE EDİLEN GELİR NEDİR?

İkinci yazılı soru önergesini de Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’a yönelten Karaduman, KİT ve İDT, milli ihtiyaç ve menfaatler gözetilmek suretiyle ekonomik kalkınmaya katkı sağlamak ve stratejik öneme sahip üretimleri gerçekleştirmek maksadıyla oluşturulduğunu, ekonomi politikalarındaki farklılaşmaya bağlı olarak 1985’ten itibaren ülkemizde söz konusu KİT’lerin özelleştirilmeye başlandığını belirtti. Karaduman, bu bağlamda 1985-2019 yılları arasında yapılan özelleştirmelerden her yıl için elde edilen gelirin ne olduğunu sordu.

SON SORU MEB’E

Son olarak Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a yazılı soru önergesi veren Karaduman, 5580 Sayılı Özel Öğretim Kurumları Kanunu’na dayanılarak açılan özel eğitim kurumlarında, 4857 Sayılı İş Kanunu’na göre çalışan öğretmenler ile ilgili şu soruları sordu:

KIDEM TAZMİNATI HAKLARI KORUNACAK MI?

“Özel eğitim kurumlarında çalışan öğretmenlerin çalışma koşullarının düzenlenmesiyle ilgili bakanlığınızca bir çalışma yürütülmekte midir? Özel eğitim kurumlarında çalışan öğretmenlerin iş güvencesi bulunmakta mıdır? Söz konusu çalışanların sözleşmelerinin her yıl yenilenmesi sebebiyle kıdem tazminatı haklarının yitirildiği iddiası doğru mudur?

ÜCRETLER İLE İLGİLİ BİR ÇALIŞMA VAR MI?

Özel eğitim kurumlarında çalışan öğretmenlerin ücretleriyle ilgili bakanlığınızca yürütülen bir çalışma var mıdır? Özel eğitim kurumlarında çalışan öğretmenlerin yıllık izin haklarıyla ilgili bakanlığınızca yürütülen bir çalışma var mıdır?”
Kaynak: milligazete.com.tr

Editör: Dilek ONAY CANEtiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Rize Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • 113 YILIN SIRRI
  113 YILIN SIRRI
 • Isınmaya yılda 110 lira ödüyor
  Isınmaya yılda 110 lira ödüyor
 • Rize’de kurbanlıkları taşıyan tır devrildi
  Rize’de kurbanlıkları taşıyan tır devrildi
 • Rize'de Sıradışı Ustalık Örneği
  Rize'de Sıradışı Ustalık Örneği
 • Çaykaralı Havva Usta
  Çaykaralı Havva Usta
 • Suriye'de iç savaş
  Suriye'de iç savaş
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • GÜNDEM PROGRAMI
  resim yok
 • Artvin’de iki yavru ayı tünele girdi.
  Artvin’de iki yavru ayı tünele girdi.
 • Asya'da Ali Adnan fırtınası
  Asya'da Ali Adnan fırtınası
 • 42. Arhavi Festivali - Off Road
  42. Arhavi Festivali - Off Road
 • Dev piton karıncalara yem oluyor .
  Dev piton karıncalara yem oluyor .
 • Karadenizli Adam Trafik Cezası Yerse!
  Karadenizli Adam Trafik Cezası Yerse!
VİDEO GALERİ
YUKARI