Bugun...
Bizi izleyin:Ruh sağlığına yasa geliyor

Tarih: 11-01-2019 09:06:11 + -


AK Parti Tanıtım ve Medyadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal parti genel merkezinde gazetecilerle bir araya geldi.


Ruh sağlığına yasa geliyor

AK Parti Tanıtım ve Medyadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, 10 Ocak  Dünya Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla parti genel merkezinde gazetecilerle bir araya geldi.

Ekonomik krizle birlikte  artan geçim sıkıntısı toplumun ruhsal sağlığını da bozdu. Bu durumu gündeme getiren MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye Mahir Ünal’dan cevap geldi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, ruh sağlığı yasasının uzun zamandır gündemde olduğunu söyleyerek, “Ruh sağlığı yasasının ‘toplumun ruh sağlığı bozuldu, bir yasa çıkaralım’ şeklinde okumak değil de, psikologlar, psikiyatrlar nasıl çalışacak, anti depresanların ölçüsü nasıl olacak diye düzenlenmesi gerekir” dedi.

AK Parti Tanıtım ve Medyadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, 10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla parti genel merkezinde gazetecilerle bir araya geldi. Toplantıda gazetecilerin yıpranma payına ilişkin taleplerini alan Ünal, gazeteciler gününü tebrik etti. Ünal, programda gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını da yanıtladı.

‘TÜRK TOPLUMUNA HAKSIZLIK ETMİŞ OLURUZ’

Mahir Ünal, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin ruh sağlığı yasası çıkması gerektiği yönündeki açıklamasının hatırlatılması üzerine, şunları söyledi: “Ruh sağlığı yasası Türkiye’nin uzun zamandır gündeminde. Sağlıkla ilgili yasal düzenlemeler var ama ruh sağlığına ilişkin bir yasal düzenleme yok. Ruh sağlığına ilişkin yasal düzenleme, topumun ruh sağlığının iyiliği ya da kötülüğüyle ilgili değil. Ruh sağlığı yasasını, ‘toplumun ruh sağlığı bozuldu, bir yasa çıkaralım’ şeklinde okumak değil de, psikologlar, psikiyatrlar, nasıl çalışacak, anti depresanların ölçüsü nasıl olacak diye düzenlenmesi gerekir. Diyelim ki; psikoterapist bir ruh sağlığı merkezi kurmak istiyor, kuramıyor bu merkez nasıl kurulacak. Uzunca zamandan beri tartışılan konu. ‘Türkiye’nin bir ruh sağlığı yasası olmalıdır’ tartışması on yıllardan beri devam ediyor. Bu konuda MHP’nin bir önceki dönem vekillerinden psikolojik danışmanlık ve rehberlik alanında çalışan Deniz Depboylu’nun kanun teklifi var. MHP’nin geçen yıl hazırladığı bu teklifin gündeme gelme konusunu, Sayın Bahçeli gündeme taşıdı. Yoksa biz, ‘toplumun sağlığı bozuldu o yüzden yasa çıkaralım’ dersek Türk toplumuna haksızlık etmiş oluruz gibi geliyor.”
Editör: Dilek ONAY CANEtiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Gündem Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Ramazan Bayramı 2020
  Ramazan Bayramı 2020
 • 113 YILIN SIRRI
  113 YILIN SIRRI
 • Isınmaya yılda 110 lira ödüyor
  Isınmaya yılda 110 lira ödüyor
 • Rize’de kurbanlıkları taşıyan tır devrildi
  Rize’de kurbanlıkları taşıyan tır devrildi
 • Rize'de Sıradışı Ustalık Örneği
  Rize'de Sıradışı Ustalık Örneği
 • Çaykaralı Havva Usta
  Çaykaralı Havva Usta
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • GÜNDEM PROGRAMI
  resim yok
 • Artvin’de iki yavru ayı tünele girdi.
  Artvin’de iki yavru ayı tünele girdi.
 • Asya'da Ali Adnan fırtınası
  Asya'da Ali Adnan fırtınası
 • 42. Arhavi Festivali - Off Road
  42. Arhavi Festivali - Off Road
 • Dev piton karıncalara yem oluyor .
  Dev piton karıncalara yem oluyor .
 • Karadenizli Adam Trafik Cezası Yerse!
  Karadenizli Adam Trafik Cezası Yerse!
VİDEO GALERİ
YUKARI