Bugun...

RTEÜ FINDIKLI UYGULAMALI BİLİMLER YÜKSEKOKULU ULUSLARARASI TİCARET VE LOJİSTİK PROGRAMI AKREDİTASYON BELGESİ İLE GURUR DUYUYOR!

RTEÜ Fındıklı Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Uluslararası Ticaret ve Lojistik Programı Akreditasyon Belgesi İle Gurur Duyuyor!
facebook-paylas
 Tarih: 19-07-2023 17:09:47

RTEÜ FINDIKLI UYGULAMALI BİLİMLER YÜKSEKOKULU ULUSLARARASI TİCARET VE LOJİSTİK PROGRAMI AKREDİTASYON BELGESİ İLE GURUR DUYUYOR!

 

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Fındıklı Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Uluslararası Ticaret ve Lojistik Programı Akreditasyon Belgesi İle Gurur Duyuyor!

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ) Fındıklı Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, büyük bir başarıya daha imza atarak Uluslararası Ticaret ve Lojistik (Türkçe) lisans programı için Sosyal Beşeri ve Temel Bilimler Lisans Programları Akreditasyon Derneği (STAR) tarafından akredite edildiğini duyurdu.

Uzun bir değerlendirme sürecinin ardından elde edilen bu prestijli akreditasyon belgesi, üniversite camiasında büyük bir sevinç ve gurur kaynağı oldu. Fındıklı Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Türkiye genelinde akredite edilen ilk yüksekokullar arasında özel bir konuma sahip olurken, Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü de Türkiye’de akredite edilen sadece üç bölümden biri oldu.

Akreditasyon sürecinin tamamlanması ve belgenin teslimi için Fındıklı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Yılmaz’a belgeyi sunan heyette, Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Abdullah Naralan, Yüksekokul Müdür Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Abdulmuttalip Pilatin ve Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü Başkanı Doç. Dr. Nurdan Değirmenci yer aldı.

Rektör Yılmaz, belgeyi teslim alırken yaptığı açıklamada, üniversite olarak akredite edilen bölümlere bir yenisinin daha eklenmesinden büyük mutluluk duyduklarını ifade etti. Aynı zamanda, akreditasyonun yükseköğretimdeki kalite güvence sürecinin önemini vurgulayarak, akredite olan programın yüksek akademik standartlara uygun olarak kaliteli bir eğitim sunacağına inandıklarını belirtti.

Akreditasyon, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından önceden saptanan akademik ve bölüme özgü standartların bir yükseköğretim programı ve kurum tarafından ne derece karşılandığını objektif bir şekilde değerlendiren önemli bir süreçtir. Bu belge, öğrencilere, öğretim üyelerine ve iş dünyasına programın kalitesi ve güvenilirliği konusunda güçlü bir referans sağlamaktadır.

Fındıklı Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, akredite edilen Uluslararası Ticaret ve Lojistik (Türkçe) lisans programı ile geleceğin başarılı ticaret profesyonellerini yetiştirmeye devam edecek. Üniversitenin bu önemli başarısı, bölgenin eğitim alanındaki gücünü ve niteliğini bir kez daha tüm Türkiye’ye kanıtlamış oldu.

  Bu haber 2773 defa okunmuştur.   Editör: Dilek ONAY CAN
Etiketler
  Kaynak: FİKRET KARABULUT

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Eğitim Haberleri
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
  HAVA DURUMU
  NAMAZ VAKİTLERİ
  HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI YUKARI