Bugun...
Bizi izleyin:Rize MEM Yeni Müdürüyle Vizyonunu Belirleyecek

Tarih: 05-01-2019 12:50:53 + -


Rize MEM Yeni Müdürüyle Vizyonunu Belirleyecek


Rize MEM Yeni Müdürüyle Vizyonunu Belirleyecek

Rize MEM Yeni Müdürüyle Vizyonunu Belirleyecek 

Ahmet Hamdi YILMAZ Hocamızın zamansız vefatı nedeniyle Rize Milli Eğitim Müdürlüğü makamı bir süre sahipsiz kalmış görev vekâleten yürütülmüştü. Bu süre zarfında kimin yeni il Milli Eğitim Müdürü olacağı konusunda bazı isimler ön plana çıkmış siyaset, sendika ve yerel dinamiklere yakınlıklarıyla bilinen adaylar sıklıkla zikredilmişti. Özellikle bu makama getirilecek kişinin Rizeli veya Rize geçmişi/ bağlantısı olan birisi olması gerekliliği üzerinde durulmaktaydı. Sayın Cumhurbaşkanının memleketi olan bir ilde tercihin bu yönde olacağına da kesin gözüyle bakılıyordu. Ki Milli Eğitim Bakanlığının ikinci adamı Sayın İbrahim ER iken bundan gayrısı da düşünülemezdi. Zira Milli Eğitim Bakanı Danışmanlarından biri bir sohbet esnasında ‘Sinop’tan berisi İbrahim Bakanımızın yetkisi dâhilindedir’ sözünü söylemişken benim kanaatimde Rizeli bir eğitimcinin yeni il müdürü olacağıydı. Fakat benimle birlikte galiba bütün Rize eğitim camiası ters köşe oldu. Bakanlık merkez teşkilatında daire başkanı olarak görev yapan Sayın Yaşar KOÇAK yeni Rize İl Milli Eğitim Müdürü olarak görevlendirildi.

 

 

Bütün bu gelişmeler Milli Eğitim Bakanlığının 2023 Vizyon Belgesini açıklamasının hemen akabinde gerçekleşti. Milli Eğitim Bakanlığı 2023 Vizyonunu taşra teşkilatlarına benimsetmek adına toplantılar ve çalıştaylar gerçekleştirmekte; illerden bundan sonraki süreçte bu vizyona uygun planlamalar ve projeler yapmalarını talep etmekte. Bir çok ilde vizyon belgesine yönelik olarak hazırlıklara ve pilot uygulamalara başlanmış durumda. Rize’mizde ise yaşanan gelişmelerden ötürü bu çalışmalar biraz gecikmiş gibi görülüyor. Bugün Rize Milli eğitim Müdürlüğünden yapılan bir paylaşımda 16 Ocak tarihinde 2023 Eğitim Vizyonu Çalıştayının toplanacağı duyuruldu. Görülen şu ki Rizenin eğitim vizyonu yeni İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar KOÇAK ile belirlenecek. Çalıştaya kimlerin katılacağı hangi gündem maddelerinin üzerinde durulacağı veya içerik hakkında herhangi bir bilgi paylaşılmadı. Umuyorum bu çalıştay ilimizin eğitim kalitesinin artmasına katkı sağlayacaktır. Zira eğitim çocuklarımızın gelecek güzel yarınları için en temel unsur. Medeni ve gelişmiş dünya üzerinde aktif bir rol üstlenebilmek, vazgeçilmez bir oyuncu olabilmek için en önemli enstrümanımız Eğitim.

 

 

Rize, eğitimdeki vizyonunu belirleyecek; şunu bilmeliyiz ki ne kadar geniş bir vizyona sahip olursanız olun; misyonunu tamamlamış veya gerçekleştirememiş, eğitime dair zerre fikri ve zikri olmayan, bu vizyona inanmayan insan kaynağıyla buna erişebilmeniz bir hayalden öteye geçmeyecektir. Bu zorlu süreçte Rize’nin eğitim liginde üst sıralara taşınması için katkı sağlayacak tüm paydaşlara kolaylıklar dilerim… 

Feyyaz ŞENTÜRK 

Özel Eğitim Çalışanları ve Eğitim Derneği Başkanı   
Editör: Dilek ONAY CANEtiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Eğitim Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Ramazan Bayramı 2020
  Ramazan Bayramı 2020
 • 113 YILIN SIRRI
  113 YILIN SIRRI
 • Isınmaya yılda 110 lira ödüyor
  Isınmaya yılda 110 lira ödüyor
 • Rize’de kurbanlıkları taşıyan tır devrildi
  Rize’de kurbanlıkları taşıyan tır devrildi
 • Rize'de Sıradışı Ustalık Örneği
  Rize'de Sıradışı Ustalık Örneği
 • Çaykaralı Havva Usta
  Çaykaralı Havva Usta
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • GÜNDEM PROGRAMI
  resim yok
 • Artvin’de iki yavru ayı tünele girdi.
  Artvin’de iki yavru ayı tünele girdi.
 • Asya'da Ali Adnan fırtınası
  Asya'da Ali Adnan fırtınası
 • 42. Arhavi Festivali - Off Road
  42. Arhavi Festivali - Off Road
 • Dev piton karıncalara yem oluyor .
  Dev piton karıncalara yem oluyor .
 • Karadenizli Adam Trafik Cezası Yerse!
  Karadenizli Adam Trafik Cezası Yerse!
VİDEO GALERİ
YUKARI