Bugun...
Bizi izleyin:Rize’de Köy ve Mahalle Muhtarları İçin Hizmet İçi Eğitim Düzenlendi

Tarih: 25-04-2019 13:07:35 + -


Rize Valiliği tarafından 31 Mart 2019 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimleri sonucu Rize Merkez İlçede seçilen köy ve mahalle muhtarlarına yönelik bir hizmet içi eğitim verildi.


Rize’de Köy ve Mahalle Muhtarları İçin Hizmet İçi Eğitim Düzenlendi

Rize Valiliği tarafından 31 Mart 2019 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimleri sonucu Rize Merkez İlçede seçilen köy ve mahalle muhtarlarına yönelik bir hizmet içi eğitim verildi.

Rize Valiliği tarafından Mahalli İdareler Genel Seçimleri sonucu Rize Merkez İlçede seçilen 60 köy ve 66 mahalle muhtarına “Muhtarların mevzuattan kaynaklanan görev ve sorumluluklarının anlatılması, kamu hizmetlerini etkin, verimli ve güvenli bir şekilde sunulması, sorunları en kısa sürede yetkili makamlara iletmesi” konulu bir hizmet içi eğitim semineri verildi.

Rize İsmail Kahraman Kültür Merkezinde düzenlenen ve bizzat daire müdürlerinin bilgilendirme sunumu yaptığı hizmetiçi eğitimin açılışında Rize Valisi Kemal Çeber, bir konuşma yaptı.

Vali Çeber, yaptığı konuşmada; “Sizler halk tarafından bu göreve getirildiniz. Seçilmiş kişiler olarak halk tarafından da sevilen ve benimsenen insanlar olduğunuz bir gerçektir. Bu sebeple vatandaşlar sorunları olduğunda ilk sizlerle görüşecek, sıkıntılarını ilk sizlere anlatacaktır. Bizde siz muhtarlarımızla omuz omuza vererek vatandaşlarımızın istek ve temennilerini en kısa sürede karşılamanın gayreti içerisinde olacağız” dedi.

Kamu kaynaklarını en verimli şekilde kullanmak zorunda olduklarının altını çizen Vali Çeber, “Karşılıklı görüş alışverişi sonucunda yapacağımız planlamalar ile elimizdeki kaynakları en verimli şekilde kullanmamız gerekiyor. Sizlerde artık sorumluluk makamında ki insanlarsınız. Bu sebeple artık bunların sizde farkında olmalı ve hassasiyet göstermelisiniz. Buna ek olarak da kamu kurumlarının yanı sıra vatandaşlarla da iletişimi iyi kurmalısınız. Bu sizin çalışmalarınızın daha verimli olmasını sağlayacak” dedi ve muhtarlara görevleri süresi boyunca başarı dileklerinde bulundu. 
Editör: Dilek ONAY CANEtiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Sağlık Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • 113 YILIN SIRRI
  113 YILIN SIRRI
 • Isınmaya yılda 110 lira ödüyor
  Isınmaya yılda 110 lira ödüyor
 • Rize’de kurbanlıkları taşıyan tır devrildi
  Rize’de kurbanlıkları taşıyan tır devrildi
 • Rize'de Sıradışı Ustalık Örneği
  Rize'de Sıradışı Ustalık Örneği
 • Çaykaralı Havva Usta
  Çaykaralı Havva Usta
 • Suriye'de iç savaş
  Suriye'de iç savaş
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • GÜNDEM PROGRAMI
  resim yok
 • Artvin’de iki yavru ayı tünele girdi.
  Artvin’de iki yavru ayı tünele girdi.
 • Asya'da Ali Adnan fırtınası
  Asya'da Ali Adnan fırtınası
 • 42. Arhavi Festivali - Off Road
  42. Arhavi Festivali - Off Road
 • Dev piton karıncalara yem oluyor .
  Dev piton karıncalara yem oluyor .
 • Karadenizli Adam Trafik Cezası Yerse!
  Karadenizli Adam Trafik Cezası Yerse!
VİDEO GALERİ
YUKARI