Bugun...
Bizi izleyin:Rize'de Deşifre Olunca Maçka'ya Yerleştiler

Tarih: 25-08-2017 11:42:58 + -


PKK’nın, Trabzon’un Maçka ilçesindeki eylem ve saldırılarının benzerinin Rize’ye bağlı Çamlıhemşin ilçesinde planladığı deşifre edildi.


Rize'de Deşifre Olunca Maçka'ya Yerleştiler

PKK'nın,  Trabzon'un  Maçka ilçesindeki eylem ve saldırılarının benzerinin  Rize'ye bağlı  Çamlıhemşin ilçesinde planladığı deşifre edildi.

PKK'nın, paralel yapı ve yabancı istihbaratçılarla işbirliği yaparak  Çamlıhemşinilçesinde kirli bir oyun tezgahladığı ancak güvenlik güçlerinin bölgede yürüttüğü çalışmaları neticesinde deşifre olunca adres değiştirmek zorunda kaldıkları tespit edildi.  Jandarma İstihbarat üst düzey yetkilisinin verdiği bilgiye göre,  Maçka'da yapılan ilk saldırıyla birlikte  PKK'nın, 'Yol Yeşilken Dönün' adını verdiği ve çevre konusunda hassas olan bölge halkını arkasına alarak hain bir plan devreye sokmaya çalıştığı ortaya çıktı. İstihbarat raporlarına da yansıyan bilgiye göre  PKK, paralel yapı ve yabancı istihbaratçılarla işbirliğine giderek adeta  Çamlıhemşinyaylalarında yuvalanmak için hazırlık yaptı.

HDP'li vekiller bölgede yandaş aradı

Edinilen bilgiye göre,  PKK destekçisi  HDP'li bazı yöneticiler ve milletvekilleri  Çamlıhemşin'de daha rahat hareket edebilmek için ilçede Yeşil Yol karşıtlarını destekliyor gibi gözüküp ilçeye bağlı Samistal ve diğer bazı yaylalarda kamp yaptı. Hain plana göre, özellikle  Çamlıhemşin'e bağlı Samistal Yaylası'nda yol kapatılarak, yaylada isyan ateşi verilecek ve bu durum Yeşil Yolu destekleyen yöre halkına mal edilip iki taraf karşı karşıya getirilecekti. Yaylada yaşayan yaşlı vatandaşlar ve çocuklar  PKK'nın öncelikli hedefiydi. Hain plan deşifre olunca ilçe jandarma teşkilatı ve özel güvenlik güçleri tarafından yoğun güvenlik tedbirleri alındı ve vatansever bölge halkı ile omuz omuza verilerek 'Yol Yeşilken Dönün' adının verildiği kirli tezgah bozuldu.

Rize'nin imajına saldıracaklardı

Örgüt,  HDP'li bazı yöneticilere özel mesai yaptırarak devletin Yeşil Yol çalışmaları sırasında ilçede yaşayan halkı "çevreyi talan ediyorlar dereler satıldı, ormanlar satıldı, sizi buradan çıkartacaklar" yalanı ile kandırıp devletle karşı karşıya getirmek istedi. Bu planda isteyerek veya istemeyerek ilçede ismi öne çıkan vatandaşlar kullanılacak bölge halkına özellikle  Cumhurbaşkanı ve devlet büyüklerine karşı demeçler verdirilerek Cumhurbaşkanının memleketi olan  Rize'nin imajına zarar verilecekti.

PKK'nın, paralel yapı ve yabancı istihbaratçılarla işbirliği yaparak  Çamlıhemşinilçesinde tezgahladığı kirli oyun güvenlik güçlerinin bölgede yürüttüğü çalışmaları neticesinde deşifre olunca adres değiştirmek zorunda kaldıkları tespit edildi.

Paralel yapı ile işbirliği

Yeşil Yol sürecinde paralele yapıya yakın olduğu iddia edilen ve görevden alınan İl  Jandarma İstihbarat Dairesi Başkanı Yarbay 'gelen istihbaratı birimlere bildirmemek' suçlamasıyla soruşturma geçirdi ve görevinden ihraç edildi. Tahkikat dosyasına giren çoğu olayın önceden önlenebileceği belirlendi
Kaynak: medyatrabzon

Editör: Dilek ONAY CANFACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Rize Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • 113 YILIN SIRRI
  113 YILIN SIRRI
 • Isınmaya yılda 110 lira ödüyor
  Isınmaya yılda 110 lira ödüyor
 • Rize’de kurbanlıkları taşıyan tır devrildi
  Rize’de kurbanlıkları taşıyan tır devrildi
 • Rize'de Sıradışı Ustalık Örneği
  Rize'de Sıradışı Ustalık Örneği
 • Çaykaralı Havva Usta
  Çaykaralı Havva Usta
 • Suriye'de iç savaş
  Suriye'de iç savaş
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • GÜNDEM PROGRAMI
  resim yok
 • Artvin’de iki yavru ayı tünele girdi.
  Artvin’de iki yavru ayı tünele girdi.
 • Asya'da Ali Adnan fırtınası
  Asya'da Ali Adnan fırtınası
 • 42. Arhavi Festivali - Off Road
  42. Arhavi Festivali - Off Road
 • Dev piton karıncalara yem oluyor .
  Dev piton karıncalara yem oluyor .
 • Karadenizli Adam Trafik Cezası Yerse!
  Karadenizli Adam Trafik Cezası Yerse!
VİDEO GALERİ
YUKARI