Bugun...
Bizi izleyin:Rahmetle anıyoruz! Erbakan hocanın anlatımıyla Nermin Erbakan

Tarih: 23-10-2018 10:38:10 + -


Milli Görüş lideri ve 54. Hükümetin Başbakanı Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın eşi Hatice Nermin Erbakan, bundan tam 13 yıl önce bugün aramızdan ayrıldı. Nermin Erbakan, rahmet ve minnetle anılıyor.


Rahmetle anıyoruz! Erbakan hocanın anlatımıyla Nermin Erbakan

 

Milli Görüş lideri ve 54. Hükümetin Başbakanı Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın eşi Hatice Nermin Erbakan, bundan tam 13 yıl önce bugün aramızdan ayrıldı. Nermin Erbakan, rahmet ve minnetle anılıyor.

Milli Görüş lideri ve 54. Hükümetin Başbakanı Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın eşi Hatice Nermin Erbakan, vefatının sene-i devriyesinde rahmet ve minnetle yad ediliyor.

13 Ekim 2005 tarihinde kalp rahatsızlığı nedeniyle tedavi altına alınan Nermin Erbakan, 23 Ekim sabah saatlerinde Hakk‘ın rahmetine kavuşmuştu.

Nermin Erbakan, 38 yıllık evlilikleri boyunca eşinin zorlu siyasi hayatına büyük destek verdi. Seçim çalışmalarında Millî Görüş lideri Necmettin Erbakan ile birlikte il il gezdi, kapı kapı dolaştı. Nermin Erbakan, birçok güzel hasleti kendisinde barındırıyordu. Her zaman fakir ve yoksulun yanında olmuştu. İhtiyaç sahiplerini gözetir, yardımlarını da hep gizli yapardı.

Millî Görüş lideri Necmettin Erbakan ile birlikte çalıştıkları Türkiye Odalar Birliği‘nde tanışan Nermin Erbakan, 1967 yılında ömür boyu hayat arkadaşlığına evet dedi. İki kız ve bir erkek çocuk dünyaya getiren Nermin Erbakan, 38 yıllık evlilikleri boyunca eşinin zorlu siyasi hayatına büyük destek verdi. Seçim çalışmalarında Millî Görüş Lideri Necmettin Erbakan ile birlikte il il gezdi, kapı kapı dolaştı. Necmettin Erbakan‘ı başbakan yardımcılığı ve başbakanlığa getiren başarılı seçim sonuçlarında, partili kadınlarla birlikte büyük rol oynadı.

 

Nermin Erbakan; iyi bir eş, mükemmel bir anne ve örnek bir dava kadını olarak tarihe geçti. Necmettin Erbakan, Nermin Erbakan‘ı "Kendisi tam bir hanımefendiydi. Başsağlığına gelen tüm ziyaretçilerin ilk ifade ettikleri özelliği de hep bu olmuştur. İnsan bazı şeylerin değerini kaybedince anlıyor. Bilhassa yediklerine çok dikkat eder, yediklerinin helal olduğundan emin olmak isterdi. Ekmeğini dahi kendi pişirirdi" diyerek tarif etmişti.

ERBAKAN HOCA, NERMİN ERBAKAN'I ANLATMIŞTI: BİR EVLİYA OLDUĞU KANAATİNDEYİM

Milli Görüş lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan, Tv5'te yayınlanan programda eşi Nermin Erbakan'ı gözleri dolarak anlatmıştı.

İşte o sözler...

"Cenab-ı Allah bana nasip etti elhamdulillah, takriben 40 seneye yakın bu muhterem insanla beraber olmak imkanını buldum. Hemen itiraf edeyim ki; kendisinin ne kadar müstesna bir insan olduğunu. İnsan tabi işler arasında meşgulken beraberliğimiz esnasında tam manasıyla hissedebilmiş değilim, şimdi daha iyi anlıyorum her şeyi. Ve ne ile ölçüyorum? Önce bir defa benim inancıma göre bir şuurlu Müslüman dört şeyi ile ölçülür. Birincisi temizlik. Müslümanlığın ayrılmaz bir parçasıdır. İkincisi güzel ahlak. Üçüncüsü ibadetlerini titizlikle yerine getirmesi. Dördüncüsü de cihad etmesi. Bu açıdan baktığım zaman bunların hepsini tasavvurların üzerinde mükemmel bir titizlikle ve gayretle yerine getirmiş bir insan. Bundan dolayıdır ki yaptıkları her şeyi düşündüğüm zaman bugün kendisinin hakikaten, bizim inancımızda biliyorsun Allah’ın dostlarına evliya denir, bir evliya olduğu kanaatindeyim."
Kaynak: milligazete.com.tr

Editör: Dilek ONAY CANEtiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Editörün Seçtikleri Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • 113 YILIN SIRRI
  113 YILIN SIRRI
 • Isınmaya yılda 110 lira ödüyor
  Isınmaya yılda 110 lira ödüyor
 • Rize’de kurbanlıkları taşıyan tır devrildi
  Rize’de kurbanlıkları taşıyan tır devrildi
 • Rize'de Sıradışı Ustalık Örneği
  Rize'de Sıradışı Ustalık Örneği
 • Çaykaralı Havva Usta
  Çaykaralı Havva Usta
 • Suriye'de iç savaş
  Suriye'de iç savaş
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • GÜNDEM PROGRAMI
  resim yok
 • Artvin’de iki yavru ayı tünele girdi.
  Artvin’de iki yavru ayı tünele girdi.
 • Asya'da Ali Adnan fırtınası
  Asya'da Ali Adnan fırtınası
 • 42. Arhavi Festivali - Off Road
  42. Arhavi Festivali - Off Road
 • Dev piton karıncalara yem oluyor .
  Dev piton karıncalara yem oluyor .
 • Karadenizli Adam Trafik Cezası Yerse!
  Karadenizli Adam Trafik Cezası Yerse!
VİDEO GALERİ
YUKARI