Bugun...
Bizi izleyin:Okul önlerinde sıkı tedbir ?

Tarih: 17-09-2014 14:38:17 + -


Rize Emniyet Müdürü Adem Çakıcı okulların açılması ile birlikte okul ve çevrelerinde tedbirlerin artırıldığını söyledi.


Okul önlerinde sıkı tedbir ?

RİZE: Rize ve ilçelerinde okulların açılması ile birlikte Rize Emniyet müdürlüğü bir dizi tedbirler aldı.

 

    Rize Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre okulların açılması ile birlikte okul çevrelerinde Emniyet Müdürlüğü ekipleri bir dizi tedbirler alarak öğrencilere yönelik şiddet veya çeşitli uyuşturucu maddelere karşı Emniyet Müdürlüğü ekipleri bir dizi tedbirler devreye soktu. Rize Emniyet Müdürü Adem Çakıcı “Okul Polisliği” uygulaması 2014-2015 eğitim öğretim yılında da devam edecektir. Bu uygulamayla öğretmen-öğrenci-veli-polis işbirliğinin en üst seviyeye çıkarılması, okullar ve çevresinde etkin bir şekilde önlemler alınması, kurumsal koordinasyonla gerçekleştirilen bu çalışmaların vatandaşlarda; polise olan sevgi, güven ile desteği en üst seviyeye çıkarması ve güvenli bir eğitim öğretim dönemi geçirilmesi hedeflenmektedir. Okullarda öğrenci giriş çıkışlarını sağlamak amacıyla sivil ve resmi ekipler görevlendirilmiştir. “Okul polisliği ve uygulama planı” çerçevesinde, okul polisi irtibat görevlileri periyodik aralıklarla okul müdürleriyle görüşme yaparak, okullarımızda meydana gelmesi muhtemel şiddet olaylarının önlenmesi ve öğrencilerimizin huzur içerisinde eğitimlerine devam etmeleri sağlanacaktır.
 

Okulların yakın ve uzak çevresinde bulunan internet kafeler, oyun salonları, 18 yaşından küçük çocukların girmelerinin oyun ve bahis oynamalarının yasak olduğu kahvehaneler, iddia bayileri, ganyan bayilerinde gerekli kontrol ve denetlemeler yapılacaktır, Güvenli okul/güvenli eğitim” kapsamında, eğitim çağı çocukların şiddet içerikli olaylardan korunması, güvenli internet hizmeti, okul güvenliği-bireysel güvenlik, trafik kuralları konusunda bilinçlendirmeye yönelik okullarda zaman zaman seminerler düzenlenecektir. Eğitim ve öğretim dönemi süresince okulların giriş ve çıkış saatleri takip edilerek, önem arz eden kavşak ve mahallerde öğrencilerimizin güvenli bir trafik ortamında yolculuk yapmalarını sağlamak amacıyla ekip veya personel görevlendirilecektir. Okul servis araçları üzerinde yapılacak uygulamalarda çocuklarımızın güvenli seyahat etmelerini sağlamak amacıyla araçların, Okul Servis Hizmet Yönetmeliğine uygun olup olmadıkları denetlenecektir” dedi.

    Polis Amca

Okulların açılması ile birlikte geçtiğimiz yıl çalışmaları başlatılan Trafik tescil ve Denetleme şube müdürlüğü, Çocuk Şube Müdürlüğü ve Toplum destekli Polis Şube müdürlüğü ekiplerince başlatılan “ Polis Amca “uygulamasına devam ediliyor.

 
Kaynak: Taraf53Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Eğitim Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • 113 YILIN SIRRI
  113 YILIN SIRRI
 • Isınmaya yılda 110 lira ödüyor
  Isınmaya yılda 110 lira ödüyor
 • Rize’de kurbanlıkları taşıyan tır devrildi
  Rize’de kurbanlıkları taşıyan tır devrildi
 • Rize'de Sıradışı Ustalık Örneği
  Rize'de Sıradışı Ustalık Örneği
 • Çaykaralı Havva Usta
  Çaykaralı Havva Usta
 • Suriye'de iç savaş
  Suriye'de iç savaş
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • GÜNDEM PROGRAMI
  resim yok
 • Artvin’de iki yavru ayı tünele girdi.
  Artvin’de iki yavru ayı tünele girdi.
 • Asya'da Ali Adnan fırtınası
  Asya'da Ali Adnan fırtınası
 • 42. Arhavi Festivali - Off Road
  42. Arhavi Festivali - Off Road
 • Dev piton karıncalara yem oluyor .
  Dev piton karıncalara yem oluyor .
 • Karadenizli Adam Trafik Cezası Yerse!
  Karadenizli Adam Trafik Cezası Yerse!
VİDEO GALERİ
YUKARI