Bugun...
Bizi izleyin:Minik öğrenciler ‘öncelik yayanın’ dedi

Tarih: 07-02-2019 13:51:01 + -


İÇİŞLERİ Bakanlığı, trafikte yaya önceliği bilincinin oluşturulması ve yaya geçitlerinin kullanımını yaygınlaştırılması amacı ile “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” sloganıyla Trabzon meydan alanında emniyet ekipleri ve öğrenciler uygulama yaptı.


Minik öğrenciler ‘öncelik yayanın’ dedi

İÇİŞLERİ Bakanlığı, trafikte yaya önceliği bilincinin oluşturulması ve yaya geçitlerinin kullanımını yaygınlaştırılması amacı ile “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” sloganıyla Trabzon meydan alanında emniyet ekipleri ve öğrenciler uygulama yaptı. 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, geçtiğimiz günlerde "Devlet eylem yapar mı? Evet, devlet önümüzdeki günlerde eylem yapacak. İnşallah önümüzdeki zaman dilimi içinde, bu yaya öncelikli trafik için eylem yapacak" ifadeleriyle; yaya öncelikli trafik eyleminin ilk sinyalini vermişti. Bu kapsamda bakanlık trafik kazalarında her yıl yaklaşık bin 700 yayanın hayatını kaybetmesi üzerine harekete geçti.

Trabzon Meydan da düzenlenen etkinliğe Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu ile emniyet ekipleri ve öğrenciler katıldı. Minik öğrenciler ellerinde dövizlerle düdük çalarak yaya geçidinden geçerken, yolu kesen trafik polisleri de sürücülere yeni yasal düzenleme ile ilgili bilgi ve broşür verdi.

USTAOĞLU: TRABZON’DA TRAFİK KAZALARINDA AZALMA VAR

Vali Ustaoğlu, “Öncelik yayanın, Öncelik hayatın sloganıyla başlatılan bu etkinlikte ülkemizin her yerinde yaya öncelikli trafik uygulamasında bilinci arttırmak adına bu projeyi başlatmış olduk” dedi. Hedeflerinin trafik kazalarını en aza indirmek olduğunu belirten Vali Ustaoğlu; “Hepimizin zaman zaman canını yakan trafik kazalarını azaltmak amacıyla ve daha sağlıklı güvenli bir trafik uygulamasını hayata geçirmek için böyle bir proje başlattık. Trabzon’da yaralamalı trafik kazası sayısının 410 yaralanan kişi sayısı ise 440. İlimizde yaşanan yaralamalı trafik kazalarını geçen yılla ya da daha önceki yıllara kıyasladığımızda yüzde 8 civarında bir azalma var, ölümle sonuçlanan kazalarda ise yüzde 46 civarında bir düşüş var. Bu ilimiz açısından sevindirici bir durum” şeklinde konuştu.
Kaynak: DHA

Editör: Dilek ONAY CANEtiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Trabzon Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • 113 YILIN SIRRI
  113 YILIN SIRRI
 • Isınmaya yılda 110 lira ödüyor
  Isınmaya yılda 110 lira ödüyor
 • Rize’de kurbanlıkları taşıyan tır devrildi
  Rize’de kurbanlıkları taşıyan tır devrildi
 • Rize'de Sıradışı Ustalık Örneği
  Rize'de Sıradışı Ustalık Örneği
 • Çaykaralı Havva Usta
  Çaykaralı Havva Usta
 • Suriye'de iç savaş
  Suriye'de iç savaş
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • GÜNDEM PROGRAMI
  resim yok
 • Artvin’de iki yavru ayı tünele girdi.
  Artvin’de iki yavru ayı tünele girdi.
 • Asya'da Ali Adnan fırtınası
  Asya'da Ali Adnan fırtınası
 • 42. Arhavi Festivali - Off Road
  42. Arhavi Festivali - Off Road
 • Dev piton karıncalara yem oluyor .
  Dev piton karıncalara yem oluyor .
 • Karadenizli Adam Trafik Cezası Yerse!
  Karadenizli Adam Trafik Cezası Yerse!
VİDEO GALERİ
YUKARI