Bugun...
Bizi izleyin:Milli Görüş, manevi depremlere yönelik bir sığınaktır

Tarih: 30-01-2020 15:00:00 + -


Saadet Partisi Rize İl Başkanlığı 2020 yılının ilk aylık il divan toplantısını Genel İdare Kurulu Üyesi Abdülkadir Çelebi'nin katılımıyla İsmail Kahraman Kültür Merkezi'nde gerçekleştirdi.


Milli Görüş, manevi depremlere yönelik bir sığınaktır

Saadet Partisi Rize İl Başkanlığı 2020 yılının ilk aylık il divan toplantısını Genel İdare Kurulu Üyesi Abdülkadir Çelebi'nin katılımıyla İsmail Kahraman Kültür Merkezi'nde gerçekleştirdi.

Konuşmasına Elazığ'da gerçekleşen deprem afetinde ölenlere rahmet ve yaralananlara şifa dileyerek başlayan Abdülkadir Çelebi alınması gereken tedbirlere vurgu yaptı; "Hiçbir tedbir almayacaksın. Kendin ve etrafındakiler depreme dayanıklı köşklerde otururken vatandaşın tevekkül etmesini bekleyeceksin. Bu kabul edilemez. Allah daha acı günler göstermesin bizlere. Ama altını çiziyorum bu acıları görmemek için tedbirlerin de alınması gerekiyor.

Bugün ekonomik ve sosyal hayatımızda da depremler olmaktadır. Milli Görüş hareketi hem manevi hem de maddi depremlere yönelik bir sığınak, nefis terbiyesi açısından bir dergahtır.

Bu hareketin elbette uhrevi karşılığı var ama bu dünyada da karşılığı var. Her geçen gün söylediğimiz her şeyde haklı olduğumuz ortaya çıkıyor ama iş işten geçmiş oluyor. Biz hak olanı söyleyip hak yerini bulsun diye elimizden geleni yaparız, kınayıcılardan da gocunmayız ve lisanımızı da munasip tutarız.

Bir yerde adalet olmazsa orada şahsiyetli dış politika da, adil bir ekonomi sistemi de, huzur da, refah da olmaz; aile içi şiddet olur, çocuklarımız uyuşturucu müptelası olur, bir insanın iki dudağı arasında tartışılamaz kanun maddeleri dengemizi bozar. Bu dün de böyleydi, bugün de böyle, yarın da böyle olacak. Önceliğimiz adaleti tesis etmek olmalı.

Hocamız Adil Düzen derken boşa konuşmuyordu. Aile huzuru olması için, ekonomik refah için, milli bir eğitim için öncelikle adil bir düzen kurmamız elzemdir."

Maide suresi 105. Ayete dikkat çeken Çelebi, "Ey iman edenler! Siz kendi sorumluluklarınıza dikkat edin. Siz doğru gittiğiniz takdirde yanlış yola sapanlar size zarar veremez. Hepinizin dönüşü Allah’adır ve yapmakta olduğunuz her şeyi o zaman Allah size bildirecektir." buyuruyor Ayet-i kerimede. Bunu düstur edinmeliyiz. İşin özü budur. Aydınlık olduğu için karanlık var. Etrafımızı aydınlatmak için önce kendimizi yakmalı, Hakk derdine sarılmalı, hep birlikte inançla çalışmalıyız." dedi.

Resim önizlemesi
Editör: Dilek ONAY CANEtiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Siyaset Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Ramazan Bayramı 2020
  Ramazan Bayramı 2020
 • 113 YILIN SIRRI
  113 YILIN SIRRI
 • Isınmaya yılda 110 lira ödüyor
  Isınmaya yılda 110 lira ödüyor
 • Rize’de kurbanlıkları taşıyan tır devrildi
  Rize’de kurbanlıkları taşıyan tır devrildi
 • Rize'de Sıradışı Ustalık Örneği
  Rize'de Sıradışı Ustalık Örneği
 • Çaykaralı Havva Usta
  Çaykaralı Havva Usta
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • GÜNDEM PROGRAMI
  resim yok
 • Artvin’de iki yavru ayı tünele girdi.
  Artvin’de iki yavru ayı tünele girdi.
 • Asya'da Ali Adnan fırtınası
  Asya'da Ali Adnan fırtınası
 • 42. Arhavi Festivali - Off Road
  42. Arhavi Festivali - Off Road
 • Dev piton karıncalara yem oluyor .
  Dev piton karıncalara yem oluyor .
 • Karadenizli Adam Trafik Cezası Yerse!
  Karadenizli Adam Trafik Cezası Yerse!
VİDEO GALERİ
YUKARI