Bugun...
Bizi izleyin:Hopa CHP'de Fehmi Ustabaş'ta aday adayı

Tarih: 02-10-2018 08:16:30 + -


Belediye başkanlığına aday adayı olan eski İlçe Başkanı Fehmi Ustabaş parti Lokalinde aday adaylığını basına ve partililere açıkladı


Hopa CHP'de Fehmi Ustabaş'ta aday adayı

Hopa CHP de aday adaylıkları için Dosya teslimi 21 Eylül de sona erdi. Başvuruda bulunan 8 aday adayı Dosyalarını teslim ettiler.

Belediye başkanlığına aday adayı olan eski İlçe Başkanı Fehmi Ustabaş parti Lokalinde aday adaylığını basına ve partililere açıkladı.

Yapılan basın açıklamasına CHP Artvin il başkanı Ahmet Biber, Kemalpaşa Belediye başkanı Ergül Akçiçek, aday adayları,Fehmi ustabaşın ailesi ve yakın çevresi, partililer ve çok sayıda halk katıldı. Hopa İlçe başkanı Adnan İskender ve İl Başkanı Ahmet biberin konuşmalarının ardından Fehmi Ustabaş konuşmasını yaptı.

FEHMİ USTBAŞIN ÖZ GEÇMİŞİNDE YAZILANLAR

Fehmi ustabaş kimdir?

1963 yılında Hopa Koyuncular Köyünde doğdum. İlkokulu köyümde bitirdim. Orta okulu okumak için köyümden Hopa’ ya  gidip geldim.. Lise ye ise Hopa da başladım. Ancak 1980 yılının siyasiçalkantısı beni Zonguldak Kilimli’ ye kadar götürdü ve liseyi orada tamamladım.

1980 ihtilalin’ de tüm aydın düşünenlerin uğradığıgözaltlarına bendeuğradım ve öğrenim hayatım yarıda kaldı.  Aydın ve Yozgat’taki baraj inşaatlarında 3 yıl çalıştıktan sonra İzmir Gaziemir’de vatani görevimi yaptım.1985 yılında ilçeme dönerek 8 yıl İran nakliyeciliği, 2 yıl otobüs işletmeciliği, 3yıl sınır ticareti yaptım. Son 1998-2010 yılları arasında oto lastik ve yedek parça üzerine esnaflık yaptım. Evli ve 4 çocuk babasıyım.

SİYASİ KARİYERİM:

1980 Darbesinin kapattığı CHP’nin ardından kurulan SHP üyesi olarak ilk siyasi çalışmalarıma başladım. Köy temsilcisi,  köy delegesi ve sandık görevlisi olarak partinin tüm etkinliklerinde bulundum. SHP-CHP Birleşmesinin ardından CHP  çatısı altında çalışmalarıma devam ettim.1999 yılında baraj altında kalarak sıkıntılı günler yaşamaya başlayan partimin ilçe başkanlığının atamalarla yapılıyor olması herkes gibi beni de derinden üzüyordu. 2001 yılında yapılacak olan ilçe kongresine kısa bir zaman varken parti büyüklerimin ve bazı arkadaşlarımın ısrarı ile Hopa CHP ilçe başkanlığına aday oldum ve seçildim.

İlk ilçe başkanlığım dönemimde 2002 yılında yapılan genel seçimlerde Hopa da birinci parti olurken Artvin den Sayın Yüksel Çorbacıoğlu nu meclise gönderdik. 2004 yerel seçimlerinde Belediye Başkanlığını malum sebeplerden kaybetmemize rağmen Kemalpaşa Belediyesini kazanarak Hopa da belediye meclis üyeliği ve İl Genel Meclis üyeliğinde birinci parti olarak seçimlerden ayrıldık.

2007 Genel seçimlerinde Hopa ilçe yönetimi ve Halkımız  demokratik  ve katılımcı siyasetin en güzel örneğini vererek , CHP’yi Hopa’da 6150  oyla  birinci  parti  yapmış ve Sayın  Metin  Arif ağa oğlunu Millet Vekili olarak meclise göndermiştir..

2009 yılı ise bana göre ilçe başkanlığımın en büyük başarısıydı. Yıllardır hasretini çektiğimiz Hopa Belediye Başkanlığını 15 senenin sonunda devraldık.7 meclis üyesi 2 İl genel meclisi ile beraber Kemalpaşa Belediye Başkanlığını tekrar kazanarak hep birlikte gururlandık…

2010 yılında girdiğimiz anayasa referandum seçimlerinde Hopa ilçe örgütü olarak Artvin için lokomotif olurken %63 oy oranı ile Artvin’in ve Karadeniz’in gururu olduk. İşte bütün bu çalışmaların ve başarıların ardından partimin her kademesinde görev yapmış olmanın verdiği gururla 2011 yılında CHP Millet Vekili Aday Adaylığı için 10 yıl yapmış olduğum Hopa CHP ilçe başkanlığından istifa ederek ilçe Başkanlığını Adnan İskender arkadaşıma devrettim. Millet Vekili Aday Adayı oldum. 

2011 Genel seçimlerinde Hopa ilçe örgütümüzün başarılı çalışması  sonucu Sayın Uğur Bayraktutan’ı Millet vekili olarak meclise gönderdik.2012 yılında Hopa CHP ilçe kongresinde partililerimizin büyük desteği ile tekrar ilçe başkanı oldum.2014 yerel seçimlerde Türkiye de ender görüle bilecek şekilde oyumuzu çoğaltarak 13 oyla yerel seçimi kayıp ettik .Bunun sebebi kesinlikle CHP değildir.

2014 yerel seçimlerinin akabinde c.h.p. bünyesinde aldığım siyasi kazanımlarım öz eleştiri yapmam ve görevden ayrılmam gerektiğini bana hatırlattı ve ilçe başkanlık görevimi Gökhan Bıyıklı başkanlığındaki genç yöneticiarkadaşlarıma devrettim. Değerli katılımcılar Hopa’yı AKP zihniyetinden kurtarmanın zamanı gelmiştir. Ancak Hopa’mız,  göç alan bir ilçedir bu durumu fırsata çevirmeye çalışan AKP’ye karşı  sadece bir partinin değil Hopa’daki tüm AKP karşıtları elini taşın altına koymalıdır.  CHP olarak herkesi iyi dinleyerek yol haritasını birlikte çizmek zorundayız,  geçmişe takılmadan tüm bileşenlerin kabul edeceği bir yöntemle Hopa’da geniş katılımlı,demokratik değerlerin ön planda olduğu bir anlayışı hakim kılmalıyız.  Halkın birleşik gücünü yaratarak yerel sorunlarımıza birlikte çözüm bulmak zorundayız. Bu durum bizim için değil Hopa  için çok önemlidir dostlar, bunun için harekete geçip Hopa’yı hep birlikte yönetmeliyiz, yönetmeliyiz ki gelecek nesillere yaşanabilir çağdaş bir şehir bırakalım” diyerek katılımlarından dolayı partililere teşekkür ederek sözlerine son verdi.

 

 

 
Kaynak: Hayati AKBAŞ

Editör: Dilek ONAY CANEtiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Siyaset Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • 113 YILIN SIRRI
  113 YILIN SIRRI
 • Isınmaya yılda 110 lira ödüyor
  Isınmaya yılda 110 lira ödüyor
 • Rize’de kurbanlıkları taşıyan tır devrildi
  Rize’de kurbanlıkları taşıyan tır devrildi
 • Rize'de Sıradışı Ustalık Örneği
  Rize'de Sıradışı Ustalık Örneği
 • Çaykaralı Havva Usta
  Çaykaralı Havva Usta
 • Suriye'de iç savaş
  Suriye'de iç savaş
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • GÜNDEM PROGRAMI
  resim yok
 • Artvin’de iki yavru ayı tünele girdi.
  Artvin’de iki yavru ayı tünele girdi.
 • Asya'da Ali Adnan fırtınası
  Asya'da Ali Adnan fırtınası
 • 42. Arhavi Festivali - Off Road
  42. Arhavi Festivali - Off Road
 • Dev piton karıncalara yem oluyor .
  Dev piton karıncalara yem oluyor .
 • Karadenizli Adam Trafik Cezası Yerse!
  Karadenizli Adam Trafik Cezası Yerse!
VİDEO GALERİ
YUKARI