Bugun...
Bizi izleyin:Hepimiz Meryemiz

Tarih: 02-03-2019 11:04:40 + -


Uluslararası Kudüs Eğitim, Kültür ve Araştırma Derneği’nin (UKEAD) Filistinli kadınlara destek için başlattığı “Hepimiz Meryemiz” projesi kapsamında başta Anadolu Gençlik Derneği (AGD) olmak üzere kırkı aşkın sivil toplum kuruluşu cuma namazından sonra meydana indi.


Hepimiz Meryemiz

Uluslararası Kudüs Eğitim, Kültür ve Araştırma Derneği’nin (UKEAD) Filistinli kadınlara destek için başlattığı “Hepimiz Meryemiz” projesi kapsamında başta Anadolu Gençlik Derneği (AGD) olmak üzere kırkı aşkın sivil toplum kuruluşu cuma namazından sonra meydana indi.

Çoğunluğu kadınlardan oluşan binlerce kişi ellerinde Filistin ve diğer İslam ülkelerinin bayraklarıyla cuma namazı sonrası Fatih Camii’nden Saraçhane Parkı’na yürüyerek Filistinli kadınlara, “Yalnız değilsin kardeşim” mesajı verdi.

İSRAİL SEN BİR TERÖR ÖRGÜTÜSÜN

Programda konuşan Anadolu Gençlik Derneği İstanbul Şube Başkanı Yunus Genç, “Sekiz yıl önce rahmeti rahmana kavuşan, Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocamızı rahmetle anıyorum. Erbakan Hocamız, Kudüs’ü tekrardan İslam dünyasının zihnine kazıyan isimdir. Erbakan Hocamız, İsrail’in varlığı, devlet oluşunu kabul etmeyen kişidir. İsrail, Müslümanlara Doğu Kudüs’ü lutfederek söylüyor. Sen kimsin ki bize lütufta bulunuyorsun? Biz senin devlet oluşunu kabul etmiyoruz. Sen bir terör örgütüsün” ifadelerini kullandı. Konuşmasının devamında Genç, “Müslümanların birliği onları korkutuyor. İslam Birliği’nin Kudüs’ten kurulacağını bildikleri Kudüs’ü esir etmeye çalışıyorlar. Kudüs esir olmayacak” diye konuştu.

 

KUDÜS’TEN VAZGEÇMEYİN

İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım da yürüyüşe katılanlara hitap ettiği konuşmasında, “Allah’tan başkasından korkmayın. Dünyadaki emperyalistler kartondan kuvvetlerine güveniyorlar. Biz adım adım zafere doğru gidiyoruz. Bu yürüyüşü gören İsrail’in kalbine korku girmemesi imkansız. Çünkü burada kızlar, kadınlar var. Bir davaya kadınlar sahip çıkarsa o dava sonuca ulaşır. Siz Filistin’de vurulan hemşirelersiniz, siz eşleri vurulmasına rağmen korkmayanlarsınız. Sizin yürüdüğünüz yol cennet yoludur. Meydanlardan, mücadeleden, Kudüs’ten vazgeçmeyin” ifadelerini kullandı.

“MÜCADELEMİZİ SÜRDÜRÜYORUZ”

Kudüs’ten programa katılan Zekeriya Necip, “Bacılarımızdan bazıları direnişlerde canlarını vererek şehit oldular, yaralandılar, evlatlarını kaybettiler. Ama direnişten vazgeçmediler. Bizim adımıza mücadele etmeye devam ediyorlar. Zeytindağı’nda duran ağaçlar gibi sabit ve dik durarak mücadelemizi sürdürüyoruz. Hak galip gelecek, işgal sona erecek Kudüs tamamen bizim olacak inşallah” açıklamalarında bulundu.

 

FİLİSTİN’DE BİR ZULÜM VE İŞGAL VAR

HAK-İŞ Sendikaları Konfederasyonu Genel Sekreteri Dr. Osman Yıldız ise, “Allah hepimizin niyetini ve etkinliğini kabul etsin. Filistin’de bir zulüm ve bir işgal vardır. Bunu bir kez daha kabul etmediğimizi buradan ilan ediyoruz. Yolumuzun uzun olduğunu, çözümün bir günde olmadığını biliyoruz. Bu yüzden hepimizin STK olarak, birey olarak kendimizi yetiştirmeliyiz. İnşallah başkenti Kudüs olan bağımsız Filistin devletini hayata geçirmek için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

“KUDÜS BİZİM KUTSALIMIZ”

Burak Derneği Genel Başkanı Adem Yenihayat, “Biz buradan Filistin’de, Kudüs’te asil bir duruş sergileyen Meryemlere, İbrahimlere destek veriyor onlara, ‘Kudüs bizim kutsalımızdır Kudüs bizim gündemimiz olmaktan çıkmayacak’ diyoruz” şeklinde konuştu.

“YARGILANACAKSINIZ”

Türkiye Filistin Parlemontalararası Dostluk Grubu Başkanı Hasan Turan, “Siyonizm bitene kadar, Kudüs bağımsız Filistin devletinin başkenti olana kadar mücadelemiz devam edecek. Kudüs bizim izzetimiz, namusumuzdur. Uyarıyoruz, ABD artık Siyonizm’i desteklemekten, zulmü desteklemekten vazgeçmelisin. Elbet bir gün uluslararası vicdanda yargılanacaksınız” dedi.

YANINIZDAYIZ

Hepimiz Meryemiz projesinin manifestosunu açıklayan UKEAD Genel Başkan Yardımcısı Ayşegül Bayıcı, Kudüslü kadınların yaşadığı sıkıntıları anlattı. “Kontrol noktalarında bekletilme, gece baskınları, ev yıkımları, eşi ve çocuklarının dövülmesi, kendisinin dövülmesi, tutuklanması, şehit anneleri, eşleri Mecid-i Aksa’da namaz kılamıyor… Kudüslü kadınlar türlü türlü eziyet yaşamakta. Bu acıları Meryemler, Hak bildiği inancına sahip çıktığı için yaşıyor” diyen Bayıcı, “Bizler buradan onlara her türlü desteği vermeye söz veriyoruz, onların yanındayız” diye konuştu.
Kaynak: milligazete.com.tr

Editör: Dilek ONAY CANEtiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Editörün Seçtikleri Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Ramazan Bayramı 2020
  Ramazan Bayramı 2020
 • 113 YILIN SIRRI
  113 YILIN SIRRI
 • Isınmaya yılda 110 lira ödüyor
  Isınmaya yılda 110 lira ödüyor
 • Rize’de kurbanlıkları taşıyan tır devrildi
  Rize’de kurbanlıkları taşıyan tır devrildi
 • Rize'de Sıradışı Ustalık Örneği
  Rize'de Sıradışı Ustalık Örneği
 • Çaykaralı Havva Usta
  Çaykaralı Havva Usta
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • GÜNDEM PROGRAMI
  resim yok
 • Artvin’de iki yavru ayı tünele girdi.
  Artvin’de iki yavru ayı tünele girdi.
 • Asya'da Ali Adnan fırtınası
  Asya'da Ali Adnan fırtınası
 • 42. Arhavi Festivali - Off Road
  42. Arhavi Festivali - Off Road
 • Dev piton karıncalara yem oluyor .
  Dev piton karıncalara yem oluyor .
 • Karadenizli Adam Trafik Cezası Yerse!
  Karadenizli Adam Trafik Cezası Yerse!
VİDEO GALERİ
YUKARI