Bugun...
Bizi izleyin:Hedefimiz 3 Önemli Proje İle Kalkandere`ye Hak ettiği Değeri Kazandırmak

Tarih: 28-11-2019 15:34:43 + -


Ak Parti Kalkandere İlçe Başkanı Hasan Ayyıldız Hedeflerinin 3 Büyük Projeyi Hayata Geçirerek Kalkandere`yi Hem Ekonomik Hemde Sosyolojik Açıdan Kalkındırmak Olduğunu Belirtti.


Hedefimiz 3 Önemli Proje İle Kalkandere`ye Hak ettiği Değeri Kazandırmak

Ak Parti Kalkandere İlçe Başkanı Hasan Ayyıldız ilçede yapılan rutin yatırımlar devam ederken amaçlarının üç dev proje ile Kalkandere`nin ekonomik ve sosyolojik yapısında yüksek gelişme sağlamak olduğunu belirterek, söz konusu üç projenin önemine değindi.

 Başkan Ayyıldız yapmış olduğu açıklamalarda, Kalkandere Kaymakamı Sn. Sercan Yılmaz,  Belediye Başkanı Kenan Yıldırım, İl Meclis Üyeleri Hasan İbar, Mehmet Öztürk ve diğer ekip arkadaşları ile uyum içerisinde, zevkli bir çalışma ortamı yakaladıklarını belirterek; ``Aklımızda fikrimizde üç önemli projeyi hayata geçirerek Kalkandere’mize çağ atlatmak var. Bütün mesaimizi ve gücümüzü bu yönde harcıyoruz. Ne yapıp ne edip bu projeleri ilçemize kazandırmalıyız.`` şeklinde konuştu.

 ``Tünel Projesi İle Kalkandere Hayata Bağlanacak``

 Başkan Ayyıldız açıklamalarına; `` Bu projelerimizden ilki ilçe merkezinden Kalkandere Adliyesinin bulunduğu bölgeye yapılacak 1950 metre uzunluğundaki tüneldir. Tünelin yapılıp faaliyete girmesi ile birlikte Rize-İkizdere yolunu tekrar hayata geçirecek ve ilçemiz merkezinden Rize Pehlivantaşı- Selimiye-Yolbaşı-Kalkandere-İkizdere güzergahında en önemli durak mevkii haline gelecektir. Bu durumun ilçemize katacağı ekonomik değeri öngörebiliyoruz. Proje 2019 yatırım planına ekonomik nedenlerden dolayı alınmadı fakat 2020 yatırım planına aldırmak için var gücümüz ile çalışıyoruz. `` şeklinde devam etti.

 ``2020`de Kalkandere Doğalgaz Kullanacak``

 Üç büyük projelerinden bir diğeri olan Doğalgazın Kalkandere yol ayrımına kadar geldiğini belirten Ayyıldız; ``Doğalgaz hattı şuan ki konumundan ilçe merkezine karayolu üzerinden gelmek zorunda ve bu hususta önümüzde birkaç engel vardı ve bunları aştık. Karayolları ile bir protokol imzalandı en kısa zamanda doğalgaz şebeke sistemini ihaleye çıkartıp doğalgazla ilgili projemizi hayata geçireceğiz. Allahın izni ile 2020 yılının son çeyreğinde ilçemiz doğalgaz kullanmaya başlayacak`` dedi.

 ``TOKİ İşbirliği İle 3 Blokdan Oluşan Modern Yaşam Alanı``

 Üç büyük projelerinden sonuncusunun TOKİ işbirliği ile yapılacak konutlar olduğunu belirten Ayyıldız; ``İlçemizde modern konut sıkıntısı mevcut, doğalgazın gelmesi ile beraber bu sıkıntı daha da ciddi boyutlara ulaşacak. ÇAYKUR’a ait 4.700 M2 lik bir arazi için pazarlıklarımız sürüyor, taraflar arasında ufak tefek pürüzler kaldı. İnşallah en kısa zamanda nihayete erdirip bu arazide  3 blok dan oluşan 54 dairelik bir yaşam alanı oluşturacağız. Hemen bu konutların yanında da spor salonumuzu inşa ediyoruz.`` dedi.
Kaynak: İlyas GÜR-RİZE

Editör: Dilek ONAY CANEtiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Rize Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Ramazan Bayramı 2020
  Ramazan Bayramı 2020
 • 113 YILIN SIRRI
  113 YILIN SIRRI
 • Isınmaya yılda 110 lira ödüyor
  Isınmaya yılda 110 lira ödüyor
 • Rize’de kurbanlıkları taşıyan tır devrildi
  Rize’de kurbanlıkları taşıyan tır devrildi
 • Rize'de Sıradışı Ustalık Örneği
  Rize'de Sıradışı Ustalık Örneği
 • Çaykaralı Havva Usta
  Çaykaralı Havva Usta
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • GÜNDEM PROGRAMI
  resim yok
 • Artvin’de iki yavru ayı tünele girdi.
  Artvin’de iki yavru ayı tünele girdi.
 • Asya'da Ali Adnan fırtınası
  Asya'da Ali Adnan fırtınası
 • 42. Arhavi Festivali - Off Road
  42. Arhavi Festivali - Off Road
 • Dev piton karıncalara yem oluyor .
  Dev piton karıncalara yem oluyor .
 • Karadenizli Adam Trafik Cezası Yerse!
  Karadenizli Adam Trafik Cezası Yerse!
VİDEO GALERİ
YUKARI