Bugun...
Bizi izleyin:Hasan Karal Rüzgarı Rize'de esiyor!!!

Tarih: 09-03-2020 15:28:39 + -


AKP’nin Rize de en önemli isimlerinden ve Rize kamuoyunda Rize tarihinin en çalışkan Milletvekili olarak kabul gören, AKP Rize eski milletvekili Hasan Karal’ın Ali Babacan’ın kurduğu Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) nin kurucular kuruluna katılması kamuoyunda büyük yankı buldu.


Hasan Karal Rüzgarı Rize'de esiyor!!!

 Karal “hayırlı olur inşallah” 

 

AKP’nin Rize de en önemli isimlerinden ve Rize kamuoyunda Rize tarihinin en çalışkan Milletvekili olarak kabul gören, AKP Rize eski milletvekili Hasan Karal’ın Ali Babacan’ın kurduğu Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) nin kurucular kuruluna katılması kamuoyunda büyük yankı buldu. Rize’den yüzlerce kişinin Hasan Karal’ı arayıp tebrik ettiği ve destek verdiği öğrenilirken Rize de adeta Karal rüzgarı esmeye başladı.

Karal süreci izleyelim

Karal’ın Babacan il birlikte hareket etmesinin yankıları devam ederken Nabız editörleri Hasan Karal’ı arayarak yaşanan süreçle ilgili değerlendirmeler aldı. Karal partiye büyük ilgi olduğunu belirterek süreci hep beraber izleyelim diyerek nabız habere değerlendirmelerde blundu.

Nabız aylar önce olacakları yazmıştı

Rize nabız editörleri aylar önce eski bakan ve Rize milletvekili Hayati yazıcı’nın Rize de bir toplantıda “"biz aileyiz aramızda küskünlük olmaz" sözlerinin arkasındaki gerçeği araştırmış ve aylar önce bugün yaşanan gerçekleri yazmıştı.

 

Yazıda,Davutoğlu ve Babacan'ın kuracağı partilere AKP den geçecek isimler yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı.Bazı AKP li vekil ve yöneticiler AKP den ayrıldıklarını açıklarken bazı illerde ise partiler kurulduktan sonra geçecek isimlerin harekete geçtiği buna gerekçe olarak ise parti içerisinde dışlanma ve ötekileştirilmek olarak algılandı.

 

Rize de buna benzer bir hareketliliğin yaşandığını gören ve rahatsız olan Rize de ki seçim yenilgisnin baş mimari olarak suçlanan Hayati Yazıcı'nın Rize ziyareti esnasında  "biz aileyiz aramızda küskünlük olmaz" demesinin altında ki gerçek AKP Rize den kopmalar olacağı olarak yorumlanmıştı.

 

Hayatı Yazıcı'nın Rize ziyaretinde ise " biz bir aileyiz bizde küslük olmaz" sözlerini sarf etmesinde ki temel nedenlerden birinin Rize de bir çok eski partilinin partili vekil ve teşkilatlara karşı küs olduğu bu nedenle bu kişilerin Babacan ve Davutoğlu'nun kuracağı partilere geçme ihtimalinin çok büyük olduğu bu durumu engelllemek için Yazıcı'nın bu ve benzeri mesajlar vererek AK Parti Rize den yeni kurulacak partilere geçişi engellemeye çalıştığı iddia edildi.
 

AKP li yönetici durum ciddi

İsminin açıklanmasını istemeyen AK Partili bir yönetici  Rize AK Parti teşkilatlarında ciddi kırılmalar var.Rize milletvekilleri varlıkları belli değil halktan uzak bir teşkilat yapısı var.Bilinen parti içi sürtüşmelerden kaynaklı bir çok partilimiz partiden uzak kalmış durumda.Kimse geldiği koltuğu bırakmak niyetinde değil.Rize de ürettikleri hiç bir şey yok eski projeler bile sağlıklı takip edilemiyor .Parti içerisinde o bu tartışması kırılmanın ana nedeni.Gelecek zamanda Rize den Babacan ve Davutoğlu'nun partisine geçecek eski AKP yöneticisi hatta eski milletvekilleri ve milletvekili aday adayları var.Bu durumu sayın Yazcı'nın tutumu değiştirecek gibi gözükmüyor yeni partiler kurulduğunda Rize de ciddi değişimler olacaktır" iddiasında bulundu.

Karal süreci izleyelim Rize de açıklama yapacağım

Hasan Karal’ın Ali Babacan’ın partisine geçeceğini aylar önce kamuoyuna duyuran nabız haber yaşanan süreçle ilgili eski AKP vekili Hasan Karal’a ulaştı.

Nabızın sorularına yönelik Karal; “gelişmeleri hep birlikte izleyelim.Benim sürece katkı sunmam memleketim Rize’de ve Türkiye de büyük ilgi gördü.Beni Rize başta olmak üzere yüzlerce kişi aradı kutladı.Çok az sayıda bazı arkadaşlarımız yaşanan süreçle ilgili üzüntüsünü dile getirdi.Büyük bir heyecan oluştuğunu bunun da Rize de çok ciddi yansımalarının olduğunu görüyorum.Rize AKP den partimize yönelik ne lkadar ilgi olduğunu zamanla göreceğiz büyük heyecan var,eski bazı partili yöneticilerimizin partimize katılıp katılmayacağını Rize’ye gelince yapacağım açıklamayla kamuoyuna duyuracağız.Her şeyin Allahtan hayırlı olmasını temenni ediyorum.Hep birlikte süreci izleyelim inşallah hayırlı şeyler olur”.değerlendirmelerde bulundu.

AKP ye başkanlık etmiş isimler Babacan ile

Hasan Karal’ın bu açıklamaları sonrası Rize de AKP de görev yapmış bazı il ve ilçe başkanlarının yanı sıra bazı belediye eski başkanlarının ve RTSO dan bazı yöneticilerinde Babacan’ın partisinde kendisine yer bulacağı.Rize il başkanlığına eski AKP li bir ismin getirileceği nabıza ulaşan bilgiler arasında.
Kaynak: Gençağa KARAFAZLI

Editör: Dilek ONAY CANEtiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Rize Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Ramazan Bayramı 2020
  Ramazan Bayramı 2020
 • 113 YILIN SIRRI
  113 YILIN SIRRI
 • Isınmaya yılda 110 lira ödüyor
  Isınmaya yılda 110 lira ödüyor
 • Rize’de kurbanlıkları taşıyan tır devrildi
  Rize’de kurbanlıkları taşıyan tır devrildi
 • Rize'de Sıradışı Ustalık Örneği
  Rize'de Sıradışı Ustalık Örneği
 • Çaykaralı Havva Usta
  Çaykaralı Havva Usta
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • GÜNDEM PROGRAMI
  resim yok
 • Artvin’de iki yavru ayı tünele girdi.
  Artvin’de iki yavru ayı tünele girdi.
 • Asya'da Ali Adnan fırtınası
  Asya'da Ali Adnan fırtınası
 • 42. Arhavi Festivali - Off Road
  42. Arhavi Festivali - Off Road
 • Dev piton karıncalara yem oluyor .
  Dev piton karıncalara yem oluyor .
 • Karadenizli Adam Trafik Cezası Yerse!
  Karadenizli Adam Trafik Cezası Yerse!
VİDEO GALERİ
YUKARI