Bugun...
Bizi izleyin:Halid Meşal: Hakikat onların yalanından büyük

Tarih: 25-05-2018 13:44:44 + -


Hamas Siyasi Büro eski Başkanı Halid Meşal, “Allah’ın izniyle çok yakında büyük zafer gerçekleşecek. Bizler gerçek ve özgür Mescid-i Aksa’nın kapısından gireceğiz. Büyük olaylar, tarihte hep hayallerle başlamıştır. Eğer hayal ettiğiniz şey gerçekleşecek bir şeyse, bu hayal ne güzel bir hayaldir” diye konuştu.


Halid Meşal: Hakikat onların yalanından büyük

ABD Başkanı Trump’ın Siyonist işgalcilerin lideri olarak tarihi gerçeklerin üstünü örtüp insanları yanıltmaya çalıştığını dile getiren Meşal, sözlerini şöyle sürdürdü: 

“Hakikat, onlardan da yanıltmalarından da daha büyüktür. Allah’ın izniyle, Siyonist işgalci, Mescid-i Aksa’ya yapmak istediği işgalde başarısız olacaktır. Başta Filistin’deki direnişçiler olmak üzere, Türkiye ve dünyadaki Müslüman direnişçiler de onların bu planlarını başlarına geçirecektir. Onlar, Mescid-i Aksa topraklarının bulunduğu Kudüs’ü Siyonist İsrail’in ebedi başkenti yapma çalışmalarında bulundular ancak bu, hakikati değiştirmez, Kudüs, Müslümanların ve Filistinlilerin ebedi başkentidir. Hakikat ve hak, güçle, zorbalıkla yok edilemez. Filistinli gençler, çıplak vücutlarıyla imkânsızlıklara rağmen, son teknoloji silahlar bulunduran terörist İsrail askerlerine karşı büyük zaferler elde ediyorlar.”

KUDÜS BİZE PEYGAMBERİMİZİN MİRASI

Halid Meşal, Siyonist işgalcilerin, ABD’nin gücüne dayandığını belirterek, “Biz, onlardan büyük olan yüce Allah’a dayanıyoruz. Sizler Kudüs’ün yanında durduğunuz ve destek verdiğiniz zaman, Hakk’ın ve ilelebet zafere erecek olan tarafın yanında yer almış oluyorsunuz. ABD’nin girişimleriyle bizlere yaşattıkları, ümmet olarak ortak hareket etmemiz noktasında bizi harekete geçirmelidir. Kudüs bize Hz. Muhammed’in (sav) mirasıdır” ifadelerini kullandı.

MÜSLÜMANLAR AYAKLANMALI

Meşal, Müslümanların ayaklanarak, Kudüs’ün Yahudileştirilmesini ve Gazze’nin abluka altına alınmasını kesinlikle kabul etmeyeceklerini açıkladığını hatırlatarak, şöyle devam etti:

Meşal, masalarda alınan kararların sahada uygulamaya geçirilmesi gerektiğini vurgulayarak, “Bizim hedeflerimizi net bir şekilde ortaya koymamız gerekir. Filistinli kardeşlerimden istediğim gibi Türkiyeli kardeşlerimden de şunu istiyorum; Kudüs’e yönelik hedef ve amaçlarınız olsun, önünüzde bir yol haritası olsun. Öncelikle Filistin’in özgürleştirilmesi hedefiniz olsun. Bunun için Filistinli kardeşlerimizi maddi ve manevi anlamda desteklemeliyiz” dedi.

Mescid-i Aksa’nın temizlenmesi ve kutsal toprakların tekrar bütün Müslümanlara açılması gerektiğini belirten Meşal, “Filistin halkının sahip olduğu topraklara yeniden dönmesi için mücadelesine destek verilmelidir. Gazze’de 12 yıldır süren ablukayı kaldırmamız gerekiyor. Onları kurtarmak için hepinizin desteğine ihtiyacımız var” diye konuştu.
Kaynak: milligazete.com.tr

Editör: Dilek ONAY CANEtiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Dünya Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • 113 YILIN SIRRI
  113 YILIN SIRRI
 • Isınmaya yılda 110 lira ödüyor
  Isınmaya yılda 110 lira ödüyor
 • Rize’de kurbanlıkları taşıyan tır devrildi
  Rize’de kurbanlıkları taşıyan tır devrildi
 • Rize'de Sıradışı Ustalık Örneği
  Rize'de Sıradışı Ustalık Örneği
 • Çaykaralı Havva Usta
  Çaykaralı Havva Usta
 • Suriye'de iç savaş
  Suriye'de iç savaş
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • GÜNDEM PROGRAMI
  resim yok
 • Artvin’de iki yavru ayı tünele girdi.
  Artvin’de iki yavru ayı tünele girdi.
 • Asya'da Ali Adnan fırtınası
  Asya'da Ali Adnan fırtınası
 • 42. Arhavi Festivali - Off Road
  42. Arhavi Festivali - Off Road
 • Dev piton karıncalara yem oluyor .
  Dev piton karıncalara yem oluyor .
 • Karadenizli Adam Trafik Cezası Yerse!
  Karadenizli Adam Trafik Cezası Yerse!
VİDEO GALERİ
YUKARI