Bugun...
Bizi izleyin:Flaş iddia! Yatta İsrailli yetkililerle gizli toplantı

Tarih: 30-05-2018 12:22:49 + -


Haftalardır ortalarda görünmeyen Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ın İsrailli yetkililerle gizli toplantılar yaptığı ileri sürüldü.


Flaş iddia! Yatta İsrailli yetkililerle gizli toplantı

Suud hanedanından ve Suudi Arabistan'dan özel bilgiler paylaşan Müctehid isimli kullanıcı, bir aydan fazladır ortalıkta görünmeyen Muhammed bin Selman ile ilgili çok çarpıcı açıklamalar yaptı.

Müctehid, paylaştığı twette, bin Selman‘ın kaybolmasından bu yana lüks bir yatla Kızıldeniz'de dolaştığını ve arada sırada saraya indiğini belirtti.

1027431532.jpg

BİN SELMAN, İSRAİLLİ YETKİLİLERLE GİZLİ TOPLANTI YAPTI

Söz konusu hesap, bin Selman’ın Kızıldeniz’de bir yatta Siyonist İsrailli yetililerle gizli toplantı yaptığını iddia etti.

Müctehid, geçen hafta Suudi Arabistan’da tutuklanan yedisi kadın, üçü erkek 10 aktivistin ve Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un Lübnan Başbakanı Saad Hariri'nin Riyad'da alıkonulduğuna dair iddiasını yalanlama talimatlarını da Veliaht Prens Muhammed bin Selman'ın verdiğini kaydetti.

 

Müctehid'in attığı tweetler Arap medyasının gündemine bomba gibi düştü. Binlerce retwet ve beğeni alan twetlere yüzlerce de yorum geldi.

mhmd-bn-slman.jpg

İSRAİL ARAMCO’YA ORTAK MI OLUYOR?

Bin Selman’ın gizli toplantılarına, Suudi Arabistan’ın batısında Kızıldeniz'in kıyısında yer alan Rebiğ şehrinde devam ettirdiği gelen bilgiler arasında.

Küresel finans dünyası ve petrol endüstrisinin yakından takip ettiği Suudi Arabistan'ın milli petrol şirketi Aramco'nun halka arzı ilk defa gündemdeyken bin Selman’ın İsrailli yetkililerle görüşmesi ve sonrası bir takım görüşmelerini de yapmak üzere Saudi Aramco'ya ait petrol rafinerisinin bulunduğu Rebiğ şehrinde bir sarayda konaklaması dikkat çekici.

Suudi Veliaht Prensi bin Selman'ın "Vizyon 2030" planı kapsamında, Aramco'nun yüzde 5'inin özelleştirilerek 100 milyar dolar gelir elde edilmesi hedeflenirken, ayrıca ülke ekonomisinin petrole olan yüksek bağımlığının azaltılması ve Tedavul'a yabancı sermayenin çekilmesi isteniyor.

resized-48417-f658059fmansetkutu.jpg

BİN SELMAN DARBEDE YARALANDI MI?

Müctehhid, 21 Nisan'da Riyad'taki kraliyet sarayını hedef alan bir saldırıda yaralanmasıyla ilgili kesin bir şey söyleyemeyeceğini aktararak iki ihtimalinde olduğunu açıkladı.

 

Suudi hanedanına muhalif kaynaklar, veliaht prens Bin Selman'ın, 21 Nisan'da Riyad'taki kraliyet sarayını hedef alan bir saldırıda yaralandığını öne sürmüştü.

Suudi Arabistan yönetimine muhalif İslami Diriliş Partisi'nin Genel Sekreteri Muhammed El Masari, Lübnan merkezli Mayadin televizyonuna yaptığı açıklamada, Suudi Arabistan veliaht prensi Muhammed bin Selman'ın 21 Nisan'da Riyad'taki kraliyet sarayını hedef alan saldırıda yaralandığını ileri sürmüştü.

PRENS MUHAMMED BİN SELMAN AYLAR SONRA GÖRÜNTÜLENDİ!

Günlerdir ortada olmayan Suudi Arabistan Veliaht Prensi Selman bin Abdulaziz, Cidde’deki Selam Sarayı’nda düzenlenen Ekonomik İşler ve Kalkınma Konseyi Toplantısı’na başkanlık etti.

prens-muhammed-bin-selman-aylar-sonra-goruntulendi-h1527666030-35311c.jpg

Günlerdir ortada olmayan ve hakkında "saray saldırısında öldü" haberleri yapılan Prens Selman ortaya çıktı. Selam Sarayı'nda Ekonomik İşler ve Kalkınma Konseyi Toplantısı’na başkanlık eden Veliaht Prensi'nin görüntülerini Suudi Arabistan'ın resmi haber ajansı SPA paylaştı.

MÜCTEHİD İSİMLİ HESAP

Suud hanedanından ve Suudi Arabistan'dan özel bilgiler paylaşan Müctehid isimli twitter hesabının kime ait olduğu bilinmiyor. Londra'da yaşayan Suud Hanedanı muhalifi iki prens tarafından hesabın yönetildiği üzerine duruluyor.

prens-selman-aylar-sonra-goruntulendi-d76839.jpg

Suudi hanedanına muhalif kaynaklar, veliaht prens Bin Selman'ın, 21 Nisan'da Riyad'taki kraliyet sarayını hedef alan bir saldırıda yaralandığını öne sürmüştü.

 
Kaynak: milligazete.com.tr / Musab İslam Kadinan

Editör: Dilek ONAY CANEtiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Dünya Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • 113 YILIN SIRRI
  113 YILIN SIRRI
 • Isınmaya yılda 110 lira ödüyor
  Isınmaya yılda 110 lira ödüyor
 • Rize’de kurbanlıkları taşıyan tır devrildi
  Rize’de kurbanlıkları taşıyan tır devrildi
 • Rize'de Sıradışı Ustalık Örneği
  Rize'de Sıradışı Ustalık Örneği
 • Çaykaralı Havva Usta
  Çaykaralı Havva Usta
 • Suriye'de iç savaş
  Suriye'de iç savaş
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • GÜNDEM PROGRAMI
  resim yok
 • Artvin’de iki yavru ayı tünele girdi.
  Artvin’de iki yavru ayı tünele girdi.
 • Asya'da Ali Adnan fırtınası
  Asya'da Ali Adnan fırtınası
 • 42. Arhavi Festivali - Off Road
  42. Arhavi Festivali - Off Road
 • Dev piton karıncalara yem oluyor .
  Dev piton karıncalara yem oluyor .
 • Karadenizli Adam Trafik Cezası Yerse!
  Karadenizli Adam Trafik Cezası Yerse!
VİDEO GALERİ
YUKARI