Bugun...
Bizi izleyin:Fırtına Vadisindeki Kaçak Yapıların Yıkımına Devam Ediliyor

Tarih: 14-06-2019 13:20:08 + -


Dünya Doğayı Koruma Vakfı (WWF) tarafından korunması gereken 200 ekolojik saha arasında gösterilen, Fırtına Vadisi'nde kaçak ve ruhsatsız olarak inşa edilen binaların yıkımına devam ediliyor.


Fırtına Vadisindeki Kaçak Yapıların Yıkımına Devam Ediliyor


Dünya Doğayı Koruma Vakfı (WWF) tarafından korunması gereken 200 ekolojik saha arasında gösterilen, Fırtına Vadisi'nde kaçak ve ruhsatsız olarak inşa edilen binaların yıkımına devam ediliyor. 
Dünya Doğayı Koruma Vakfı tarafından korunması gereken 200 ekolojik saha arasında gösterilen, Fırtına Vadisi'nde; Ardeşen ve Çamlıhemşin İlçeleri arasında bilhassa 2018 yılı içerisinde kaçak ve ruhsatsız olarak inşa edilen 21 binanın yıkımına devam ediliyor. 
Doğanın tahrip olmasına sebebiyet veren binalara ilişkin olarak Rize İl Özel İdaresince gerekli mühürleme işlemleri yapılan ve yıkım kararları alınan, Rize Valiliği İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğünce de yıkım ihalesi yapılan binalara ilişkin Rize Valisi Kemal Çeber, yaptığı açıklamada yıkım kararı alınan 21 kaçak ve ruhsatsız yapıdan 4’ünün yıkımının ihale sonucu işi alan firma tarafından tamamlandığını belirtti. 
Yıkımı gerçekleştirilen 4 yapının bütün işin %65’ine tekamül ettiğini belirten Vali Çeber; “Yıkımı gerçekleştirilen binalar, büyük binalar olduğun için işin toplamının %65’ine denk gelmektedir. Geride kalan %35’lik kısım içinde yer alan 11 binanın yıkımı da Devletin kararlılığını gören bina sahipleri tarafından gerçekleştirilmiştir. Geriye kalan 6 binanın birkaçının da yine bina sahipleri tarafından yıkımı gerçekleştirilecek olup, diğer binaların yıkımı en kısa sürede tamamlanacaktır. Bunun yanında yine bölgede kaçak olarak inşa edilen bazı yapılara ilişkin gerekli işlemlere devam edilmektedir. Yetiştirebilmemiz durumunda onları da bu süreç içerisinde yıkımını planlamaktayız” dedi. 
Son günlerde tüm uyarılara rağmen Ayder’de, Gito’da ve diğer yaylalarda devam eden kaçak yapılar ve bungalovları yakından takip edildiğine vurgu yapan Vali Çeber, “Halihazırda yapımına devam eden tüm kaçak yapılar için gerekli tutanaklar tutulmuştur. Kaçak ve ruhsatsız yapılarla mücadele herkesin görevidir. Elimizdeki sınırlı sayıdaki personel ve araçla her yere yetişmek mümkün değildir. Sahip olduğumuz eşsiz doğal zenginliklerimizi gelecek nesillere taşıyabilmek adına yaylalarımızda hiçbir kaçak yapıya müsaade edilmeyeceğinin bilinmesini isterim. Bu konuda başta belediyelerimiz olmak üzere, tüm muhtarlarımızın, sivil toplum kuruluşlarının ve toplumun tüm kesimlerinin duyarlı olacaklarını ve konuya gereken desteği göstereceklerinden hiçbir kuşkum yok” şeklinde konuştu.

Görüntünün olası içeriği: açık hava ve su

 

Görüntünün olası içeriği: ağaç, açık hava, su ve doğa

Görüntünün olası içeriği: köprü, bitki, ağaç, açık hava, doğa ve su

Görüntünün olası içeriği: açık hava ve su

Görüntünün olası içeriği: gökyüzü, açık hava ve doğa

Görüntünün olası içeriği: gökyüzü, dağ, açık hava, doğa ve su

Görüntünün olası içeriği: gökyüzü, açık hava ve doğa

 

Görüntünün olası içeriği: açık hava

 

 

 

 

 

 

 
Editör: Dilek ONAY CANEtiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Rize Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • 113 YILIN SIRRI
  113 YILIN SIRRI
 • Isınmaya yılda 110 lira ödüyor
  Isınmaya yılda 110 lira ödüyor
 • Rize’de kurbanlıkları taşıyan tır devrildi
  Rize’de kurbanlıkları taşıyan tır devrildi
 • Rize'de Sıradışı Ustalık Örneği
  Rize'de Sıradışı Ustalık Örneği
 • Çaykaralı Havva Usta
  Çaykaralı Havva Usta
 • Suriye'de iç savaş
  Suriye'de iç savaş
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • GÜNDEM PROGRAMI
  resim yok
 • Artvin’de iki yavru ayı tünele girdi.
  Artvin’de iki yavru ayı tünele girdi.
 • Asya'da Ali Adnan fırtınası
  Asya'da Ali Adnan fırtınası
 • 42. Arhavi Festivali - Off Road
  42. Arhavi Festivali - Off Road
 • Dev piton karıncalara yem oluyor .
  Dev piton karıncalara yem oluyor .
 • Karadenizli Adam Trafik Cezası Yerse!
  Karadenizli Adam Trafik Cezası Yerse!
VİDEO GALERİ
YUKARI