Bugun...
Bizi izleyin:Ezelden Ebede Rize Buluşması

Tarih: 11-03-2019 14:20:18 + -


Rize Kent Konseyinin Rize’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 101. Yıldönümü münasebetiyle düzenlediği programda Rize’nin öncelikleri belirlendi.


Ezelden Ebede Rize Buluşması

Ezelden Ebede Rize Buluşması Rize Kent Konseyinin Rize’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 101. Yıldönümü münasebetiyle düzenlediği programda Rize’nin öncelikleri belirlendi.

Rize Kent Konseyi’nin Rize Valiliği ve Rize Belediyesi himayesinde ve Kent Konseyi Kadın Meclisi ile Türk Kadınlar Konseyi Derneği Rize Temsilciliği işbirliğinde gerçekleştirdiği “Ezelden Ebede” adlı programa Rize protokolünün yanı sıra STK Temsilcileri, il dışında yer alan Rize dernekleri temsilcileri, basın mensupları ve iş dünyasının fertleri katıldı.

Rize Ramada Otel’de yapılan program, açılış ve protokol konuşmalarıyla başladı. Ardından Türk Telekom Güzel Sanatlar Lisesi Oda Orkestrası dinletisi yapıldı ve Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Folklor ekibi sahne aldı. Rize’nin düşman işgalinden kurtuluşunun yıldönümü için düzenlenen anma programının yanı sıra bu vesile ile katılımcıların önerileri dinlenerek Rize’nin beklentileri ve öncelikleri de belirlendi.

Öte yandan her davetlinin masasına konulan not kâğıtlarına da Rize için önerilerin yazılması istendi.

Programda ki istişare ve notların değerlendirilmesi üzerine Rize için beklentiler arasında demiryolu, halkın denizle buluşması için sahil düzenlemesi, Rize Şehir müzesi ve turizm başlıkları öne çıktı. Programın açılış konuşmasını yapan Rize kent Konseyi Başkanı Sadullah Köse birlik ve beraberlik sağlanması halinde beklentilere cevap bulunabileceğini vurgulayarak “ Bu akşamki organizasyonumuzda bir nevi Rize’nin kurtuluş yıl dönümü vesilesiyle Rize’de ve diğer kentlerde yaşayan tüm hemşerilerimizi kapsayan ortak aklı bir araya getirmek ve bu sayede ilimizin önceliklerini gündemleştirerek kanaatleri etkilemeye çalışmak amacıyla organize edilmiştir” dedi

Programda daha sonra söz alan Rize Valisi Kemal Çeber ise yaptığı konuşmada” Bizlere bu toprakları emanet eden ecdadımıza yakışır bir şekilde neler yapmamız gerektiğini belirlemeliyiz. Şu anda bayrak bizde. Yapacağımız çok şey var. Önce birlik olmalıyız. Bütün Türkiye’nin imrendiği, özendiği, gıptayla anlattığı bir şehirdeyiz. Memleketini çok seven, Rize’nin tüm detaylarını takip eden bir değerimiz yani Cumhurbaşkanımız var. Çok güçlü bir bürokrasimiz var. Ankara’nın en üst düzey makamlarının çoğu hemşerilerimiz. Hepsi de memleketimiz için ne yapabiliriz düşüncesinde. Bu akşam salonda birliği beraberliği görüyoruz. Bugün buradan Rize için çıkacak her öneri ve sorun bu birliktelik sayesinde en kısa sürede hallolacaktır. Birlik içinde olursak uyum ve koordinasyon sağlarsak çözemeyeceğimiz hiçbir sorun kalmaz” dedi

Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap ise yaptığı konuşmada şunları söyledi “Bu güzel gecede ilimizin tüm paydaş kurumlarının ve il dışından gelen Rizeli hemşerilerimiz bir arada bulunması ve bu güzel kaynaşmanın sağlanması bizleri mutlu etmektedir. Bu tür birliktelikler Rizemizin önceliklerinin belirlenmesi ve sorunlarının çözülmesi noktasında büyük katkılar sağlamaktadır. Bu birlikteliğin sağlanması doğrultusunda emeği geçen Rize Kent Konseyimize ve diğer paydaşlarımıza teşekkür ediyorum”

Programa ilişkin bilgi veren Rize Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Hatice Semiz “ Rize’nin düşman işgalinden kurtuluşunun yıl dönümü dolayısıyla “Ezelden Ebede Rize” başlığı altında bu programı organize ederken Rize’nin geleceği için önceliklerinin belirlenmesini de programımıza dâhil etmek istedik. Gerçekten kayda değer öneriler aldık. Gerek burada dinlediğimiz gerekse misafirlerimizin notlarına yazdığı öncelikleri raporlaştırarak gerekli makamlara ulaştıracağız. Ayrıca önümüzdeki yıl yeniden bu program organize edecek ve bugün burada belirlenen beklentilerin yapılıp yapılmadığını değerlendireceğiz.” Dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 
Kaynak: Kaçkar Tv Özel Haber-Çiğdem FAZLIOĞLU

Editör: Dilek ONAY CANEtiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Rize Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • 113 YILIN SIRRI
  113 YILIN SIRRI
 • Isınmaya yılda 110 lira ödüyor
  Isınmaya yılda 110 lira ödüyor
 • Rize’de kurbanlıkları taşıyan tır devrildi
  Rize’de kurbanlıkları taşıyan tır devrildi
 • Rize'de Sıradışı Ustalık Örneği
  Rize'de Sıradışı Ustalık Örneği
 • Çaykaralı Havva Usta
  Çaykaralı Havva Usta
 • Suriye'de iç savaş
  Suriye'de iç savaş
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • GÜNDEM PROGRAMI
  resim yok
 • Artvin’de iki yavru ayı tünele girdi.
  Artvin’de iki yavru ayı tünele girdi.
 • Asya'da Ali Adnan fırtınası
  Asya'da Ali Adnan fırtınası
 • 42. Arhavi Festivali - Off Road
  42. Arhavi Festivali - Off Road
 • Dev piton karıncalara yem oluyor .
  Dev piton karıncalara yem oluyor .
 • Karadenizli Adam Trafik Cezası Yerse!
  Karadenizli Adam Trafik Cezası Yerse!
VİDEO GALERİ
YUKARI