Bugun...
Bizi izleyin:Edirne'de 'Askıda Okul Kıyafeti' kampanyası

Tarih: 14-09-2018 10:28:52 + -


EDİRNE'de Çocuk Hakları Derneği, kentteki bir işletmeyle ortaklaşa hayata geçirdikleri projeyle ihtiyaç sahibi çocuklar için 'Askıda Okul Kıyafeti' kampanyası başlattı…


Edirne'de 'Askıda Okul Kıyafeti' kampanyası

EDİRNE'de Çocuk Hakları Derneği, kentteki bir işletmeyle ortaklaşa hayata geçirdikleri projeyle ihtiyaç sahibi çocuklar için 'Askıda Okul Kıyafeti' kampanyası başlattı… 

Edirne Çocuk Hakları Derneği Başkanı Nebahat Çavuş, her çocuğun eşit haklardan yararlanarak okula mutlu bir şekilde gidebilmeleriniamaçladıklarını söyledi.  Bazı velilerin ekonomik krizden dolayı çocuklarının okul kıyafeti ve ihtiyaçlarını karşılamakta zorluk çektiklerini söyleyen ve fikrin buradan çıktığını dile getiren Çavuş, "Bununla birlikte biz birkaç olayda çocukların okul kıyafetleri temin edilemediği için ağladıklarını gördük. Fırıncıların daha önce yaptığı askıda ekmek kampanyasından hareketle, o kampanyayı örnek alarak giysi temin edilmesini sağlamaya çalıştık" dedi. Edirne Çocuk Hakları Derneği ve anlaştıkları firmanın kesinlikle parasal bağış toplamadığını kaydeden Çavuş, "Bunun altını çizmek istiyorum. Yaptığımız şey çocuklara kıyafet yardımı yapmak isteyen kişiler, burada uygun fiyatlara indirilen kıyafetleri satın alıyor. Aldıklarına dair fişleri de alıp buradan ayrılıyorlar. Bu ödemeyi yaptıktan sonra bizlerin tespit ettiği gerçekten kıyafete ihtiyacı olan ve okula devam eden, devam sorunu olmayan 50 çocuğumuz, Yavuz Bebe'ye gelerek kıyafetleri deneyecekler. Kendilerine uygun olan ve okulları tarafından belirlenen kıyafetlerini alıp mağazadan alışveriş yapmış olarak ayrılacaklar" dedi.

'BU BAĞIŞ DEĞİL DAYANIŞMA KAMPANYASI'xx
Çocukların mutlu bir şekilde okula gidebilmesi için Edirnelilere de kampanyaya destek vermelerini isteyen Çavuş, "Bizler çocuk hakları konusunda çocuklarımızın okula mutlu bir şekilde gitmesini isteyen insanlarımıza sesleniyoruz. Lütfen Edirne kentinde çocuk sevgisinin yanında hemşerilik bilinciyle hareket edelim. Çocukların okula mutlu bir şekilde gitmesine destek olalım diyoruz. Yaptığınız ödemenin fişini alabilirsiniz. Bu bir bağış kampanyası değildir. Bu bir dayanışma kampanyasıdır. Şimdilik 50 kişi belirledik. Yardım seven, dayanışmayı seven insanlar daha fazla yardımda bulunurlarsa biz ayakkabılarını ve kırtasiye giderlerini de karşılanması için bir kampanya yapabiliriz. Destek miktarına göre kampanyamız revize edilebilir. Kırtasiye ve ayakkabı konusunda da bizim kampanyamıza katılmak isteyen mağazalar varsa onlarla da bu kampanyayı genişletmek istiyoruz" diye konuştu. 

Mağaza sorumlusu Dilek Özcan Beşdallıda kampanyaya destek vermekten mutluluk duyduklarını belirtti. Beşdallı, "Küçücük başlayan ve 50 çocuğa ulaşacak bir kampanyamız var. İlk etapta bu kadar da olacağını düşünmemişlerdi. Biz de onları destekliyoruz. Fiyat konusunda indirimler yaparak, çocukların kıyafet alabilmelerini sağlıyoruz. Çocuklarımızın kıyafet ihtiyacını karşılamaları için tüm Edirnelilere sesleniyoruz" dedi.
Editör: Dilek ONAY CANEtiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Eğitim Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • 113 YILIN SIRRI
  113 YILIN SIRRI
 • Isınmaya yılda 110 lira ödüyor
  Isınmaya yılda 110 lira ödüyor
 • Rize’de kurbanlıkları taşıyan tır devrildi
  Rize’de kurbanlıkları taşıyan tır devrildi
 • Rize'de Sıradışı Ustalık Örneği
  Rize'de Sıradışı Ustalık Örneği
 • Çaykaralı Havva Usta
  Çaykaralı Havva Usta
 • Suriye'de iç savaş
  Suriye'de iç savaş
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • GÜNDEM PROGRAMI
  resim yok
 • Artvin’de iki yavru ayı tünele girdi.
  Artvin’de iki yavru ayı tünele girdi.
 • Asya'da Ali Adnan fırtınası
  Asya'da Ali Adnan fırtınası
 • 42. Arhavi Festivali - Off Road
  42. Arhavi Festivali - Off Road
 • Dev piton karıncalara yem oluyor .
  Dev piton karıncalara yem oluyor .
 • Karadenizli Adam Trafik Cezası Yerse!
  Karadenizli Adam Trafik Cezası Yerse!
VİDEO GALERİ
YUKARI