Bugun...
Bizi izleyin:Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Muğla Özel Harekat Şube Müdürlüğünü ziyaret etti

Tarih: 11-10-2019 15:39:08 + -


Muğla Özel Harekat Şube Müdürlüğünü ziyaret eden Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, vatanın her bir karışının şehit kanlarıyla sulandığını ve bunun da vatanın ne kadar kıymetli olduğunun göstergesi olduğunu ifade etti.


Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Muğla Özel Harekat Şube Müdürlüğünü ziyaret etti

Muğla Özel Harekat Şube Müdürlüğünü ziyaret eden Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, vatanın her bir karışının şehit kanlarıyla sulandığını ve bunun da vatanın ne kadar kıymetli olduğunun göstergesi olduğunu ifade etti.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Muğla Özel Harekat Şube Müdürlüğünü ziyaret etti. İl Emniyet Müdürü Süleyman Suvat Dilberoğlu tarafından karşılanan Başkan Erbaş, şeref defterini imzaladı.

Başkan Erbaş, vatanın her bir karışının şehit kanlarıyla sulandığını ve bunun da vatanın ne kadar kıymetli olduğunun göstergesi olduğunu ifade ederek, “ İstiklal Marşı şairimiz diyor ya, “Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda? Şüheda fışkıracak, toprağı sıksan şüheda. Canı, cananı, bütün varımı alsın da Hüda, Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda.” Bu gün de bu topraklar için şehit veriyoruz. Rabbim, bu milletimiz, vatanımız, ezanımız, bayrağımız için feda-i can eden bütün şehitlerimize, gazilerimize rahmet eylesin. Hayatta olan gazilerimize acil şifalar nasip eylesin” dedi.

Şehitlik ve gaziliğin önemine değinen Başkan Erbaş, “Peygamberlikten sonra insanoğluna nasip olacak en önemli unvanlar, şehitlik ve gaziliktir. Bu aşkla biz vatanımızı severiz. Bu aşkla hizmet ederiz. Bu aşkla askerliğimizi yaparız. Polis olarak bu aşkla çalışırız. Biz çocuklarımızı, gençlerimizi bu ruhla yetiştirmek zorundayız. Bu en mukaddes kavramlarımızı çocuklarımıza, gençlerimize öğrettirsek, onları bu çizgide yetiştirirsek inşallah vatanımız, devletimiz, milletimiz ilelebet payidar olacaktır” diye konuştu.

Başkan Erbaş, konuşmasında Vali Esengül Civelek, İl Emniyet Süleyman Suvat Dilberoğlu ve özel harekat merkezinde görevli olan polislere teşekkür ederek, “Rabbim yar ve yardımcınız olsun. Rabbim sizleri, her türlü şerlerden, kötülüklerden ve sınırlarımızın içinde ve dışında terör örgütlerine karşı sizi ve milletimizin yardımcısı olsun” ifadelerini kullandı.

Başkan Erbaş, konuşmasının ardından özel hareket polisleriyle tanıştı ve hatıra fotoğrafı çektirdi.

Ziyarete, Vali Esengül Civelek, Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Kadir Dinç, İnsan Kaynakları Genel Müdürü Akif Pusmaz ve TDV Genel Müdürü Mehmet Savaş Polat da katıldı.

Resim önizlemesi

Resim önizlemesi

Resim önizlemesi

 

Resim önizlemesi

Resim önizlemesi

 

Resim önizlemesi

 

 

 

 

 

 
Editör: Dilek ONAY CANEtiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER İslam Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Ramazan Bayramı 2020
  Ramazan Bayramı 2020
 • 113 YILIN SIRRI
  113 YILIN SIRRI
 • Isınmaya yılda 110 lira ödüyor
  Isınmaya yılda 110 lira ödüyor
 • Rize’de kurbanlıkları taşıyan tır devrildi
  Rize’de kurbanlıkları taşıyan tır devrildi
 • Rize'de Sıradışı Ustalık Örneği
  Rize'de Sıradışı Ustalık Örneği
 • Çaykaralı Havva Usta
  Çaykaralı Havva Usta
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • GÜNDEM PROGRAMI
  resim yok
 • Artvin’de iki yavru ayı tünele girdi.
  Artvin’de iki yavru ayı tünele girdi.
 • Asya'da Ali Adnan fırtınası
  Asya'da Ali Adnan fırtınası
 • 42. Arhavi Festivali - Off Road
  42. Arhavi Festivali - Off Road
 • Dev piton karıncalara yem oluyor .
  Dev piton karıncalara yem oluyor .
 • Karadenizli Adam Trafik Cezası Yerse!
  Karadenizli Adam Trafik Cezası Yerse!
VİDEO GALERİ
YUKARI