Bugun...
Bizi izleyin:Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, baba ocağında hemşerileriyle iftar yaptı

Tarih: 08-06-2018 10:14:28 + -


Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Ordu’da doğup büyüdüğü Kabadüz ilçesi Yeşilyurt Mahallesinde hemşerileriyle birlikte iftar yaptı.


Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, baba ocağında hemşerileriyle iftar yaptı

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Ordu’da doğup büyüdüğü Kabadüz ilçesi Yeşilyurt Mahallesinde hemşerileriyle birlikte iftar yaptı.

Kabadüz Belediyesinin Yeşilyurt Camii avlusunda hazırladığı iftar sofrasına çok sayıda Ordulu katıldı.

İftar sonrasında bir konuşma yapan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, kendisini en çok mutlu eden anlardan birisini yaşadığını dile getirerek, iftar sofrasını paylaşan hemşerilerine teşekkür etti.

Başkan Erbaş, tahsilinin ilk yıllarını Yeşilyurt, Kabadüz ve Ordu’da geçirdiğini ifade ederek, “Cenabı Hak insanoğlunu nerede yaratacak, nerede yetişecek, nerede ömrünü tamamlayacak bunu takdir ediyor. Bizi de bu köyde yaratmış ve sizlerin içinden birisi olarak şu an itibariyle bu emaneti üzerimize nasip etmiş. Hepiniz adına Bu emaneti en güzel bir şekilde taşımaya çalışacağım, bunun için duaya ihtiyacımız var” dedi.

Dualarının ve ibadetlerinin insanın değerini arttırdığını belirten Başkan Erbaş, “Rabbimiz bizler için bazı vesileler ortaya koymuştur. Rabbimizi daha iyi anlamak için onun gönderdiği Kuran'ı Kerim'i öğrenmek, okumak ve anlamak için Rabbimiz önümüze fırsatlar koymuştur.Bu fırsatları en iyi bir şekilde değerlendirmemiz gerekiyor” diye konuştu.

“Bütün insanların kardeşliğe ihtiyacı var”

İslam’ın birliğe, beraberliğe ve sevgiye verdiği öneme işaret eden Başkan Erbaş, şöyle devam etti:

“Burada bu İftar sofrasında nasıl yan yana birlik ve beraberlik içerisindeysek gönlümüz istiyor ki dünyanın bütün Müslümanları aynı bu şekilde muhabbet içerisinde birbiriyle kardeş olsunlar.Sadece Müslümanlar değil bütün insanların kardeşliği ihtiyacı var. Dünyanın neresine gidersek gidelim bu kardeşliğin daha da gelişmesinin gerekli olduğunu görüyoruz. Çünkü Bizim dinimiz barış dinidir, kardeşlik dinidir.İslam’ın bütün dünyaya barış getirmek için gönderilen bir din olduğunu anlatmaya çalışıyoruz.Buna ihtiyaç var.”

“Düşüncelerin farklılığı bizim zenginliğimizdir”

İnsan ilişkilerinde samimiyetin önemine değinen Başkan Erbaş, “ Farklı düşünceler olabilir, düşüncelerin farklılığı bizim zenginliğimizdir.Önemli olan o düşüncelere saygı göstermektir. Şuradaki muhabbeti gönlümüz istiyor ki her yerde görelim, her yerde yaygınlaştıralım. Eğer öyle olursa her zaman dediğimiz gibi vatanımız ilelebet payidar olacaktır” şeklinde konuştu.

Başkan Erbaş, vatanımızın birlik ve beraberliğe çok ihtiyacı olduğunu anlatarak, “Büyüdükçe, geliştikçe, zenginleştikçe düşmanlarımız artıyor. Teröristler en büyük düşmanlarımız.Terör faaliyetleri ile ordumuzun milletimizin birlikte yapmış olduğu mücadeleyi hep birlikte görüyoruz.Dua gerektiğine dua ediyoruz, mal gerektiğinde malımızı,can gerektiğine canımızı veriyoruz. Şehitlerimiz işte bu birliğimizi beraberliğimizi korumak, vatanımızın ilelebet payidar olması için canlarını feda ettiler” ifadelerini kullandı.

İftara Kabadüz Kaymakamı Mustafa Uğur Özerden, Kabadüz Belediye Başkanı Yener Kaya da katıldı.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, iftar öncesinde geldiği Kabadüz’de Kaymakam Mustafa Uğur Özerden ve Kabadüz Belediye Başkanı Yener Kaya’yı da ziyaret etti. Başkan Erbaş, ardından Kabadüz esnafı ile de bir araya geldi.

 

 

 
Kaynak: diyanet.gov.tr

Editör: Dilek ONAY CANEtiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER İslam Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • 113 YILIN SIRRI
  113 YILIN SIRRI
 • Isınmaya yılda 110 lira ödüyor
  Isınmaya yılda 110 lira ödüyor
 • Rize’de kurbanlıkları taşıyan tır devrildi
  Rize’de kurbanlıkları taşıyan tır devrildi
 • Rize'de Sıradışı Ustalık Örneği
  Rize'de Sıradışı Ustalık Örneği
 • Çaykaralı Havva Usta
  Çaykaralı Havva Usta
 • Suriye'de iç savaş
  Suriye'de iç savaş
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • GÜNDEM PROGRAMI
  resim yok
 • Artvin’de iki yavru ayı tünele girdi.
  Artvin’de iki yavru ayı tünele girdi.
 • Asya'da Ali Adnan fırtınası
  Asya'da Ali Adnan fırtınası
 • 42. Arhavi Festivali - Off Road
  42. Arhavi Festivali - Off Road
 • Dev piton karıncalara yem oluyor .
  Dev piton karıncalara yem oluyor .
 • Karadenizli Adam Trafik Cezası Yerse!
  Karadenizli Adam Trafik Cezası Yerse!
VİDEO GALERİ
YUKARI