Bugun...
Bizi izleyin:Dilipak'tan devletlülere: Gücünüze ve servetinize aldanmayın

Tarih: 08-10-2018 12:44:36 + -


AK Parti'ye yakın köşe yazarlarının ilk sıralarında yer alan Abduurahman Dilipak, "mevcut devletlülere" diyerek dikkat çekici bir yazı kaleme aldı.


Dilipak'tan devletlülere: Gücünüze ve servetinize aldanmayın

Yeni Akit gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak, geçtiğimiz aylardan bu yana AKP'ye yaptığı uyarıların dozunu artırıyor. Özellikle McKinsey konusunda iktidara yönelik kullandığı ifadeler büyük dikkat çekmişti.

Abdurrahman Dilipak'ın "kerim devlet yolunda" başlıklı bugün yayımlanan yazısında ilginç ibareler yer alıyor. İktidara, yerel seçimlere giden sürece yönelik kritik ikazlarda bulunurken, aldığı notların özetini "mevcut devletlülere" şeklinde sunması da dikkat çeke bir diğer ibare olarak öne çıkıyor.

Dilipak'ın "Haram yiyen memur, şeytanın ajanıdır. Adalet, mülkün temelidir. Adaletin terazisi doğru tartmıyorsa, o memlekette kimsenin işi düzgün gitmez. Zulm ile abad olunmaz." şeklinde başlayan yazısında bu ifadeleri hangi siyasetçi ya da bürokrat için kullandığı büyük merak konusu.

"Siyasetnamelere, pendname/çğüt kitaplarına bakıyorum da, genel olarak aldığım notların bir özetini sunmak istedim." diyen Dilipak'ın köşe yazısındaki bir paragraf, "AKP'de neler oluyor?" sorusunu yeniden gündeme taşıyabilecek cinsten.

İşte o paragraf:

"Gücünüze ve servetinize aldanmayın. Gün gelir, bütün servetler yağmalanır tükenir ve kılıçlar kırılır. Ne zenginler gördü bu dünya, ne ceberut krallar, hepsinin saltanatı ve serveti hak ile yeksan odu. Bir sivrisinek bile onu bitirir. Sultanlar sarayları ile övünmeye başladıklarında onlar hatırlasınlar ki, onlar sadece deniz kenarında kumdan evcikler yapan çocuklara benzerler. Onlar kendilerine bu aklı verenlerden uzak durmalıdırlar. Siz Allah’ın adaletinin ve kılıcının yeryüzündeki temsilcisi olun. Onun rızasının tecellisinin vesilesi olun. Adil hükümdarın evinin penceresi yere yakın, kapısı halka açık olur. Elbisesi sadedir. Mütebessim bir çehreye sahiptir. “Cam ev”de oturur."
Kaynak: milligazete.com.tr

Editör: Dilek ONAY CANEtiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Siyaset Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Ramazan Bayramı 2020
  Ramazan Bayramı 2020
 • 113 YILIN SIRRI
  113 YILIN SIRRI
 • Isınmaya yılda 110 lira ödüyor
  Isınmaya yılda 110 lira ödüyor
 • Rize’de kurbanlıkları taşıyan tır devrildi
  Rize’de kurbanlıkları taşıyan tır devrildi
 • Rize'de Sıradışı Ustalık Örneği
  Rize'de Sıradışı Ustalık Örneği
 • Çaykaralı Havva Usta
  Çaykaralı Havva Usta
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • GÜNDEM PROGRAMI
  resim yok
 • Artvin’de iki yavru ayı tünele girdi.
  Artvin’de iki yavru ayı tünele girdi.
 • Asya'da Ali Adnan fırtınası
  Asya'da Ali Adnan fırtınası
 • 42. Arhavi Festivali - Off Road
  42. Arhavi Festivali - Off Road
 • Dev piton karıncalara yem oluyor .
  Dev piton karıncalara yem oluyor .
 • Karadenizli Adam Trafik Cezası Yerse!
  Karadenizli Adam Trafik Cezası Yerse!
VİDEO GALERİ
YUKARI