Bugun...
Bizi izleyin:Cümbüş başlıyor..

Tarih: 19-04-2018 10:24:35 Güncelleme: 19-04-2018 10:31:35 + -


Turgay TERZİBAŞ kaleme aldı...


Cümbüş başlıyor..

Evet Türkiye Bir Baskın seçimle karşı karşıya Dün Saat 16.00 dan itibaren sadece siyasetçiler değil ,bizler gibi sıradan vatandaşlar bile 24 haziran Tarihini şimdiden dilimize pelesenk ettik..

Dün Cumhurbaşkanının açıklamasını hepimiz pür dikkat bekledik bir tarih açıklanacağından hepimiz emindik ama Cumhurbaşkanı bombayı patlattı ..

Hepimizi AK Partililileri  bile şaşkına çeviren o siyasi tarihimize yazılacak olan Tarihi 24 Haziranı açıkladı ,bu tarih iyi hesaplanmış bir tarih olmalı her neyse ,bu seçim tarihi  üzerine daha bir çok yazı yazacağız çünkü herkes hazırlıksız yakalandı ..

AK Partililer ve Milletvekilleri bile dona kaldı

Tabi ki seçimin bırakın ayak seslerini kapıya dayandığı günleri yaşıyoruz, çok değil bundan 4 gün önce erken seçim var dense idi  güler geçerdik, bu süreçte Tabiiki Tüm Türkiye detaylı bir şekilde masaya yatırılacak, peki Rize ne olacak?

Şunu unutmayalım ki!

Türkiye de siyaset Lider odaklı yapılmaktadır her ne kadar bizler bugüne kadar Milletvekili seçiyor gibi görünüyor olsak bile şu bir gerçek ki hepimiz lidere oy verirdik ,evet verirdik diyorum çünkü bu seçim  farklı olacak.

Bu güne kadar Genel merkezler liderin arkasına vekil isimlerini sıralardı Ahmet ,Mehmet ne düşünüyor diye kimse düşünmezdi,Adayın ismi partide bulunma süresi ,parası ,lidere yakınlığı ,yalakalığı vsss her detay kişinin aday olması için önemli etkendi tek önemli olmayan vatandaşın düşüncesiydi.

Artık her şey değişti, vatandaşın önüne iki sandık gelecek..

1.icranın başına geçecek olacak ismi belirlememiz için Cumhurbaşkanlığı sandığı

2.Milletvekillerini belirlememiz için diğer bir sandık

Bu sistem aslında Genel Merkezleri Parti Teşkilatlarını,korkutuyor  çünkü ellerindeki büyük bir yetki alındı vatandaş artık Liderin peşine takılanlara artık bir dur diyecek bu kavram özellikle Rize de maksimum düzeyde yaşanacak.

  Rize de Siyaset Yapmak yıllardır Muhalefet partileri için zor olmuştur ,Genel Başkan Çıkarmış Bir Rize, Başbakanlar Çıkarmış Bir Rize, de Muhalefetin Bir Vekil bile Çıkartması gerçekten çok güçtü Belki de imkansızdı ,Ancak bugünkü seçim sistemi Rizeli vatandaşın eline büyük koz veriyor ..

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ ın arkasına saklanıp siyaset yapanlar sayın Erdoğan ın arkasına geçip esip gürleyenler ,hiçbir donanımı olmayıp iki kelimeyi bir araya getiremeyenler ,kraldan fazla kralcı olanların sonu bu seçimle geliyor çünkü Rizeli vatandaş evladına sahip çıkacaktır bu doğalda karşılanabilir ancaaak vekil adayları gene masa başında belirlenirse işte o zaman dananın kuyruğu kopar ve Rizeli Evladını bir sandıkta göğe çıkartırken vekil adaylarını sandığın dibine gömer..

Bundan dolayıdır ki! bu seçimde adaylar belirlenirken kimse parasına yalakalığına partide bulunma süresine vsss  güvenmesin güvenecekleri tek şey donanımları bilgileri bilinirlikleri ,vatandaşa yakınlıkları olacaktır kariyer dönemi bitmiştir dönem bugüne kadar vatandaşların yanında olanların dönemidir bunu kabul etmeyen zaten seçimi bugünden kaybetmiş durumdadır bundan dolayıdır ki gerçekten vatandaşın yanında olanların bu seçimde aday olma ihtimali çok yüksektir bu konu daha çok su götürür

Rize nin en büyük sorunu yerel noktada siyasetçi yetiştirememiş olmasıdır..

  Rize’ de her zaman kişisel menfaatler ve hırslar  ön plana çıkmış ,partilerin kapıları kalın duvarlarla örülmüş ,Vekil olabilmek için ya İl başkanlığı yada Belediye başkanlığı koltuğundan geçmenin şart olduğu imajı yaratılmıştır.. 

Buyurun bakın Doğu ilçelerinde adından söz edebileceğiniz  aday adayı olabilecek kaç siyasetçi vardır teşkilatlar kendilerine rakip olabileceğini hissettikleri her isimin kellesini almışlardır,teşkilatlar akçe ile uğraşanları dost bilmişlerdir ,yönetime otur deyince oturan kalk deyince kalkan emir askerlerini alarak koltuklarını sağlamlaştırma yoluna gitmişlerdir ilçe başkanları burnundan kıl aldırmamış “her şeyi ben biliyorum “edasından kurtulamamıştır..

Siyaseti sadece çarşı günlerinde vatandaşın elini sıkmak olarak yorumlayıp kendilerini güldürmüşlerdir sayın Cumhurbaşkanı bunları görmüş olmalı  ki teşkilatlara video göndererek ihtişamdan uzak durun demiştir  her neyse  tüm bu uygulamaların sonucu ne olmuştur?  

 

işte sonuç ,aday adayı kim olur sorusuna sadece bir iki belediye başkanı ve eski siyasetçi isimlerinin dışında isim çıkartamamak  olmuştur yada ithal aday getirmek olmuştur, siz isim çıkartamasanız birileri sizin önünüze geçer ve isimi çıkartır..  
Kaynak: kackartv.com.tr-özel haber

Editör: Dilek ONAY CANEtiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Editörün Seçtikleri Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • 113 YILIN SIRRI
  113 YILIN SIRRI
 • Isınmaya yılda 110 lira ödüyor
  Isınmaya yılda 110 lira ödüyor
 • Rize’de kurbanlıkları taşıyan tır devrildi
  Rize’de kurbanlıkları taşıyan tır devrildi
 • Rize'de Sıradışı Ustalık Örneği
  Rize'de Sıradışı Ustalık Örneği
 • Çaykaralı Havva Usta
  Çaykaralı Havva Usta
 • Suriye'de iç savaş
  Suriye'de iç savaş
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • GÜNDEM PROGRAMI
  resim yok
 • Artvin’de iki yavru ayı tünele girdi.
  Artvin’de iki yavru ayı tünele girdi.
 • Asya'da Ali Adnan fırtınası
  Asya'da Ali Adnan fırtınası
 • 42. Arhavi Festivali - Off Road
  42. Arhavi Festivali - Off Road
 • Dev piton karıncalara yem oluyor .
  Dev piton karıncalara yem oluyor .
 • Karadenizli Adam Trafik Cezası Yerse!
  Karadenizli Adam Trafik Cezası Yerse!
VİDEO GALERİ
YUKARI