Bugun...
Bizi izleyin:“Çocuklarımızı Kur'an'a uygun bir hayata sahip olacak özellikte yetiştirmemiz gerekiyor”

Tarih: 06-09-2019 14:24:24 + -


Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, “Sabah Namazı Buluşması”nda gençler ve çocuklarla bir araya geldi.


“Çocuklarımızı Kur'an'a uygun bir hayata sahip olacak özellikte yetiştirmemiz gerekiyor”

Resim önizlemesi

Resim önizlemesi

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, “Sabah Namazı Buluşması”nda gençler ve çocuklarla bir araya geldi.

 

Altındağ İlçe Müftülüğünce Hacıbayram Camii’nde düzenlenen programda, sabah namazını kıldırdıktan sonra bir konuşma yapan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş,“Çocuklarımızı babalarıyla birlikte rükû ve secde ettiğini gördüğümde Cenab-ı Hakk'ın bizlere şu emri, “Ehline namazı emret ve sen de ona devam et” aklıma geldi” dedi.

 

Başkan Erbaş, Kur’an-ı Kerim’in yeryüzünde insanları karanlıklardan aydınlığa çıkarması için gönderildiğini ifade ederek, “Daha iyi Müslüman olabilmemiz, yaratılış halimizi,o güzelliğimizi, ahsen-i takvim özelliğimizi devam ettirebilmemiz için Kur’an-ı Kerim'de Rabbimizin emirleri ve nehiyleri var.Emirlerini yerine getirmemiz; nehiylerinden, yasaklarından da uzak durmamız gerekiyor. İşte bunun için bizler çocuklarımızı, gençlerimizi Kur'an'a uygun bir hayata sahip olacak özellikte yetiştirmemiz gerekiyor” diye konuştu.

 

Camiye çocuklarıyla gelen aileleri tebrik eden Başkan Erbaş, ailelerin çocuklarıyla,gençlerlekol kola camilere gitmelerinin,onlarla namazda birlikte saf tutmalarının güzel bir manzara olduğunu kaydetti.

 

“İlim, irfan, bilgi ve hikmet sahibi gençlerden oluşan bir topluma sahip olmak istiyoruz”

 

Başkan Erbaş, Kur’an-ı Kerim’deki Lokman Suresi’ndeki Lokman aleyhisselamın çocuğuna verdiği hikmetli öğütleri anlatarak,“Yeryüzünde insanoğluna nasip olabilecek Peygamberlikten sonra en önemli özellik, ilim ve hikmet sahibi olmaktır.Biz gençlerimizi ve çocuklarımızı böyle yetiştirmek istiyoruz. İlim, irfan, bilgi ve hikmet sahibi olan gençlerden oluşan bir topluma sahip olmak istiyoruz. Böyle bir ümmete sahip olmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Kur’an-ı Kerim’de Lokman aleyhisselamınçocuğuna verdiği,“Yavrucuğum namazı kıl, iyiliği emret. Kötülükten uzak dur. Hem kendin uzak dur hem de etrafını uzaklaştır. Başına gelen musibetlere karşı da sabret” tavsiyelerini dile getiren Başkan Erbaş, şöyle devam etti:

 

“Namaz dinin direğidir. Peygamber Efendimiz böyle buyuruyor. Bu açıdan çok önemlidir. Namaz, ahsen-i takvim özelliğimizi muhafaza etmenin bir yoludur.Namazla, oruçla, zekatla, iyilikle haramlardan uzak durarak ahsen-i takvim özelliğimizi muhafaza edeceğiz.Derdimiz bu, Rabbimizin yarattığı şekliyle özelliğimizi devam ettirmek, çocuklarımızın, gençlerimizin özelliğini de devam ettirmeye gayret etmek, çalışmaktır.”

 

Konuşmasını çocuklar, gençler, ülkemiz ve şehitlerimiz için yaptığı duayla tamamlayan Başkan Erbaş, daha sonraçocuklara ve gençleredefter ve çeşitli kırtasiye malzemelerinden oluşan hediye paketi verdi. 
Editör: Dilek ONAY CANEtiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER İslam Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Ramazan Bayramı 2020
  Ramazan Bayramı 2020
 • 113 YILIN SIRRI
  113 YILIN SIRRI
 • Isınmaya yılda 110 lira ödüyor
  Isınmaya yılda 110 lira ödüyor
 • Rize’de kurbanlıkları taşıyan tır devrildi
  Rize’de kurbanlıkları taşıyan tır devrildi
 • Rize'de Sıradışı Ustalık Örneği
  Rize'de Sıradışı Ustalık Örneği
 • Çaykaralı Havva Usta
  Çaykaralı Havva Usta
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • GÜNDEM PROGRAMI
  resim yok
 • Artvin’de iki yavru ayı tünele girdi.
  Artvin’de iki yavru ayı tünele girdi.
 • Asya'da Ali Adnan fırtınası
  Asya'da Ali Adnan fırtınası
 • 42. Arhavi Festivali - Off Road
  42. Arhavi Festivali - Off Road
 • Dev piton karıncalara yem oluyor .
  Dev piton karıncalara yem oluyor .
 • Karadenizli Adam Trafik Cezası Yerse!
  Karadenizli Adam Trafik Cezası Yerse!
VİDEO GALERİ
YUKARI