Bugun...
Bizi izleyin:CHP Ardeşen`de Yeni Başkan Buçan

Tarih: 20-01-2020 16:53:34 + -


Cumhuriyet Halk Partisi Ardeşen İlçe Başkanlığı kongresi sonucunda ilçe başkanı belli oldu. İki adayın yarıştığı kongrede Başkanlığa Ömer Faruk Buçan ilçe başkanlığına seçildi


CHP Ardeşen`de Yeni Başkan Buçan

Cumhuriyet Halk Partisi Ardeşen 37. olağan kongresi yapıldı Ardeşen Belediyesi Kültür Merkezi`nde yapılan kongreye CHP Kırıkkale Milletvekili Ahmet Önal, CHP Rize İl Başkanı Saltuk Deniz, CHP ilçe başkanları, STK temsilcileri, partililer ve vatandaşlar katıldı.

Yapılan kongrede iki aday yarıştı. Bu adaylar İbrahim Yerebakan ve Ömer Faruk Buçan` dı. Kongre sonucuna göre 63 oy alan Ömer Faruk Buçan CHP Ardeşen İlçe Başkanı oldu. Diğer aday İbrahim Yerebakan 45 oy aldı. Kongrede 110 delegeden 108 delege oy kullandı. Kullanılan oyların hepsi geçerli sayıldı.

Yapılan kongrede başkanlığa Ömer Faruk Buçan seçilirken yönetim kurulu üyeliklerine Müjde Ayata, Muhammet Çevik, Mustafa Kuyumcu, Osman Kurnaz, Cengiz Yaşar Kuyumcu, Emine Kan, Murat Kanoğlu, Seda Mahmutoğlu Koray Şişmanlar Hafize Terzioğlu, Şengül Yıldırım, Hamza Zaimoğlu seçildi.

Kongrede başkanlığa seçilen Ömer Faruk bir konuşma yaptı. Buçan konuşmasında, “Ülkemizin içinde bulunduğu bu son konjonktürde ve emperyalizmin ve sömürünün sonucu olarak kan ve gözyaşının tavan yaptığı, yoksulluğunu ve yolsuzluğun yol olduğu, açlık ve fakirliğin sıradanlaştığı bir dünya düzeninde deyim yerindeyse varlık içerisinde yokluk çekenlerin en son payını aldığı ülkemde ve Ardeşen’imde bizler kendimize bir görev üstlendik. Bu nedenle bu göreve talip olduk. Ülkemde bu soysuz sömürü düzenine tek alternatif olan, sol felsefeyi ve sosyal demokrasiyi hâkimiyeti altına almak isteyen, partimizi sağa kaydırarak devşirme isimlerle partimizi dizayn etmeye çalışanlara ve çalışılan projelere hiçbir şekilde müsaade etmeyeceğimizi söylüyoruz. Bu nedenle ülkemizin CHP’ye çok daha fazla ihtiyacı olduğunu söylüyoruz. Yıllardır solda duran bir çizgim var. Bu çizgimi hiçbir zaman değiştirmedim. Bundan sonra da hiçbir şekilde bu çizgide sapmayacağız. Bu nedenle inadına CHP ve inadına Atatürk devrimleri ve inkılapları diyoruz.” İfadelerini kullandı.

Yönetim anlayışlarını tabana yayarak hayata geçireceklerini belirten CHP Ardeşen İlçe Başkanı Faruk Buçan, “Kimsenin adamı olmayacağız. Vesayetçi anlayıştan uzak özgür ve dinamik bir kadro ile hareket edeceğiz. Hedefimiz büyük, yolumuz uzun. Genel başkanımızın da söylediği gibi bizler eğri zamanların doğru insanlarıyız. Tekrar söylüyorum. CHP’de vesayetten uzak genç, dinamik ve aktif kadrolarla yarınlara hazırlanacağız” şeklinde konuştu.

Yapılan kongrede sonrası kazananın CHP olacağını söyleyen Faruk Buçan “Bu bizim için bir yarıştır. Kimin kazandığı ya da kaybettiği diye bir olgu da yoktur. Kazanan CHP oldu.  Yarın yerel seçimlere hazırlık yaparcasına yönetim kadrolarımızı daha da genişleterek, bu kadrolara geçmişten ve yeni isimleri de ekleyerek daha özgür ve yaşanılabilir bir Ardeşen yaratmak için tüm enerjimizi bu uğurda sarf edeceğiz” diye konuştu.

Partiyi hak ettiği noktalara taşımak için çalışacaklarını söyleyen CHP Ardeşen İlçe Başkanı Ömer Faruk Buçan “Partimize çeşitli nedenlerle uzak duran bir sürü gönüldaş ve partililerimiz var. Geçmiş dönemde emek veren, yemeden yediren, bütün imkânlarını parti için seferber eden dostlarımız var. Bu isimleri kendi çatımız altına toplayacağız.” Dedi
Editör: Dilek ONAY CANEtiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Siyaset Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Ramazan Bayramı 2020
  Ramazan Bayramı 2020
 • 113 YILIN SIRRI
  113 YILIN SIRRI
 • Isınmaya yılda 110 lira ödüyor
  Isınmaya yılda 110 lira ödüyor
 • Rize’de kurbanlıkları taşıyan tır devrildi
  Rize’de kurbanlıkları taşıyan tır devrildi
 • Rize'de Sıradışı Ustalık Örneği
  Rize'de Sıradışı Ustalık Örneği
 • Çaykaralı Havva Usta
  Çaykaralı Havva Usta
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • GÜNDEM PROGRAMI
  resim yok
 • Artvin’de iki yavru ayı tünele girdi.
  Artvin’de iki yavru ayı tünele girdi.
 • Asya'da Ali Adnan fırtınası
  Asya'da Ali Adnan fırtınası
 • 42. Arhavi Festivali - Off Road
  42. Arhavi Festivali - Off Road
 • Dev piton karıncalara yem oluyor .
  Dev piton karıncalara yem oluyor .
 • Karadenizli Adam Trafik Cezası Yerse!
  Karadenizli Adam Trafik Cezası Yerse!
VİDEO GALERİ
YUKARI