Bugun...
Bizi izleyin:Çayeli Bakır, Tasarım ve Beceri Atölyesi’nin sponsoru oldu

Tarih: 28-11-2019 15:19:35 + -


Türkiye’nin yeraltı maden işletmelerinden Çayeli Bakır, Yamantürk Ortaokulu’nda açılışı gerçekleştirilen Tasarım ve Beceri Atölyesi’nin sponsoru oldu. Millî Eğitim Bakanlığı’nın 2023 Vizyon Belgesi’nde de ele alınan projenin açılış töreni Rize Valisi, Çayeli Kaymakamı, Çayeli Belediye Başkanı, İlçe Milli Eğitim Müdürü, İlçe Emniyet Müdürü, İlçe Jandarma Komutanı ve Çayeli Bakır Genel Müdürü, Muhtarlar ve Okul Müdürlerinin katılımıyla gerçekleşti.


Çayeli Bakır, Tasarım ve Beceri Atölyesi’nin sponsoru oldu

Çayeli Bakır, sosyal sorumluluk projelerinin yanı sıra Rize’de hayata geçirilen diğer projelere de destek olmaya devam ediyor. Türkiye’nin örnek yeraltı maden işletmelerinden Çayeli Bakır, Yamantürk Ortaokulu’nda açılışı gerçekleştirilen Tasarım ve Beceri Atölyesi’nin sponsoru oldu. Atölyenin inşaat ve tadilat işlemleri, Çayeli Bakır sponsorluğunda gerçekleşti. Çayeli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen atölye projesinin açılış törenine Rize Valisi Kemal Çeber, Çayeli Kaymakamı Mehmet Öztürk, Çayeli Belediye Başkanı İsmail Hakkı Çiftçi, İlçe Emniyet Müdürü Adnan Çarıkçı, İlçe Jandarma Komutanı Çetin Öztürk, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Şahin ve Çayeli Bakır Genel Müdürü Murat Güreşçi, Muhtarlar ve öğrenciler katıldı.

Millî Eğitim Bakanlığı’nın 2023 Vizyon Belgesi’nde ele alınan projeler arasında yer alan Tasarım ve Beceri Atölyesi, çocukların sanatsal becerilerini ve yaratıcılıklarını geliştirebilmesi amacıyla kuruldu. Yamantürk Ortaokulu’nun tüm öğrencilere açık olacak atölyede ‘Seramik Atölyesi’, ‘Ahşap ve El Sanatları Atölyesi’, ‘Geleneksel Türk Sanatları Atölyesi’ ve ‘Görsel Sanatlar Atölyesi’ istasyonları yer alacak. Öğrenciler, seramik atölyesinde kil kullanarak mini maketler ve süs eşyalar; ahşap ve el sanatları atölyesinde ise çeşitli ahşap eşyalar tasarlama fırsatı bulacak. Geleneksel Türk sanatları atölyesinde hat, minyatür, ebru ve filografi eğitimleri verilirken; görsel sanatlar atölyesinde ise sanatın ve yaratıcılığın püf noktaları öğrencilerle paylaşılacak.

Açılış töreninde konuşan Rize Valisi Kemal Çeber Çayeli Bakır İşletmeleri’ne vermiş olduğu destek için teşekkür ederek “Birçok sosyal projede olduğu gibi eğitim alanında da Çayeli Bakır’ın bu kıymetli desteklerini görmekten çok memnunuz, kendilerine teşekkür ederiz” dedi. Çayeli Bakır Genel Müdürü Murat Güreşçi ise, “Çayeli Bakır olarak böyle güzel ve anlamlı bir projenin parçası olmaktan gurur duyuyoruz. Öğrencilerimizin bu atölyede sanatsal becerilerini daha da geliştirerek ileride çok daha büyük başarılar elde etmesini umuyoruz” ifadelerini kullandı.
Editör: Dilek ONAY CANEtiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Rize Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Ramazan Bayramı 2020
  Ramazan Bayramı 2020
 • 113 YILIN SIRRI
  113 YILIN SIRRI
 • Isınmaya yılda 110 lira ödüyor
  Isınmaya yılda 110 lira ödüyor
 • Rize’de kurbanlıkları taşıyan tır devrildi
  Rize’de kurbanlıkları taşıyan tır devrildi
 • Rize'de Sıradışı Ustalık Örneği
  Rize'de Sıradışı Ustalık Örneği
 • Çaykaralı Havva Usta
  Çaykaralı Havva Usta
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • GÜNDEM PROGRAMI
  resim yok
 • Artvin’de iki yavru ayı tünele girdi.
  Artvin’de iki yavru ayı tünele girdi.
 • Asya'da Ali Adnan fırtınası
  Asya'da Ali Adnan fırtınası
 • 42. Arhavi Festivali - Off Road
  42. Arhavi Festivali - Off Road
 • Dev piton karıncalara yem oluyor .
  Dev piton karıncalara yem oluyor .
 • Karadenizli Adam Trafik Cezası Yerse!
  Karadenizli Adam Trafik Cezası Yerse!
VİDEO GALERİ
YUKARI