Bugun...
Bizi izleyin:Çayeli Bakır İşletmeleri Gazetecileri unutmadı

Tarih: 10-01-2020 12:03:14 Güncelleme: 10-01-2020 16:22:14 + -


Çayeli Bakır İşletmeleri Aş.10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü münasebetiyle Rize basınıyla kahvaltıda bir araya geldi..


Çayeli Bakır İşletmeleri Gazetecileri unutmadı

Çayeli Bakır İşletmeleri Aş.10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü münasebetiyle Rize basınıyla kahvaltıda bir araya geldi..

Rize basınına özverili çalışmalarından ötürü teşekkür eden Çayeli Bakır İşletmeleri Genel Müdürü Murat Güreşçi,Rize basınıyla her zaman verimli çalışmalar içerisinde olduklarını söyledi..

Davetin açılış konuşmasını gerçekleştiren Çayeli Bakır Genel Müdürü Murat Güreşçi; "Ülke ve dünya gündemini, hayatını bu mesleğe adamış sizin gibi gazeteciler sayesinde takip edebiliyoruz. Sizler zaman, mekân, mevsim gözetmeksizin görevinizi özveriyle yapıyorsunuz. Bizi her gün haberle buluşturuyorsunuz. Sizler gibi firma olarak bizler de topluma faydalı işler yapmaya çalışıyoruz. Emniyetli bir şekilde üretim yaparken çalışanlarımıza, çevremize ve toplumumuza kalıcı değerler bırakmak için çaba gösteriyoruz. Çalışanlarımızın mesleki gelişimlerine katkı sağlayarak ülkemiz madenciliğine nitelikli profesyoneller ve madenciler yetiştirmeye çalışıyoruz. Sıfır deşarj politikamız ile  çevremize ayrıca yerel satın alma ve yerel istihdam politikamız ile de komşularımıza dolayısıyla topluma  kalıcı değerler üretmek için gayret ediyoruz. ” dedi.

Çayeli Bakır’ın gazetecilerle iş birliği içerisinde olmaya çaba sarfettiğinin altını çizen Güreşçi;“Firmamız hakkında yayınladığınız olumlu olumsuz bütün haberleri saygıyla karşılıyoruz. Sizin sayenizde yaptığımız iyi işleri artırmak için çalışıyor, hatalarımızı tekrar etmekten kaçınıyoruz. Basın mensupları olarak bir anlamda bize ışık tutuyorsunuz, ayna oluyorsunuz.Desteğinizi bizden hiçbir zaman esirgemediğiniz için sizlere minnettarız. Bütün basın mensuplarımızın Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Çayeli Bakır İşletmeleri olarak işletmenin  genel çalışma sisteminin ötesinde bölgeye kalıcı değerler bırakmaya özen gösterdiklerini kaydeden Genel Müdür Güreşçi, " Çayeli Bakır'ın önem verdiği değerler burada kalsın.burada devam etsin istiyoruz...Örneğin; çalışanlar için, toplum için,çevre için risk teşkil etmeyen değerler geliştirmeye çalışıyoruz,mesela, bugün evinin önünde odun keserken,koruyucu gözlük kullananlar var,evini ziyaret ettiğimde bana çatısını gösterip "bakın buraya emniyet kemeri taktım" diyen çalışanlarımız var.Okullarda atık piller toplanıyor biz 15 yıldır bakır işletmelerinde pil toplama kutuları bulunduruyoruz.Atık yağ depolama konusunda da   örnek olduk. Biz buradan gittikten sonra,kalmasını istediğimiz değerleri kazandırmaya çalışıyoruz,sadece rezerve haps olmak istemiyoruz" dedi.

Personel güvenliği konusunda Türkiye'deki tek Maden İşletmeleriyiz 

Personel güvenliği konusunda Türkiye'deki tek Maden İşletmeleri olduğunu dile getiren Güreşçi; "Çalışanlarımız eğer tehlikeli bir iş var ise yapmamak zorundalar.Bazı madenlerse şu var,tehlikeli iş var ise yapıp yapmamak sana kalmış bir karar, biz de onun bir üst seviyesi var,iş tehlikeliyse yapmamak zorundasınız.Tehlikeli olduğunu öne sürerek işi yapmayan çalışanlarımızı tebrik ettiğimizde olmuştur.440 çalışanımızın bu yükümlülüğü var.İşte bu da bizi diğer madenlerden ayıran bir faktör"

"Madeni giderken yatırımcıya devredebiliriz"

Maden kapandıktan sonra,alanın ne şekilde değerlendirileceği sorusuna cevap veren  Güreşçi ; " 230 dönümlük bir arazimiz var.Normal şartlarda yasanın bize söylediği alan işletmeye başlamadan önce hangi haldeyse tekrar aynı hale dönüştürmemiz.Ancak eğer bir fırsat olursa.bir yatırımcı olursa,bir kamu kuruluşu talep ederse biz gittikten sonra ekonomik bir katkı sağlayacak bir çalışmaya gitmek isterse seve seve arazimizi onlara bedelsiz verebiliriz"

 

 

Resim önizlemesi

 

Resim önizlemesi

Resim önizlemesi

 

Resim önizlemesi

 

 

 
Kaynak: Kaçkar Tv -Çiğdem FAZLIOĞLU

Editör: Dilek ONAY CANEtiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Rize Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Ramazan Bayramı 2020
  Ramazan Bayramı 2020
 • 113 YILIN SIRRI
  113 YILIN SIRRI
 • Isınmaya yılda 110 lira ödüyor
  Isınmaya yılda 110 lira ödüyor
 • Rize’de kurbanlıkları taşıyan tır devrildi
  Rize’de kurbanlıkları taşıyan tır devrildi
 • Rize'de Sıradışı Ustalık Örneği
  Rize'de Sıradışı Ustalık Örneği
 • Çaykaralı Havva Usta
  Çaykaralı Havva Usta
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • GÜNDEM PROGRAMI
  resim yok
 • Artvin’de iki yavru ayı tünele girdi.
  Artvin’de iki yavru ayı tünele girdi.
 • Asya'da Ali Adnan fırtınası
  Asya'da Ali Adnan fırtınası
 • 42. Arhavi Festivali - Off Road
  42. Arhavi Festivali - Off Road
 • Dev piton karıncalara yem oluyor .
  Dev piton karıncalara yem oluyor .
 • Karadenizli Adam Trafik Cezası Yerse!
  Karadenizli Adam Trafik Cezası Yerse!
VİDEO GALERİ
YUKARI