Bugun...
Bizi izleyin:Asım'ın nesli Akif'le buluşuyor...

Tarih: 26-12-2018 12:28:23 + -


27 Aralık 2018 Perşembe günü İsmail Kahraman Kültür Merkezinde “Asım’ın Nesli Akif’le Buluşuyor” adlı sergi ve konferans gerçekleştirilecek.


Asım'ın nesli Akif'le buluşuyor...

 

27 Aralık 2018 Perşembe günü İsmail Kahraman Kültür Merkezinde “Asım’ın Nesli Akif’le Buluşuyor”  adlı sergi ve konferans gerçekleştirilecek.

İl Kültür Turizm Müdürlüğü ile Ebruli Yaşam ve Sanat Derneği’nin birlikte gerçekleştireceği program kapsamında saat:13:00’de Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın “Mehmet Akif Ersoy Koleksiyonu” adlı 71 fotoğraftan oluşan fotoğraf sergisi açılışı ve saat:13:30’da Mehmet Akif Ersoy Fikir ve Sanat Vakfı Başkanı Mehmet Cemal ÇİFTÇİGÜZELİ’nin konuşmacı olarak katılacağı konferans gerçekleştirilecektir. 

Programla ilgili bir açıklama yapan dernek başkanı Hülya CERRAHOĞLU: “İl Kültür ve Turizm Müdürümüz İsmail HOCAOĞLU’nun desteğiyle Türkiye Cumhuriyeti’nin ulusal marşı olan İstiklal Marşı’nın güftekarı Mehmet Akif Ersoy’u ölümünün 82. Yıldönümünde O’nu daha yakından tanımak, şahsiyetini gençlerimizin kendilerine örnek alması amacıyla bir program gerçekleştiriyoruz. Programımız; bu yıl Cumhurbaşkanlığı 2018 Kültür Sanat Büyük Ödülleri kapsamında milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’a “Vefa Ödülü” verilmesi nedeniyle daha bir anlamlı oldu.  Akif’in hayatı, eğitimi, mücadelesi, ahlakı bir rehber niteliği taşımaktadır. Çünkü Akif’in gözü ve kulağı çağdaşlarının görmediğini görmüş, işitmediklerini işitmiş ve bu ruh ile Akif milletine, insanlığa seslenmiştir. Mehmet Akif Ersoy’u bilmek, tanımak demek aslında bir tarihi bilmektir. Akif, ülkenin hemen hemen tümünü gezmiş, sefalet, cehalet ve atalete bizzat şahit olmuştur ve çareler arayarak çözümler üretmiştir. O’nun hayatı, mazisi bizlere ışıktır.  Bugünü doğru anlamanın yolu geçmişini, tarihini, tarihe iz bırakanları en doğru şekilde tanımaktan geçer. Bu düşüncelerle gerçekleştireceğimiz programımızın özellikle ilimiz gençlerine katkı sağlayacağına inanıyor, tüm dostlarımızın katılımını bekliyoruz.” dedi. 

27 Aralık 2018 Perşembe günü saat 13.00’de gerçekleştirilecek olan programa tüm halkımız davetlidir
Editör: Dilek ONAY CANEtiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Kültür Sanat Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Ramazan Bayramı 2020
  Ramazan Bayramı 2020
 • 113 YILIN SIRRI
  113 YILIN SIRRI
 • Isınmaya yılda 110 lira ödüyor
  Isınmaya yılda 110 lira ödüyor
 • Rize’de kurbanlıkları taşıyan tır devrildi
  Rize’de kurbanlıkları taşıyan tır devrildi
 • Rize'de Sıradışı Ustalık Örneği
  Rize'de Sıradışı Ustalık Örneği
 • Çaykaralı Havva Usta
  Çaykaralı Havva Usta
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • GÜNDEM PROGRAMI
  resim yok
 • Artvin’de iki yavru ayı tünele girdi.
  Artvin’de iki yavru ayı tünele girdi.
 • Asya'da Ali Adnan fırtınası
  Asya'da Ali Adnan fırtınası
 • 42. Arhavi Festivali - Off Road
  42. Arhavi Festivali - Off Road
 • Dev piton karıncalara yem oluyor .
  Dev piton karıncalara yem oluyor .
 • Karadenizli Adam Trafik Cezası Yerse!
  Karadenizli Adam Trafik Cezası Yerse!
VİDEO GALERİ
YUKARI