Bugun...
Bizi izleyin:Artvin Kültür sokağı 6 etkinliğe ev sahipliği yaptı

Tarih: 27-09-2018 08:28:21 Güncelleme: 27-09-2018 08:37:21 + -


Artvin Belediyesinin gösterim projeleri arasında yer alan ve hayata geçirilen Kültür Sokağı hizmete açılmasının üstünden kısa zaman içerisinde 6 etkinliğe ev sahipliği yaptı.


Artvin Kültür sokağı 6 etkinliğe ev sahipliği yaptı

 

 

 

Artvin Belediyesinin gösterim projeleri arasında yer alan ve hayata geçirilen Kültür Sokağı hizmete açılmasının üstünden kısa zaman içerisinde 6 etkinliğe ev sahipliği yaptı.

Hürriyet Caddesinde bulunan Kültür Sokağı Artvin’in trafiğe kapalı olan tek sokağı durumundadır. Kültür Sokağı bu özelliği sayesinde kitap okuma, resim sergisi ve fener alayı yürüyüşü, ramazan etkinlikleri, mahalle iftar yemekleri ve çocuk şenliği gibi adına yakışır şekilde düzenlenen etkinliklere ev sahipliği yaptı.

Vatandaşlar, Kültür Sokağının trafiğe kapalı olmasından dolayı rahat yürüyebildiklerini, çocukların güvenli şekilde bisiklet, paten vb. gibi sportif aktivitelerini gerçekleştirdiklerinin bununla birlikte  evcil hayvanlarını rahatlıkla yürüttüklerini ve caddenin peyzajı ile de Artvin’e farklı bir çehre kazandırdığını ifade ettiler.

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe; Artvin’ her şeyin en iyisine layıktır ve bu caddede ile yıllardır hasretini çektiği etkinlik alanına da kavuşmuş olduğunu belirterek şunları söyledi

“Artvinli hemşerilerimiz her şeyin en iyisine layıktır bizde elimizden biz de bu doğrultuda Artvin’i, trafiğe kapalı bir caddeye kavuşturduk. Bu cadde ise adından anlaşılacağı gibi yöre mimarisine uygun şekilde peyzaj çalışması yapılarak 500 metre uzunluğunda bir sokak haline geldi. İnsanlarımız rahatça yürüyebiliyor.

Çocuklarımızın bisikletlerini güvenle kullanabilecekleri bir cadde oldu. Aynı zamanda Kültür Sokağı etkinliklerin merkezi haline gelmeye de başladı daha resmi açılışını yapmadığımız bu sokakta çocuk şenliğinden mahalle iftar yemeğine kadar bir çok etkinliğe ev sahipliği yaptı ve yapmaya devam edecektir. Hemşerilerimize hayırlı uğurlu olsun.

Çocuklar Bu Sokağı Çok Sevdiler

Şehrin kalbi artık Kültür Sokağı’nda atmaya başladı. Kültür Sokağı hizmetinden büyükler oldukça memnun iken en büyük memnuniyeti ise dar sokaklarda ve trafiğin yoğun olduğu caddelerde gönüllerince eğlenemeyen ancak bu sokaktan diledikleri gibi faydalanan çocuklar yaşıyorlar. Trafiğin olmadığı, ezilme tehlikesi yaşanmasının mümkün olmadığı, rahat ve güvenilir bir ortamda bu sokakta eğlenme imkanı bulan çocukların bu sokaktan faydalanmaları da bu hizmetin bir başka olumlu yönü oldu. Ailelerin de gönül rahatlığıyla çocuklarını bu sokağa bırakarak oyun oynamalarını sağladıkları gözlemlenirken, çocuklarda güven ortamında rahatlıkla bisiklete binebiliyor, palet kullanabiliyor veya oyunlarını bu sokakta oynayabiliyorlar.

Belediye olarak düzenlediğimiz 1.Çocuk Oyun Şenliği ’de bu caddenin çocukların yeni yaşam merkezi olduğunun kanıtı oldu. Aileler çocuklarıyla bu sokakta güven içerisinde dolaşabiliyor, alışveriş yapıp zaman geçirebiliyorlar. Bir zamanlar araç seslerinin yankılandığı bu caddenin Kültür Sokağı’na dönüşmesi ile birlikte artık çocukların mutluluk çığlıkları yankılanıyor.” dedi

 

 
Kaynak: Artvin-Hayati AKBAŞ

Editör: Dilek ONAY CANEtiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER Kültür Sanat Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • 113 YILIN SIRRI
  113 YILIN SIRRI
 • Isınmaya yılda 110 lira ödüyor
  Isınmaya yılda 110 lira ödüyor
 • Rize’de kurbanlıkları taşıyan tır devrildi
  Rize’de kurbanlıkları taşıyan tır devrildi
 • Rize'de Sıradışı Ustalık Örneği
  Rize'de Sıradışı Ustalık Örneği
 • Çaykaralı Havva Usta
  Çaykaralı Havva Usta
 • Suriye'de iç savaş
  Suriye'de iç savaş
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • GÜNDEM PROGRAMI
  resim yok
 • Artvin’de iki yavru ayı tünele girdi.
  Artvin’de iki yavru ayı tünele girdi.
 • Asya'da Ali Adnan fırtınası
  Asya'da Ali Adnan fırtınası
 • 42. Arhavi Festivali - Off Road
  42. Arhavi Festivali - Off Road
 • Dev piton karıncalara yem oluyor .
  Dev piton karıncalara yem oluyor .
 • Karadenizli Adam Trafik Cezası Yerse!
  Karadenizli Adam Trafik Cezası Yerse!
VİDEO GALERİ
YUKARI